Rüyada | Büyük Rüya Tabirleri


Yerin Yarılması | Rüya Tabirleri

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Yerin Yarilmasi


Rüyalarınızda gördüğünüz sembollerle ilgili 50 rüya tabiri.

Mezara Girmek

Bir kimse kabre konuldugunu veya alçaltildigini görse, bu o kimsenin hapse girecegine isarettir. Yahut bir kimse, kendisini bilmigi bir yerde hapsedildigini ve o yerin ehlini de bilmedigini görse, kabre girecegine isarettir.... mezara girmek dream meaning

Güneş

(Kral; Dördüncü gök; Gezegen) Güneş, rüyada büyük bir krala, vekile, babaya, prense, komutana, altına veya güzel bir kadına delalet eder. Rüyada kendini güneşe döndüğünü gören kimse, rüyasında gördüğü nur kadar uzanan bir hakimiyete kavuşabilir.

Bir kimse rüyada güneşi tuttuğunu görse, hükümette bulunan bir kimse sayesinde elde edeceği güç ve zenginliğe delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında güneşi kolye şeklinde sarkıttığını görmesi, senatoda bir sandalye kazanacağına delalettir.

Yakına giderse rüyada güneş görmek veya onun içinde oturmak, o kişinin güç, zenginlik ve destek elde edeceğine delalettir. Nitelik kazanırsa, rüyasında gördüğü iki ufkun arasındaki kudret sahasının genişleyeceği veya şöhretle beraber bir ilim elde edeceğine delalettir. Bir kimsenin rüyada güneşin sahibi olduğunu görmesi, sözlerinin yetkili kimseler tarafından saygı göreceği ve dinleneceği anlamına gelir. Bir kimsenin rüyada güneşi berrak ve pırıl pırıl gördüğünü görmesi, otoritesinin artacağına veya liderlik eden birine yardım edeceğine işaret eder. Aksi takdirde, mutlu bir şekilde yaşayacağına ve helal bir servet edineceğine delalet eder. Bir kadın böyle bir rüya görürse, evliliğinden zevk alacağına ve kocasından onu memnun edecek bir şey alacağına delalettir. rüyada güneş doğup tüm evi aydınlatıyorsa, o kimsenin şeref, haysiyet, rütbe ve makam sahibi olacağına delalet eder. şöhret.

Bir kadının rüyasında güneşin evinin içinde doğduğunu görmesi, zengin bir kimseyle evleneceğine ve ufkunun genişleyeceğine işarettir.

Rüyada güneşin parlaması, hürmete delalet eder, o ülkenin hükümdarının gücü ve adaleti. Bir kimsenin rüyada güneşin kendisiyle konuştuğunu görmesi, vali tarafından şeref ve övgüye mazhar olacağına delalettir. onun ölümüne işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında güneşin alışılmadık bir yönden doğduğunu görmesi, elde edeceği faydalı bir bilgiye işaret eder. Rüyada güneş vücudunun geri kalanının değil de başının üzerinde parlıyorsa, bu o kişinin önemli bir sorumluluk alacağına işaret eder. kendisine refah ve helal kazanç getiren bir çiftçilik projesi demektir. Rüyada güneş ışığının kimsenin göbeğinin üzerinde parıldaması ve başkaları tarafından fark edilmemesi, cüzzam hastalığına yakalanacağına işarettir. . Bir kadının rüyada güneşin kendisini boynundan aşağı sardığını görmesi, o kimsenin bir geceliğine ve yetkili bir kimseyle evleneceğine işarettir. Böyle bir kimsenin ertesi sabah onu boşaması, kadının fahişe olmasına delalet eder.

Rüyada güneş açık karnından doğuyorsa, bu onun ölümüne işarettir.

Bir kimse güneşin battığını ve kendisini görse onun arkasından yürümek de ölüme işarettir.

Rüyada güneşin arkasında yürüdüğünü gören kimse, yakalanıp hapse atılacağına delalet eder.

Rüyada güneşin yaşlı bir adama dönüştüğünü görmesi , valinin dindar ve Allah'tan korkan bir kişi olacağı anlamına gelir. Aksi takdirde, rüyada güneş genç bir adama dönüşürse, onun zayıflığına işaret eder. Rüyada güneşten uzaklaşan ateşler görmek, valinin kabinesinden bazı üyelerin veya onun vekillerinden birinin azledilmesine işaret eder. Bir kimse rüyada güneşin kızıla döndüğünü görse, bu, fesada işarettir.

Rüyada sararması, hastalığa işarettir.

Rüyada siyaha dönmesi, kayıplara işarettir. Bir kimse rüyada güneşi battıktan sonra ararsa, o kişi için mukaddes olan hayır ve şerrin geçip gittiğine delalet eder. yurdun değişik yerlerinde hükümete karşı ayaklanma çıkacağına delalettir.

Bir kimse rüyada kendini güneşle birlikte görse ve hükümette veya orduda çalışıyorsa, bu, ihanet edeceğine işarettir. amiri veya o ülkenin hükümdarı. Aksi takdirde, durumunun kötüleşeceğine ve hayatın aleyhine döneceğine delalettir.

Rüyada güneş ışınlarının olmaması, vali veya ordu komutanının saygısını kaybedeceğine delalettir. yönetici ise, görevinden uzaklaştırılacağı anlamına gelir. Memur veya memur ise, geçim kaynağını kaybedeceğine delalettir.

Bir kadının rüyada güneş görmediğini görmesi, kocasının onu ihtiyaçlarından mahrum bırakacağına delalettir.

Bir kimsenin rüyada güneşin ikiye bölündüğünü görmesi, hakimiyetini kaybetmesine işâret eder.

Rüyada güneşin battığını gören kimse, yeryüzü halkının başına büyük bir musibetin geleceğine işaret eder.

Eğer rüyada yeryüzüne düştüğüne, babasının ölümüne delalet eder. Rüyada güneşe bakmak, otorite ve hakimiyet elde etmeye veya yöre halkına başkanlık etmeye işaret eder. Bir yolcunun rüyada güneşi çok parlak görmesi, sağ salim döneceğine işâret eder. kara. Bir kimsenin rüyada güneşi yutması, sıkıntıya, kedere veya ölüme işarettir. Güneş batıdan doğuyorsa, iftira, gören kişinin dertlerinin açığa çıkması veya bir sırrın ifşa edilmesi demektir. o yönden kazanç anlamına gelir, ancak genel olarak bir sırrın açığa çıkması veya bir skandal veya ölüm anlamına gelebilir.

Güneşin güneyden doğup kuzeyden battığını görse de aynı yorum yapılır.

Rüyada güneşin tabiatını değiştirdiğini görmek, o memlekette belaya işarettir. Bir kimsenin rüyada güneş altında oturduğunu görmesi, şeref ve bereketli kazançlar elde edeceğine işaret eder. Rüyada güneşin bazı ışınlarını kapmak, azalmayan bir servet elde etmek demektir.

Rüyada güneşin doğuşu aynı zamanda insanları işe gitmek için uyandırmaya, geçimini sağlamaya, bir oğul sahibi olmaya veya bir mahkumu serbest bırakmaya delalet eder.

Eğer biri bir şey saklıyorsa, rüyada güneşi görmesi, sırrının açığa çıkacağına işarettir.

Bir kimse rüyada güneş ışınlarının yatağının üzerine düştüğünü veya kendisini tehdit ettiğini görse, bu, ağrılı bir hastalığa veya vücudunun iltihaplanmasına delalet eder. cilt. Yatağının üzerine düşen güneş ışınları ona rüyada iyi bir enerji veriyorsa, bu, iyi bir hasat veya iyi bir sağlık anlamına gelir.

Yolcuların rüyada gökyüzünde çok sayıda güneş görmesi, kazanç ve refaha işaret eder. Rüyada güneşten kaçmak, eşini terk etmeye veya o yerin valisinden kaçmaya veya bir kötülükten kurtulmaya delalettir. kraliyet evliliği veya güzel bir kadınla zengin bir adam arasındaki evlilik. Rüyada güneş ışınlarını örten bulutlar hastalığa işaret eder.

Bir kimse rüyada güneşi bir çantada taşırsa bu, paraya işarettir.

Rüyada görülen güneş ayrıca bilge bir adama veya bir arkadaşlığı aranan öğretmen. Aksi takdirde, rüyadaki güneş valiyi, kişinin kocasını, karısını, çocuğunu, annesini, kızını, teyzesini, babasını veya büyükbabasını temsil edebilir ve yukarıdaki yorumlar böyle bir kişi ile ilgili olacaktır. Rüyada güneşe ne olursa, o zaman bu tür insanları etkiler. Rüyada güneşin doğduğunu ve hemen aynı yöne battığını gören kimse, yeni doğmuş bir bebeğin doğumundan kısa bir süre sonra öleceğine, eski bir mahkûmu salıverildikten kısa bir süre sonra cezaevine geri göndereceğine, inanılmaz miktarda para kazanacağına veya yaptığı bir işten tövbe edeceğine işarettir. günah, günaha dönme, gelinin düğün gecesinden hemen sonra anne babasının evine dönmesi veya karı-kocanın barışması anlamına gelebilir. Bir kimsenin rüyada güneşi ve ayı üzerinde parladığını görmesi, anne ve babasının ondan razı olduğuna işarettir.

Rüyada güneşe veya aya secde ettiğini gören kimse, büyük bir günah işleyecektir günah veya iğrenç bir suç. Rüyada güneş görmek, kişinin geçimine, kazancına, manevi hidayetine, hakka tabi olmasına, yeni giysiler giymesine veya ciddi bir hastalıktan kurtulmasına da işaret eder. Rüyada gökte çok sayıda güneş görmek, bid'atlerin yayılmasına işaret eder.

Rüyada güneşin parlaklığının normalden fazla büyüyerek dayanılmaz bir hal alması, musibetlere işarettir. Rüyada güneşi yemek, onun hizmetlerinden faydalanmaya ve ışınlarından zengin olmaya veya bir kimsenin ilim adamı, âlim, müneccim veya falcı olmasına delalettir.

Güneş ışınları vücudunu yakıyorsa rüyada birinin güzel bir yüze aşık olacağına veya sevdiği biri tarafından incitileceğine veya manevi yönünün kaybolacağına veya sevdiği bir kadın hakkında ciddi bir uyarı olabileceğine delalettir. . Bir kadının rüyada güneşi taşıdığını görmesi, kendisine bir koca bulacağına veya bir erkek çocuk doğuracağına işarettir. ruhlar hakkında bilgi sahibi olabilir veya tercüman, analist veya danışman olabilir. Rüyada güneşi, ayı ve yıldızları bir arada görmek, kişinin kendi ailesinden sıkıntıya, kıskançlığa, hatta korkuya delalet eder.

Rüyada güneş ışınları ekini yakıyorsa, bu, yıkım ve veba veya artan fiyatlar.

(Ayrıca bkz. Tutulma; Gökler)... güneş dream meaning

Deprem

Rüyada deprem görmek, daha yüksek bir otorite korkusuna işaret eder.

Rüyada görülen deprem, o yerdeki büyük değişikliklere veya bir kasaba veya ülkenin başına gelecek bir felakete de yorumlanır.

Eğer biri rüyada dağların gümbürdeyerek, sallanarak ve ufalanarak eski haline döndüğünü görmesi, büyük bir olayın o yeri harap edeceğine işarettir. Rüyada toplumun bir kesiminin yere çarptığını ve başka bir kesimini kurtardığını görmek, o yerin başına bir musibet geleceğine ve bunun toplumsal kargaşa, adaletsizlik veya veba olarak tezahür edeceğine delalettir.

Bir kimse yeryüzünü görse Rüyada gök kubbenin yarıldığını ve sarsıldığını görmek, insanların günahlarına karşılık ilahî bir azap olarak mallarına, hayvanlarına, çiftliklerine, müesseselerine vb. büyük musibetlerin isabet edeceğine işaret eder. rüya, o zaman kişinin çabasını ve p'yi temsil eder. iş ihtiyaçlarının veya geçim kaynaklarının peşinde.

Rüyada deprem görmek aynı zamanda sırların açığa çıkmasına, kötü haberler duymaya, genel bir korkuya, halkın huzursuzluğuna, yeni hastalıkların su yüzüne çıkmasına delalet eder.

Bir kimse duvarların yıkılıp yıkıldığını görürse bir rüya, onun ölümü demektir. Rüyada ekili bir arazide deprem görmek, berekete veya iyi bir hasata delalet eder.

Rüyada deprem görmek ayrıca seyahat etmeye, dans etmeye, iş soyutlamasına veya aile ile tartışmaya delalet eder. Rüyada kentsel alanlardaki binaların yıkıldığını görmek, inşaat işçileri, müteahhitler veya ilgili endüstriler için iş büyümesine işaret eder. Rüyada bir meyve çiftliğini vuran depremi görmek, hasadın hayırlı olacağına işarettir.

Eğer deprem Mayıs ayında olursa, şiddetli bir savaşa, halk arasında kavgaya veya halk arasında kargaşaya işarettir.

Rüyada gerçekleşmişse Haziran ayı boyunca, o zaman kötü ticaret ve onların ehlinin helâk olmasına delalet eder.

Rüya gündüz görürse, o zaman ilim ehlinin hükümette yönetici mevkilere atanmasına delalettir. Rüyada temmuz ayında deprem görmek, o yerde büyük bir kimsenin öleceğine işarettir. Eğer ağustos ayında olursa o ülkeye bir düşman saldıracak demektir.

Rüyada eylül ayında oluyorsa o şehre bir yabancının gireceğine ve ardından kasabanın şiddetli bir veba ve ızdıraba uğramak.

Rüyada Ekim ayında görülürse, bu, yaygın bir hastalığa, hamile kadınların güvenliğine ve fiyatların düşmesine veya istikrar kazanmasına işaret eder. Eğer rüyada kasım ayına denk geliyorsa, sık sık düşük yapacağına işaret eder. Rüyada Aralık ayında görülüyorsa, düşman tehdidi görünmediği halde şiddetli musibetlere, vebalara ve ölüme delalet eder. gençler.

Rüyada Şubat ayına denk geliyorsa, açlık ve düşüklere işarettir.

Rüyada Mart ayına denk geliyorsa, berekete ve berekete delalet eder. . Hamile bir kadının rüyasında deprem görmesi, bebeğini doğuracağına işarettir.

(Ayrıca bkz. Mağara; Yıkım; Toprak; Gök Gürültüsü; Sarsıntı)... deprem dream meaning

Dağ

Rüyada dağ görmek, güçlü ve hakim bir sese sahip, işlerinin iyi idare edilmesini ve mükemmel bir liderliği emreden büyük ve asil bir adamı temsil eder. Aynı zamanda bir oğul, zor ve çetin bir kadın veya bir iş adamı olarak da yorumlanabilir.

Dağ rüyada yuvarlak veya düz ise, bu, zorluk veya sıkıntı anlamına gelir.

Rüyada dağ görmek, aynı zamanda amacına ulaşmak, bir yolculuğa çıkmak veya bir sözü yerine getirmek.

Dağ, rüyada diğer dağlardan ayrı duruyorsa, yukarıdaki anlamlar güçlenir.

Dağın otlakları ve su depoları varsa ve kalıcı bir koruma noktası olarak kullanılıyorsa, o zaman dindar bir hükümdarı temsil eder. Ancak rüyada su depolamiyorsa ve orada otlak bitmiyorsa, bir zalime ve dinsiz bir hükümdara delalet eder, çünkü bu durumda o ölüdür ve Allah'i tesbih etmez ve insanlar ondan fayda görmezler. BT. Rüyada, yüksekte duran bir dağ canlıdır, fakat bir kaya yığınına dönüşmüş, ufalanan bir dağ ölmüştür. Bir kimse, dik bir daga tirmandigini, onun bitkilerinden yedigini ve suyundan içtigini görse ve yönetici olmaya hak kazanmissa, bu, tebaasi fayda elde ettigi halde, sert bir hükümdarin himayesinde bir yönetici göreve atanacagina isarettir.

Vali'nin rüyasında gördüğü yiyeceğin miktarı ve ondan içtiği su miktarı kadar menfaat elde edeceğine inanılır. Eğer kişi tüccar veya iş adamı ise, rüyasında dağ görmesi, kazanç elde etmeye ve iyi bir itibar kazanmaya işaret eder.

Bir kimsenin rüyada ulaştığı nokta için çıktığı tırmanış sonunda Cenab-ı Hakk'a şükretmesi, adaletli bir hükümdar olacağına işarettir.

Bir dağın tepesinde ezan okuduğunu görmek veya orada namaz kıldığını görmesi, kendisine vali tayin edileceğine delalettir.

Bir kimsenin rüyada dağdan indiğini görmesi, rütbe kaybına, iş kaybına veya pişmanlık duymasına işaret eder. rüyada padişah ve askerlerinin yanında olduğunu görmesi, Allah'ın ve meleklerinin refakatinde olduğuna, dolayısıyla galip geleceğine, savaş kazanacağına, düşmana galip geleceğine veya haklarından vazgeçeceğine delalet eder. dünyaya bağlılık.

Zorlukla dağa tırmanmak sıkıntıya, rüyada inmekse yeniden inmek demektir. lief.

Eğer tırmanmak, daha yüksek bir makam elde etmek anlamına geliyorsa, rüyada alçalmak, mertebe kaybetmek demektir. Bir kimsenin rüyada kendisini bir dağa tırmandığını görmesi, ancak belli bir yükseklikten sonra artık tırmanamayacak veya inemeyecek durumda olduğunu görmesi, o kimsenin genç yaşta öleceğine işarettir.

Bir kimsenin rüyada dağdan düştüğünü görmesi, günaha düşecek demektir. Rüyada düşüp bir bacağını kırması, üstleri tarafından hor görüleceğine delalettir.

Rüyada yanan bir dağ, tehlikeli bir kimsenin ölümüne işaret eder. Rüyada bir dağa yaslanmak, otorite sahibi biriyle dostluğa işaret eder. Rüyada bir dağın gölgesinde yaşamak, geçimini böyle bir kimseden kazanmasına ve orada mutlu mesut yaşamasına işaret eder. Rüyada dağ taşımak, ileri gelen bir tüccarın işlerini yürütme sorumluluğunu taşımak anlamına gelir ve bu tür sorumluluklar ona ağır gelir.

Dağ ışık saçıyorsa, kişinin sorumlulukları da hafifleyecektir.

p>Rüyada gökten inen bir dağ görse, o yöreye valinin ziyaretine işaret eder.

Bir kimse rüyada dağın göğe yükseldiğini görürse, o yerin valisi demektir. kasaba görevden alınacaktır. Rüyada dağın tepesinden taş atmak, başkalarını aşağılamak anlamına gelir.

Rüyada dağın güzel giyindiğini görmek, kişinin daha büyük bir makama sahip olacağına delalettir. Rüyada uzaktan dağ görmek, yolculuğa işarettir.

Rüyada bir dağın deprem olduğunu görmesi, o yerin veya memleketin başına bela geleceğine işarettir. rüya görmesi, işlediği günahlardan mutlaka azap çekeceğine delalettir. Rüyada dağ yutmak, zalim ve güçlü adamlara emir ve kumanda etmek demektir. Rüyada düz bir zemine ulaşana kadar dağa çıktığını görmek, yetimlere hizmet etmek veya hasta bakıcılık yapmak demektir. Rüyada dağın içindeki mağaraya girmek, güvenliğe kavuşmak demektir.

Rüyada dağ görmenin hayr veya şerri, onun bereketine veya çıplaklığına bağlıdır. Rüyada bir dağa tırmanıp, onun bitki örtüsünden ve tatlı tatlı sularından zevk aldığını görmek, iffetini zevcesi yanında barındırmaya veya ihtiyacını giderecek bir ilim veya ticaret öğrenmeye işaret eder. Rüyada düz bir yoldan dağa tırmanmak, olayların olduğu gibi karşılanacağına işarettir.

Bir kimse dağların kendisiyle birlikte ilerlediğini görse, bu, ilim ehli arasında bir savaşa veya büyük bir çatışmaya işarettir. Rüyada bir dağın tepesinden hayvanların, kargaların, akbabaların, yılanların, memelilerin, pisliklerin, pisliklerin, farelerin ve bunların çeşitlerinin ortasına düştüğünü görmek, günahlardan sakınmaya veya onlardan kaçmak insanı mesul ediyorsa bid'atten sakınmaya işaret eder. namaz kılmak için gireceği bir camiye veya huzur içinde yatacağı bir bahçeye. Rüyada dağın parçalanıp küle veya kire dönüşmesi ise, o rüyada kastedilen kimsenin bağlılığını yitirmesine ve ömrünün boşa gitmesine delalettir.

(Ayrıca bkz. b>... dağ dream meaning

Yer

Bir rüyanın ortamı veya ortamı özellikle belirgin olduğunda, genellikle bir tür mesaj veya bilgi verilir. Bazen yer, içsel ruh halimizi veya ruh halimizi yansıtır. Bu, rüyayı görenin hayatının belirli bir döneminde anlamı olan belirli bir yeri hatırlatabilir ve bazen belirli insanları hatırlatabilir.

Belirli yerlerin sembolizmini yorumlamak bize kendi "içsel manzaramız" hakkında fikir verir.

Rüya boyunca bereketli veya hafif hale gelen bir yer, rüyayı görenin daha önce takdir etmediği veya hoş bulmadığı bir yönün şimdi, muhtemelen ruhsal gelişim için olasılıklar ve potansiyeller geliştirdiğini gösterir. Kasvetli, düşmanca yerler veya sakin elverişli manzaralar, rüyayı görenin öznel dünya görüşüne pekala işaret edebilir. Çoğu insan için Amerika oldukça küstah, ticari yönelimli bir kültüre işaret edecek, İngiltere çekingen ve görevine bağlı olarak görülme eğilimindeyken, Fransa huysuz erilliği temsil edecek vb. Kırsal Kırsal alan, özellikle özgürlük olmak üzere belirli bir ruh hali veya duygu önerebilir. Rüya görenin tanıyabileceği pek çok görüntüden oluşan bileşik sahneler, genellikle, tümü rüyanın bilgi içeriğini artıran, rüyayı gören için belirli çağrışımlara sahip olabilen veya sık sık karşılaşılan çağrışımlar nedeniyle dahil edilmiş olan belirli niteliklere, ideallere ve ruh hallerine dikkat çeker. p>Hayalperestin doğum yeri güvenli bir alanı temsil eder.

Aydınlık ve güneşli bir yer eğlence ve canlılığı, karanlık, gölgeli, bulanık bir sahne ise umutsuzluğu ve kasveti ifade eder. Karanlık yerler bilinçaltını temsil edebilir.

Tanıdık bir yer genellikle bizi çocukluğa veya öğrenme zamanımıza götürür ve özellikle güzel bir yer, yaratıcı görselleştirmeden daha fazla yararlanabilmemiz için hayal kurmamıza izin verebilir. Ormanlar labirentle ve cinselliğimizi anlama yollarıyla bağlantı kurar.

Baskıcı hissettiren bir yer eskiden bir sığınaktı ama artık öyle değil.

Korunaklı bir yer rahatlık ve güvenlik sunar. Bilinmeyen yerler, kendimizin farkında olmadığımız yönlerimizi gösterir. Bu bizi tanıdık gelen ama hangisinin hayatımızda sürekli tekrarladığımız bir duruma işaret ettiğini bilmediğimiz bir yere götürebilir. Geniş açık alanlar bize hareket özgürlüğü sunar.

Tanıdık olmayan bir yer, kişiliğin henüz tam olarak bilinçli hale gelmemiş yeni yönlerini ifade eder.

3- Bir yerin bir espoti, rüyalarda görünen yerleri akla getirmesi anlamında bize verilen bilgileri en iyi şekilde kullanmak için kendimizi yönlendirmemize izin verin.... yer dream meaning

Uçurtma

Rüyada uçurtma uçurmak, büyük bir zenginlik veya iş gösterisine işaret eder, ancak hepsinde çok az gerçek sağlamlık vardır.

Yerin üzerine atılan uçurtmayı görmek, hayal kırıklığı ve başarısızlığın habercisidir. bir uçurtma, büyük ölçüde küçük yollarla spekülasyon yapacak ve sevdiğiniz kişiyi yanlış beyanlarla kazanmaya çalışacaksınız.

Uçurtma uçuran çocukları görmek, hoş ve hafif bir uğraş anlamına gelir.

Uçurtma, vizyonun ötesine yükselirse, büyük umutlar ve özlemler kendilerini hayal kırıklıklarına ve kayıplara çözeceklerdir.... uçurtma dream meaning

Tamirci

Rüyada tamirci görmek, yaşadığınız yerin değişmesine ve daha hareketli bir işe delalettir. Ücretlerdeki ilerleme, genellikle mekaniği makine üzerinde çalışırken gördükten sonra gelir.... tamirci dream meaning

Mars

Kişinin hayatın ateşli sınavlarından geçtiği bir yerin sembolü... mars dream meaning

Radar

Bulunduğu yerin takip edilmesi... radar dream meaning

Melekler

(Göksel varlıklar; göksel varlıklar) Bir kimse rüyasında (arb. Maliiika) göksel meleklerin kendisini tebrik etmek için yanına geldiğini görse, bu, Cenab-ı Hakk'ın onu bağışladığı anlamına gelir.

Bir kimsenin rüyasında meleklerin kendisine selam verdiğini veya kendisine bir şey verdiğini görmesi, onun basiretinin artacağına işarettir. ya da belki şehit olduğunu. Rüyada harp çıkan bir yere meleklerin indiğini gören kimse, o yer halkının galip geleceğine işaret eder. Rüyada meleklerle birlikte uçmak veya onların eşliğinde gökleri ziyaret etmek, kişinin şehitlik makamında öleceğine ve Allah'ın en büyük nimetlerine kavuşacağına delalettir. , o yerin başına bir tartışma veya harika denemeler gelecek. Genel olarak, rüyada meleklerin gökten yere indiğini görmek, şüphe duyanların zayıf düşmesine, iman ve yakin olanların güç kazanmasına işaret eder.

Bir kimse rüyasında meleklerin kendisine secde ettiğini görse,

Bir kimsenin rüyada kadınlara benzediğini görmesi, Allah'ın huzurunda yalan söylediğine işarettir.

Müslüman bir kimse rüyasında bir meleğin ìAllah'ın kitabını oku.î okuduğunu görse, o kimse hayatında saadete kavuşur.

Kâfir olan bir kimse rüyasında ìKendi defterini oku. Bu onun goastray olabileceği anlamına gelir. Rüyada meleklerin kendisini müjdelediğini ve tebrik ettiğini gören kimse , salih ve örnek alınacak bir evlada sahip olur. Bir kimsenin rüyasında meleklerin bir kasabada toplandığını görmesi, o yerde bir salih kişinin, bir zahitin veya büyük bir âlimin öleceğine işarettir. rüya, bir evladını veya malını kaybedebileceğine delalet eder. Rüyada göksel melekleri (arb. Ruhaniyyeen) görmek, şeref, haysiyet, hayatında nimetler, kazanç ve iyi bir şöhret elde etmeye, manevi içgörü geliştirmeye veya bir işletme yöneticisi olmaya işaret eder. Böyle bir rüya gören kimse, ömrünün sonlarına doğru, insanların iftira ve gıybetlerine de uğrar. Ayrıca insanların kıskançlıkları ve kötü huyları yüzünden iyi bir itibarını kaybedecek ve maddi açıdan sıkıntılı bir yaşam sürecektir.

Bir kimsenin rüyasında meleklerin kendisine selam verip el sıkıştığını görmesi, Yüce Allah'ın kendisine hikmet, açıklık ve basiret ihsan edeceğine işarettir. . Rüyada görülen melekler aynı zamanda kişinin en yakın tanıklarını, velilerini, polis memurlarını veya bir hükümdarın elçilerini temsil eder. Rüyada melekle güreşmek, mevki kaybına işaret eder. Rüyada melekle güreşmek, sıkıntıya, belaya, küçük düşmeye ve rütbeden düşmeye de işaret eder. Rüyada meleklerin evine girdiğini görmek, böyle bir evi hırsızın soyacağına işarettir.

Rüyada meleklerin bir kimseyi silahsızlandırdığını görmesi, o kimsenin malını ve gücünü kaybedeceğine veya karısını boşayacağına delalettir.

>Rüyada meleklerin kişiye bir tepsi meyve ikram etmesi, o kişinin bu dünyadan şehit olarak ayrılacağına delalettir.

Rüyada meleklerin bir kimseye beddua etmesi, o kimsenin dinini pek önemsemediğine delalettir. Bir kimse rüyada semavî meleklerle cehennem meleklerinin bir arada olduğunu görse, bu, düşmanlığa ve ayrılığa işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir meleğin çocuk kılığına girdiğini görmesi, o kişinin geleceğine işaret eder.

Bir meleği gençken görmesi, o zaman genç, içinde bulunduğu zamanı ve içinde olacak olayları temsil eder.

Rüyada yaşlı bir adam kılığında melek görünüyorsa, geçmişi temsil eder.

Bir kimse rüyada meleklerin kendisi için dua edip Allah'tan af dilediğini görürse, bu kişinin manevi ve dini hayatının bir işaretidir. büyüyeceğine ve zengin olacağına işarettir.

Bir kimsenin rüyasında meleklerin mezarlığa indiğini görmesi, o yerde mübarek ve salih ruhların varlığına işaret eder. Rüyada meleklerin çarşıda gezdiğini görmesi, tüccarların fiyatla oynadıkları ve ölçülerle oynadıkları anlamına gelir. Rüyada onlardan korkmamasına, huzur ve sükûnete delalet eder.

Rüyada meleklerin ölmekte olan bir kimseye son âyetlerini nasıl okuyacağını öğrettiğini görmesi, müjdeye ve gönlünün muradına erdiğine, emniyetine, mutluluğuna, sevincine ve hayırlı ve güzel bir kalbe sahip olmanın. Rüyasında onların kendisine kızdıklarını, dövdüklerini, boyun eğdirdiklerini ve ehlileştirdiklerini görse, bu, günaha dönmesine, anne babasının gazabına uğramasına, Allah'ın emirlerini yerine getirmekten çekinmesine ve hatta gereğini inkâr etmesine delalettir. Allah'ın dini. Böyle meleklerin rüyada görülmesi, aynı zamanda bir valinin elçilerine veya vekillerine de işaret edilir.

Ölmekte olan bir kimseye rüyada meleklerin onu görmeye gelmediğinin söylenmesi, o kimsenin güzel ahlâkına ve takvasına şehadettir veya kişinin borçlarını ödemesi veya bir hastalıktan kurtulması anlamına gelebilir. Bir rüyadaki melekler, insanların dillerini anlayan ve birçok dilde konuşan alimleri, arifleri veya mütercimleri de temsil edebilir. Münker ve Nekir'e gelince, defin üzerine meleklerin gelip sorguya çekmesi, onları rüyada görmesi, fakir için refaha, işsiz için iş bulmaya işarettir.

(Ayrıca bkz. )... melekler dream meaning

Göçük

(Deprem) Rüyada hükümdar tarafından tehdit edileceğine delalettir. Bir kimse, yerin altından çöktüğünü görürse, şiddetli bir azaba uğrar.

Deprem genellikle şiddetli bir hastalık veya kasaba halkını vuran bir veba veya çekirgeler veya şiddetli bir soğuk hava veya bir kuraklık anlamına gelebilir.

Kötü bir kimse rüyada yerin altından kaydığını görse, bu, günahlarından dolayı bir cezaya veya evine dönmeyebileceği uzun ve uzak bir yolculuğa çıkacağına işarettir.... göçük dream meaning

Denge

(Tartı) Rüyada terazi ve terazi benzer şekilde yorumlanır. Her ikisi de söz ve eylemlerde inancı, adaleti ve doğruluğu temsil eder. Bir rüyada terazi aynı zamanda bir eşi temsil edebilir veya kişinin borçlarını ödemesi anlamına gelebilir.

Rüyadaki çelikhane bir mimarı veya inşaatçıyı temsil eder.

Rüyadaki değirmenci terazisi, düşünen bir adamı temsil eder.

Rüyada hassas terazi görmek, gaflete ve kişinin yaptıklarının hesabını düzgün verme kaygısına karşı bir uyarıya, adalet terazisi ise bir hakime işaret eder.

Rüyada dengeli duruyorsa, o yerin hakiminin adaletli ve bilgili biri olduğuna delalettir. Rüyada terazinin terazisi hakimin kulaklarını temsil eder.

Ölçmek için teraziye konulan para davaları, tartı da hükmü temsil eder.

Kıyamet günü kendini Cenab-ı Hakk'ın huzurunda dururken görürse ve rüyada sevapları günahlarından ağır basıyorsa , kendi hesabına bakacağına , kötü amellerini düşüneceğine ve hayatının gidişatını düzelteceğine delalettir. Dolayısıyla ahirette onun mükâfatı daha büyük olacaktır. Rüyada Kıyamet Mizanını görmek, insanların sırlarını açığa vurmaya, yaptıklarının toplum içinde açığa çıkmasına, nihai hakikatin tanınmasına, neşeye, mutluluğa, zafere ve adalete işaret eder. kazanan. Birinin amelleri kınanırsa, o zaman kaybeden olur. Genel olarak rüyada terazi, bir rehbere, uyulacak bir misale, elden öğrenilmeye çalışılan bir âlime, bir hükümdara, bir kıstasa ve Kur'an'a işaret eder. Aynı zamanda kişinin dilini ve doğruluğunu, doğruluğunu, yalanını, şüpheciliğini veya güvenilirliğini de temsil edebilir.

(Ayrıca bkz. Measureí; Measurer; Scale)... denge dream meaning

Dualara çağrı

(Ezan; Müezzin) Rüyada ezan sesi duymak, hac mevsimine veya haram ayların haberine işaret eder. Ayrıca, gıybet etmeye, hırsızlığa, büyük bir hamleyi duyurmaya veya savaş borazanlarını çalmaya işaret edebilir veya rüyayı gören kişinin rütbe ve şerefine veya emirlerine uymaya veya evli olmayan bir erkek için bir eş ilan etmeye delalet edebilir. doğruyu söylemek demektir. Rüyada ezan okunan Arapça'dan başka bir dilde ezan duymak, yalan ve gıybettir. bid'at ve imtihanlar.

Çocukların rüyada ezan okuduğunu görmesi, o ülkeye cahil kimselerin hakim olacağına delalettir. Bu, bilhassa vaktin dışında okunduğu zaman geçerlidir.

Uygun bir kimsenin rüyasında kendisini lâyıkıyla ezan okuduğunu görmesi, sesinin alabildiğince geniş bir memleketin idaresine atanacağına delalettir. rüyada ulaşmak.

Bir kimse hükümdarlık şartlarına uymazsa, düşmanlarının çoğalacağına delalettir. Tüccar ise işinin büyüyeceğine delalettir. Rüyada ezan ezanı duymak aynı zamanda dualara, dualara ve hayırlı dualara delalet eder. Bir kimsenin rüyada kuyunun içinden ezan okuduğunu görmesi, başka bir memleketten insanları Allah'ın yolunda yürümeye, O'nun insanlara farz kıldığı fıkhı takip etmeye ve ilahi kanunları kendilerine yol edinmeye çağıracağına delalettir.

Rüyada Müslüman bir ülkenin içinden kuyunun içinden seslendiğini görmesi, o kimsenin Allah'ın kanunlarında değişiklik getiren bir casus veya bidatçi olduğuna işarettir.

Kişi kendisini çağırdığını görse Rüyada Kabe'nin Korkutlu Evi'nin tepesinden namaz kıldığını görmesi, o kişinin bid'at sahibi olduğuna delalettir. komşuları.

Rüyada bir padişahın kapısını çaldığını görmesi, mahkemede doğruya şahitlik edeceğine delalettir. Rüyada çarşı görmek, bir hırsız çetesini ortaya çıkaracağına delalettir. Rüyada harabenin içinde görmek, böyle bir yerin yeniden inşa edileceğine ve içinde insanların oturacağına delalettir.

Rüyada kendisini aradığını ve kimsenin aramasına cevap vermediğini görmesi, o kişinin zalimler topluluğundan olduğuna işarettir.

Güzel bir sesle seslenir ve rüyada ezanı işittiğine, makam sahibi kimselerin rızasını aradığına işarettir.

Çıplak halde ezan okuduğunu görmesi, onun pervasızlığına ve kendi dinini hor görmesine işaret eder. Rüyada çöp yığınının üzerinde ezan okumak, aptal bir kimseyi barıştırmak için çağırmak ama nafile. Çarşıda okunan ezanı duymak, tüccarlardan birinin ölümü demektir.... dualara çağrı dream meaning

Zorunlu Askerlik

(Çağırma; Askerlik; Askerlik; Askerlik; Seferberlik) Rüyada askere gitmek, herkes için iyi ve faydalı olanın farkına varılmasına ve o yerin yerlisi, fakiri ve fakiri arasında eşitlik olduğuna işaret eder. zengin, yakın akraba, seçkin ve bilinmeyen.... zorunlu askerlik dream meaning

Gökten İnen Ateş

Gökten ateş inmesi uğursuz bir rüyadır.

Eğer böyle bir ateş hiçbir şeyi yok etmezse, o yerin insanları fiziksel bir zarar vermeden kendi aralarında sözlü olarak tartışacaklardır. Böyle bir yangında çıkan duman, böyle bir kavganın şiddetini azaltır.... gökten İnen ateş dream meaning

Şahdamarı

Rüyada şah damarının yarılması ve kan fışkırması, o kimsenin öleceğine işarettir. Rüyada ajugüler damar ayrıca güçlü bir antlaşmaya veya sıcak ve yoğun bir günde kişinin başına bir fular bağlamasına da işaret eder.

(Ayrıca bkz. Aorta; Damarlar)... Şahdamarı dream meaning

Muhammed

(Allah'ın Peygamberi Muhammed, salat ve selam onun üzerine olsun; Nebilerin Mührü; Son Elçi) Allah'ın Elçisi'nin (sav) şöyle buyurduğu rivayet edilir: 'Beni bir yerde gören kimse. rüya beni uyanıkken görecek, çünkü şeytan beni taklit edemez. ìO da buyurmuştur ki: ìBeni rüyada gören, gerçekten beni görmüş gibidir, çünkü şeytan beni taklit edemez. ì Ayrıca şöyle buyurmuştur: ìRüyada beni gören, cehennem ateşine giremez. ìOnu bana tarif et.îlerden herhangi biri varsa, Asım Bin Kulayb ekledi: ìOnu Peygambere benzettim (uwbp) onun varlığının idrakinde ve onun karakterinin ve örneğinin gerçekliğini anlamaktır. İşte o mübarek zatın varlığını tanımak, hakikati tasdik, cismani sureti görmek ise onun misal ve sıfatlarını temsil eder, çünkü dünyevi olmak nübüvvetin özünü değiştirmez. Allah'ın Peygamberi (uwbp) : "Beni uyanıkken görecek" dediği zaman, bunun anlamı "Gördüğünü açıklamaktır", çünkü böyle bir rüyada görülen şey, âlemlerde bulunan hakikattir. görülmeyen. İkinci hadiste, Allah'ın Resulü (s.a.v.) : "Sanki beni gerçekten görmüş gibidir" dediği zaman, Allah'ın masajı yapılırken onu görmüşse, misal aynı olur demektir. Demek ki, birinci söz hak ve doğru olanı, ikinci söz ise fizikî hakikati ve onun misalini ifade etmektedir. Bir kimsenin rüyada Allah'ın Peygamberi'nin (sav) kendisine doğru geldiğini görmesi, nimetlere ve hayırlara, bir kimse rüyada Allah'ın Peygamberi (uwbp)'nin kendisinden yüz çevirdiğini görmesine, zıt. Al-Qagi ëIyag, Allah onun ruhunu korusun, Allah'ın Peygamberi (uwbp)'nin şu sözlerini yorumladı: ìBeni gerçekten gördü,' şu anlama gelir: ìFiziksel şeklimi gerçekten gördü, mübarek Onu rüyada başka bir surette görmek, kişinin rüyasının kişisel yorumları ifade ettiği anlamına gelirken, sahabeler biliyordu. Al-Qagi ëIyiig'in açıklamasının ardından İmam Al Nawawi şöyle yorumladı: ìBu zayıf bir açıklamadır.

Daha güçlü bir yorum, Allah'ın Peygamberini (uwbp) rüyasında gören kişinin benzerliği nasıl görünürse görünsün onu gerçekte görmüştür. Rüyadaki benzerliğin bilinip bilinmediği.î Ayrı bir tefsirde Şeyh El-Baklani ilave etti: ìEl-Kıygi ëIyağas'ın söylediği, İmamEn-Neva vi'nin söylediğiyle çelişmez.î Bunun nedeni, ilk rüyanın gerektirmemesidir. yorumlama, AI-Qagi ëIyag'a göre. İmam Nevevi'nin yorumlarında tartışılan ikinci tür rüyada, kişinin rüyası yorum veya analiz gerektirir. Bu, hiçbir Şeytan Allah'ın Peygamberi (uwbp)'nin kimliğine bürünemeyeceğine göre, o kişinin rüyasında gösterdiği her görünüm doğrudur demektir.

Tanrı'nın peygamberinin şu sözünün anlamı: ìÇünkü Şeytan beni taklit edemez. î, Allah'ın koruyuculuğu (ëİsma) dokunulmaz olduğundan ve Allah'ın Peygamberi (sav) kutsal olduğundan, Allah'ın mesajını insanlığa ilettiği sırada korunduğu için hala korunduğunu ima eder. Cenâb-ı Hak onu kendi katına aldıktan sonra da aynı vesayet altında muhafaza etmiştir. Böylece kim Allah'ın Peygamberini (uwbp) rüyada herhangi bir surette görürse, onu ister genç bir adam olarak görsün, isterse doğum anında görsün, onu gerçekte görmüş gibidir. mesaj veya ihtiyar olarak.

Rüyada yaşlı göründüğünü gören kimse, huzura delalet eder. Rüyada genç göründüğünü gören kişi savaşa işarettir.

Rüyada gülümsediğini gören kişi, onun geleneklerini gerçekten taklit ediyor demektir. Allah'ın Peygamberi (uwbp)'ni rüyada bilinen ve tanınan sureti ile görmek, rüyayı gören kişinin salih kimse olduğuna, bütünlüğünün bozulmaz olduğuna ve başarısının tartışılmaz olduğuna delalettir. Onu rüyada (uwbp) kaşlarını çatmış olarak görmek, rüyayı gören kimsenin kötü durumuna delalet eder. rüyayı gören kişinin dini durumunun iyi olduğuna işaret eder. Onu rüyada bir takım husumetlerle, dini vecibeleri uygulamada eksiklik veya çarpık olarak görmek, Allah'ın Peygamberi (uwbp) için, karşısında duranı gösteren bir ayna gibidir.î Bu manada , rüyayı gören kişi Allah rahmet eylesin. Bunun gibi İmam Tirmizî'nin Şâru'ş-Ş,ama-ilî adlı kitabında da şeytanın Cenab-ı Hakk'ı, O'nun ayetlerini, peygamberlerini ve meleklerini taklit edemeyeceği ifade edilmektedir. Sıkıntı çeken bir kimsenin rüyada Allah'ın Peygamberini (uwbp) görmesi, sıkıntılarının ortadan kalkacağına işarettir.

Mahkumun onu rüyada görmesi, salıverileceğine işarettir. hapishane. Eğer bir kimse, ekonomik karmaşanın olduğu bir dönemde yaşıyorsa ve yüksek fiyatlar memleket halkını sömürüyorsa veya adaletsizlik herkesi zulme çeviriyorsa, rüyada Allah'ın Peygamberi -sallallahu aleyhi ve sellem-'i görmek bu tür sıkıntıların son bulmasına işaret eder. Onu rüyada ashabının en iyi tarif ettiği gibi güzel, nurlu ve kusursuz görünümüyle görmek, kişinin dünya ve ahiret hayatını başarılı bir şekilde sonlandıracağına müjdelenir. Kendi aynasının cilalı olması, onu nasıl göreceğini belirler, kime selam olsun. Bir kimse, yolda kendisine eşlik ettiğini görse veya mübârek elinden tatlı bir şey yese veya bir hırka veya uygun bir gömlek alsa veya Allah'ın Peygamberi kendisine bir şey vaat etse veya ona duâ etse, Rüya, liderliğe layıktır ve iyiliği emredip kötülükten sakındıran salih ve adaletli bir kimse ise, âlim ve bildiğini amel ederse ve salih bir ibâdet ve salih bir Müslüman ise işte o zaman hidâyete erer. mübareklerin makamı ve cemiyeti.

Gören ise rüyada Cenab-ı Allah'ın asi bir kulu olduğunu görürse, günahlarından tövbe edip Rabbine döneceğine delalettir.

Gaflet içinde yaşıyorsa, hidayete ereceğine delalettir. Belki ilim tahsilinde maksadına ulaşabilir, belki de Rabbine şükreden bir insana yakışır şekilde kendi iç benliğini yeniden yapılandırmayı öğrenebilir. Bir kimse, zulme, eziyete uğramaktan veya malını ve servetini kaybetmekten korkarsa, onu rüyada (uwbp) görse, bu korkularına son vermesine işarettir. Tanrı her şeye kadir. Bidatlara uyan bir kimsenin rüyada Allah'ın Peygamberini (uwbp) görmesi, Cenab-ı Hak'tan korkması, O'nun uyarılarına kulak vermesi ve özellikle O'nu görürse kendisini (uwbp)< düzeltmesi gerektiğine delalettir. /b> ondan uzaklaşmak veya ona sırtını dönmek. Rüyada Allah'ın Peygamberini (uwbp) görmek, aynı zamanda müjde ve sevindirici bir haber almaya veya adalete, hakkın sabit olmasına, verilen sözün yerine getirilmesine, aile fertleri arasında yüksek bir mertebeye ulaşılmasına, veya belki de haset ve kıskançlıklara kapılmak, yurdunu terk edip başka bir ülkeye göç etmek veya anne babasını kaybedip öksüz kalmak anlamına gelebilir. Onu (uwbp) rüyada görmek, aynı zamanda mucizevi olaylar (Karamat) görmek anlamına da gelebilir, çünkü arkadaşları onu selamlayan bir geyiğe, ayağını öpen bir deveye şahit olmuş ve şahitlik etmişlerdir. , onunla konuşan kavrulmuş koyun budu, onu korumak için hareket eden ağaçlar, elinde Tanrı'nın övgülerini yücelten çakıl taşları, Gece Yolculuğu ve buluşmak için göğe (Miíraj) yükselişi dahil sayısız mucize arasında

Bir göz doktorunun onu rüyada görmesi, o kimsenin ilinde büyük bir ihtisasa sahip olacağına ve memlekette ün kazanacağına işarettir. Kütade'nin, kâfirlerle yaptığı savaşlardan birinde gözünü kaybetmesinden sonra, Allah'ın izniyle onun yerini değiştirip, gözünü olduğundan daha keskin hale getirdi. > rüyada veya bir yerde kuraklık olduğunu görmek, yağmur yağacağına ve pınarların fışkırdığına delalettir. Bütün bir ordunun susuzluğunu gidermek için mübârek elini yarısı dolu bir kâsenin üzerine koyunca parmakları kısaldı. Bir memleketin başına musibet, açlık ve kuraklık gelmişse ve bir kimsenin rüyada O'nu (uwbp) görmesi, bu musibetlerin ortadan kalkacağına ve o yerde hayatın normale döneceğine işarettir. Kadının onu rüyada görmesi, yüksek bir mertebeye, şerefe, doğruluğa, iffete, güvenilirliğe ulaşacağına ve belki de hayırlı bir evlada kavuşacağına veya zengin ise, malını Allah yolunda harcayacağına delalettir. . Onu rüyada (uwbp) görmek, aynı zamanda musibetlere göğüs germek, düşmana sabretmek ve sabretmek demektir.

Bir yetim onu rüyada (uwbp) görse, yüce bir makama ulaşacağına delalettir ve bir yabancı onu rüyasında görse de aynı şey geçerli olur.

Bir hekimin onu rüyada (uwbp) görmesi, insanların faydasına olacağına işarettir. onun ilacından Onu (uwbp) rüyada görmek, aynı zamanda, bir kimsenin düşmanına karşı zafer kazanmasına veya borçlarını pekiştirip ödemesine veya bir hastalıktan kurtulmasına veya Mekke'de Allah'ın Evini haccetmesine veya imtihanlarına galip gelmesine veya kişinin sıkıntılarının sona ermesi veya çorak bir toprağın bereketi veya kısır bir kadının hamile olması. ayakta durması, kişinin doğru dinî duruşunu ifade eder ve zamanının imamına emir verme yetkisine sahip olacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyada onu (uwbp) ölü bulması, rüyayı gören kişinin ailesinden soylu bir kişinin kısa süre içinde öleceğine işarettir. Rüyada Allah'ın Peygamberi (uwbp)'nin cenazesini gören kimse, o memleketin başına bir musibet gelecek demektir. Rüyada cenazesini (uwbp) kabrine kadar takip etmek, rüyayı gören kimsenin bid'atlere boyun eğeceğine delalettir. Rüyada kabrini (uwbp) ziyaret etmesi, büyük bir hazineye kavuşacağına işarettir.

Bir kimse rüyada kendisini Allah'ın Peygamberinin oğlu (uwbp) olarak görse ve soyundan olmasa bile samimiyetine, gerçek inancına ve yakinliğine delalet eder. Bir kişinin Allah'ın Peygamberini (uwbp) görmesi, geri kalan müminleri hariç tutmaz, nimetler hepsini kuşatır. Rüyada ondan yiyecek veya içecek gibi (uwbp) bir şey almak, fayda ve kazançlara işaret eder. rüya görmesi, bir kimsenin büyük bir tehlikeden kurtulacağına, imtihanları sırasında meşakkat ve meşakkat çekeceğine delalettir.

Uzuvlarından birinin Allah'ın Peygamberine ait olduğunu gören (uwbp) rüyada kendisine ait olduğunu görmesi, bid'atlere uyduğuna ve Allah'ın Peygamberi (uwbp)'nin insanlığa getirdiği kanunlarda değişiklikler yaptığına delalettir.

Bir kimse rüyada kendisini cisimleşmiş olarak görürse Allah'ın Peygamberi'nin (s.a.v.) suretinde olursa veya onun elbiselerinden birini giyerse veya yüzüğünü veya kılıcını alırsa, o zaman kişi yönetmeyi istiyorsa, ona kavuşur ve halk onun liderliğini kabul eder.

Bir kimse, yeryüzünde zulüm veya zillet altında ise, rüyada Allah'ın Peygamberi (uwbp)'nin ayakta durduğunu görmesi, Cenab-ı Hakk'ın ona hidayet nasip edeceğine işarettir. zafer ve düşmanlarına üstün kıl.

Fakirse ihtiyacı giderilir, evli değilse evlenir.

Onu gören (uwbp) rüyada harap bir yerde, böyle bir yerin yeniden yapilacagina isarettir. Bir kimsenin bir odaya girip onu (uwbp) rüyada orada oturduğunu görmesi, böyle bir yerde mucizevi bir alamet veya büyük bir olayın meydana geleceğine işarettir. Bir kimsenin rüyada (uwbp) ezan okuduğunu görmesi, o yerde refahın yayılacağına işarettir.

Namaz kıldığını gören kimse (lkame) b> Rüyada Müslümanların birleşip, aralarındaki anlaşmazlıkları gidereceklerine delalettir. Bir kimsenin rüyada (uwbp) göz kapaklarına sürme sürdüğünü görmesi, emniyete kavuşacağına ve dinini düzelteceğine veya ilim tahsil edip ilim sahibi olacağına delalettir. hadislerden (Ah.adrth).

Hamile bir kadın rüyasında onu (uwbp) görürse, bir erkek çocuğu olacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyada onun (uwbp) sakalının aksız siyah olduğunu görmesi, o kimsenin hayatına saadet, neşe ve refah getirmesine işâret eder.

Eğer Allah'ın Peygamberi (uwbp) ) rüyada yaşlı bir adam olarak görülmesi, kişinin hayatında güç kazanmasına ve düşmanına karşı zafer kazanmasına işaret eder. Onu rüyada (uwbp) en yüce hali ile görmek, imamın veya memleketin hükümdarının makamının yükseleceğine ve yetkisinin genişleyeceğine işaret eder.

Bir kimse mübarek olduğunu görse Boyun genişliği, imamın emanetine sımsıkı sarıldığı anlamına gelir. Bir kimsenin rüyada (uwbp) göğsünün büyük olduğunu görmesi, imamın veya ülkenin hükümdarının tebaasına cömert davrandığına delalettir. Bir kimse rüyada mübârek (uwbp) midesinin boş olduğunu görse, o memleketin hazinesi boşalmış demektir. Bir kimsenin rüyada sağ elinin kapalı olduğunu görmesi, imam veya ülkenin hükümdarının, çalışanlarına ödememesine, toplanan zekatları dağıtmamasına işarettir.

Mübarek sağ elini gören (uwbp) rüyada açıldığını görmek, hükümdarın cömertliğine ve Allah'ın kitabında buyurduğu şekilde sadaka ve zekat vergilerinin dağıtımına riayet etmesine delalet eder. İmamın veya memleketin hükümdarının hayatı.

Rüyayı gören kişinin hayatı da, sıkıntı ve musibetler de dahil olmak üzere, hayatına tesir eder. rüyada kabilesinin güçleneceğine, kabilesinin çoğalacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyada onu (uwbp) askerlerin ortasında durduğunu ve herkesin gülüp şakalaştığını görmesi, bir savaşta Müslüman ordusunun yenik düşeceğine ve küçük düşeceğine delalettir. teçhizatsız olduğunu ve herkesin rüyada yukarıdan baktığını görmek, o yıl Müslüman ordusunun zafer kazanacağına delalettir. Bir kimsenin rüyada (uwbp) mübarek saçını ve sakalını taradığını görmesi, sıkıntı ve sıkıntılarının giderileceğine işarettir. Onu (uwbp) rüyada kendi mescidinde veya herhangi bir mescitte yahut her zamanki yerinde görmek, güç ve şeref kazanmasına işâret eder. rüyada vahiy getiren sahabe, kişinin daha büyük bir bilgi, hikmet ve manevi anlayış elde edeceği anlamına gelir. Rüyada Allah'ın Peygamberi (uwbp)'nin kabrini görmek, bir tüccar için refah ve kazanç veya bir mahkumun hapishaneden salıverilmesine işaret eder. Rüyada kendini Allah'ın Peygamberinin babası olarak görmek (uwbp) , kişinin imanının azalacağına ve imanının zayıflayacağına işarettir.

Bir kadın rüyada kendisini Allah'ın Peygamberinin eşlerinden biri olarak görürse (uwbp), onun büyüyen inancını temsil ediyor. Bir kimse rüyada onu (uwbp) kendi işine baktığını görürse, bu, Allah'ın Peygamberi (uwbp)'nin rüyayı gören kişiye öğüt verdiği ve karısını vermesini emrettiği anlamına gelir.

Rüyada (uwbp) onun arkasında yürümek, uyanıkken onun (sünnet) geleneklerine uymak demektir.

Onunla yemek yemek (uwbp) rüyada, kişinin para kazandıran malları veya likit varlıkları, altın, gümüş, mücevher, kişinin evi veya aracı hariç, tasarruf vb. Allah'ın Peygamberi (uwbp)'nin rüyada tek başına yemek yediğini gören kimse, rüyayı gören kimsenin sadaka vermeyi reddetmesine ve kendisinden yardım isteyenlere yardım etmeyi hor görmesine delalet eder. Bu manada, sanki Allah'ın Peygamberi (s.a.v.), insana sadaka vermeyi ve muhtaçlara yardım etmeyi emrediyor gibidir. Bir kimsenin rüyada onu (uwbp) çıplak ayakla görmesi, namazlarını ihmal etmiş demektir.

Onu (uwbp) görmek ve sallamak rüyada onunla el ele tutuşması, kişinin gerçekten ona tabi olduğuna işarettir.

Bir kimsenin rüyasında kanının Allah'ın Peygamberi (uwbp) ile karıştığını görmesi, bir kadınla evleneceğine işarettir. soyundan veya büyük bir din alimi kızıyla evlenecek kimsedir.

Allah'ın Peygamberi (uwbp) rüyada bir kimseye bir çeşit yeşillik veya şifalı ot verirse, bu, o kimse demektir.

Rüyada (uwbp) ona taze veya bal bir şey verdiğini görmesi, kişinin Kur'an-ı Kerim'i öğrenip büyük bir ilim ve hikmet kazanmasına delalettir. rüyasında aldığı miktardır.

Bir kimse Allah'ın Peygamberi'ne hediyesini geri verirse (uwbp) bid'ata uyacağına delalet eder.

Onu görmek (uwbp)< /b> Rüyada hutbe okumak, insanlara iyiliği ve kötülükten sakınmayı emredeceğine işarettir. Rüyada ten renginin (uwbp) bronz olduğunu gören kimse, günahlarından tövbe etmeye ve gençlerin cehaletinden sakınmaya delalet eder. rüyada beyaz görmek, kişinin günahlarından tövbe edip kabul etmesi için Cenâb-ı Hakk'a yöneleceğine delalettir.

Rüyada (uwbp) birini azarlıyorsa, o kimse bundan sakınmalıdır demektir. Yeniliklere ve peygamberlik geleneklerine uyun.Bir kimse rüyada Allah'ın Peygamberi (uwbp)'nin belirli bir yerde öldüğünü görürse, rüyayı gören kişinin aynı yerde öleceğine ve en iyisini Allah'ın bildiğine işarettir. .

(Ayrıca bkz. Kutsal yerleri ziyaret etme)... muhammed dream meaning

Yağmur

Yardıma ve berekete delalet eder.

Bulut görmek de böyledir. Ancak, yağmur veya bulutların belli bir yer, ev veya civarda görülmesi, kıtlığa, hastalığa veya o yer halkının uğrayacağı dünyevî bir zarara delalet eder. . Çoğu durumda, o yerin insanlarını etkileyecek zorlukları ve sıkıntıları sembolize eder.... yağmur dream meaning

Geri çekilmek

(Tapınak; Manevi inziva. arb. İtikaf) Kişinin rüyasında kendisini manevi bir inzivaya girdiğini gördüğü yer, o kişinin ne yapmaya meylettiğini temsil eder.

Eğer bu bir cami ise rüya, kutsama veya salih bir kadınla evlilik anlamına gelir. Bir rüyada manevi bir inziva, bağlılığı, duaları, açlığı, adak orucunu, depresyonu, kendini alçaltmayı, tutkularını ve arzularını kontrol etmeyi temsil eder. Bir kimsenin rüyada bilinen bir yerde inzivaya çekildiğini görmesi, böyle bir yerin rahatlık kaynağı olduğuna işarettir. Bir kimsenin rüyada dükkânına sığınması, geçimine sarılmasına delalettir.

(Ayrıca bkz. Hermitage; Tapınak)... geri çekilmek dream meaning

Çocuk

(Küçük çocuk) Rüyada kucağında taşınan çocuk sorumluluk, sıkıntı ve zorluklara işaret eder.

Ergenlik çağındaki bir çocuk, müjdeye veya kişinin endişelerini gidermeye işaret eder.

Bir kimse güzel bir kız görürse rüyada genç bir çocuğun bir kasabaya girdiğini veya gökten indiğini veya yerin altından göründüğünü görmesi, müjdeli haberin kısa süre içinde tecelli edeceğine delalettir. Rüyada olgun bir çocuk görmek, güç ve üstünlük anlamına gelir.

Bir kimsenin rüyada kendini okulda okuyan bir çocuk olarak görmesi, işlemeye alışık olduğu adi bir günahtan tövbe edeceğine delalettir. ünlü ilim ehlinden birinin rüyada anaokulunda oturup diğer çocuklarla ilim tahsil ettiğini görmesi, cahiliyeye kaymasına, mertebesinin düşmesine veya maddi durumun değişmesinin hayat şartlarını etkilemesine delalettir. rüyada bir çocuk gibi kendisine talimat verildiğini görmesi, annesinden miras alacağına delalettir. Bir kimsenin rüyada kendini yeni doğmuş bir çocuk olarak görmesi, zengin ve refah içinde olacağına işarettir.

Genç bir erkek çocuğu rüyasında kendini çocuk olarak görürse, bu olumsuz bir anlam ifade eder.

Hasta bir kimse rüyada kendini çocuk olarak görmesi, onun ölümüne delalettir.

Bir kimsenin rüyada kendisini çocuk olarak azarlandığını görmesi, fethedileceğine işarettir. Bir kimse rüyada aynaya baktiginda onun yüzünün bir cocuk yüzü oldugunu görse ve zevcesi hamile ise, o kimsenin babasina benzeyen bir ogul sahibi olacagina isarettir. Rüyada bebek bebek taşımak, sıkıntı ve yüklere işaret eder.

Rüyada görülen çocuk, bazen dostluk, bazen de düşmanlık gösteren zayıf bir düşmana işaret eder. Bir kimse rüyada eşinin etrafında oynayan çocukları doğurduğunu görse, bu, sıkıntıya veya talihsizliğe ve sonuçlarının iyi veya kötü olabileceğine işaret eder. Rüyada çocuk taşımak, bir mirası veya finansal bir yatırımı yönetmek anlamına gelir. Yaşlı bir kimsenin rüyada küçük bir çocuk olarak dolaştığını görmesi, cahillik yapacağına veya haysiyetini, ideallerini veya şeref duygusunu kaybedeceğine işaret eder. Öte yandan, rüyada kendini küçük bir çocuk olarak gören böyle yaşlı bir kimse, bunalıma veya maddi sıkıntıya veya sağlık sorunlarına yakalanmışsa, bu sıkıntıdan kurtulup sağlığına kavuşacağına ve günahlarından kurtulacağına, annesinin onu doğurduğu gün gibi.

Bir kimsenin rüyasında babasının yanına gelmekten çekinen küçük bir çocuğu olduğunu görmesi, maddi yönden yükselmesine ve hayatından zevk almasına işaret eder. Bir kimse rüyada kucağında küçük bir çocuğun çığlık attığını görse, bu onun bir telli çalgı çaldığına işarettir. Bir rüyadaki çocuklar aynı zamanda keder ve acı ya da mutluluk ve neşe anlamına da gelebilir.

Eğer rüyada kendi çocukları iseler, o zaman parayla ayartma anlamına gelirler. Bir rüyadaki çocuklar ayrıca, geçimini sağlamak için çok az şeyle yetinme veya kişinin geçimini sağlama araçlarını kaybetme anlamına gelebilir veya para, evlilik veya gelişen bir iş anlamına gelebilir. Bir rüyada bir çocuğun yasını tutması, gerçek hayatta tam tersi anlamına gelir. Sevinmek, kavuşmak, zevk almak ve saygı kazanmak anlamlarına da gelir. Rüyada çocuk kaybetmek bazen kişinin çocuklarının veya eşinin aileden ayrılma niyeti olarak yorumlanır. önemsiz ve vakit kaybettirici kimselerdir.

Mahkumun rüyasında küçük bir kızı kucağında taşıdığını görmesi, hapisten çıkacağına işarettir.

Zor günler geçiren kimse, elinde küçük bir kızı kucağında görse rüyada sıkıntılarının ortadan kalkacağına işarettir.

Eğer fakir ise, başarıya ulaşacağına ve küçük kız onun müjdesine delalettir.... Çocuk dream meaning

Kazma

(Kazmak) Rüyada toprağı kazmak, toprağın kuru olması halinde biriktirilen toprağın ölçüsü kadar kazanç elde edileceğine işarettir. Ancak, rüyada yerin ıslak olduğunu görmek, bir ticari girişimde başkasını aldatacağına, bu durumda o kişinin bundan, yığdığı toprak miktarı kadar baş ağrısı ve bitkinlikten başka bir şey kazanmayacağına işaret eder.

Kazıcının planı da geri tepebilir.

Hasta olan veya evinden hasta olan birinin rüyada toprağı kazdığını görmesi, bu, mezar kazdığına işarettir.

İş seyahatinde olan kimse, kendisini toprağı kazarken görürse, bu, seyahatleri ve topladığı kir, kârını temsil ediyor. Rüyada çukur, su kuyusu veya sulama suyu kazdığını ve bunların içinden ekinleri sulamayı planladığını görmek, geçimini sağlamak ve ailesine fayda sağlamak için iş aramaya delalettir. Bir kimsenin rüyada kazdığı topraktan yemek yemesi, aldanarak elde ettiği kazançlara işaret eder. Rüyada kendini çukurun içinde görmek, eşinden boşanabileceğine işarettir.

Bir kimse rüyada kendini çukurun dışında, ona baktığını görse, bu, onunla barışarak sonuçlanacak bir tartışmaya işaret eder. Hasta bir kimsenin rüyada çukurdan çıktığını görmesi, hastalıktan kurtulacağına veya hapisten kurtulacağına işarettir. . Rüyada dağda çukur kazmak, kendisini zor ama faydalı bir kimseyle ilişkilendiren bir kişiye işaret eder. Rüyada kuyu kazmak, aynı zamanda kurnaz ve kurnaz bir düzenbaza delalet eder.

Rüyada yeri kazan kimse, aynı zamanda bir gardiyan veya menfur işleri örtmeye delalet eder.

(Ayrıca bkz. Kazma; İnşaat işçisi) ... kazma dream meaning

Bölmek

Rüyada bir ağacın dalının yarılması , aileden birinin ona karşı çıkacağına delalettir.... bölmek dream meaning

Dünya Dönüyor

Bir kimse, yerin kendisini dönerek döndürdügünü görse, bu, islerinin tam bir karmasiklik ve karmasiklik içinde kalacagina isarettir; böylece geçimini sağlamak için bir yerden bir yere kaçacaktır.... dünya dönüyor dream meaning

Baş Parmak

Bir kimsenin rüyada bir evi veya bir dükkânı başparmağıyla ölçtüğünü görmesi, o yerin sahibi olacağına delalettir.

(Ayrıca bkz.... baş parmak dream meaning

Yolda Yürüyen Kaplumbağa

Yolda veya bir çöplükte veya çöplükte yürüyen bir kaplumbağa görmek, o yerin sakinlerinin İslami bilgilere çok az veya hiç itibar etmedikleri anlamına gelir. Yakında İlimden ve Ulemadan mahrum kalacaklar.... yolda yürüyen kaplumbağa dream meaning

Konferans Salonu

Benzer insanların toplandığı bir yerin simgesi.

Kendini ölülerin veya zombilerin olduğu bir oditoryumda bulmak, gerçeklerden uzaklaşmanın simgesidir, Prov. 21:16-17... konferans salonu dream meaning

Ördek

Rüyada ördek görmek, kadın veya hizmetçiye delalettir.

Bir kimsenin rüyada ördek eti yediğini görmesi, işçilerinin emeğiyle kazanılan paraya delalettir. Aynı zamanda zengin bir kadınla evlenilebileceği anlamına da gelir. Ördekler suda yaşar ve ıslanmazlar. Rüyada ördek görmek, bu dünyada yaşayan ve bundan etkilenmeyen yüce takva, saflık ve fazilet sahibi kimseler olarak da yorumlanır. bir kadın tarafından Aynı zamanda, kişinin hayatındaki etini yemekten gelen rahatlığı ve tatmini temsil eder ve suya bağımlılığının meseli, denizcilerin ve balıkçılarınkine benzer ve yumuşaklığından dolayıdır. Ancak bir kimsenin rüyada evinin içinde ördek vaklaması işittiğini görmesi, o yerin sıkıntıya girmesine veya bir kimsenin ölümünün haber verilmesine işarettir.

(Ayrıca bkz. Kuğu eti)... Ördek dream meaning

Toprak

(Ülke; Çiftlik; Kat; Küre; Arazi; Mahal; Yer; Mülk) Rüyada her mahallin, maddesine ve şartlarına göre belirli bir anlamı vardır. rüyada kıyâmet günü büyük toplanma, verilen bir sözün yerine gelmesine veya rüyayı gören kimsenin sır saklamaya lâyık olduğuna delalet eder. Rüyada toprak görmek, aynı zamanda yoksulluktan sonra zengin olmaya veya büyük zorluklar yaşadıktan sonra huzura kavuşmaya delalet eder. Aynı zamanda genç ve güzel bir bakire ile evlenmek veya hidayet almak ve dünyada yüksek bir rütbe ve şerefli bir mevki elde etmek anlamına gelebilir. rüyada gördüğü şartlar, memleketin padişahının tahttan indirileceğine delalettir. Ya istifa edecek ya da yerine bakan gelecek. Rüyada yerleri süpürmek ve yer paspasına veya halıya bakmak, bir kimsenin toplum veya aile ile ilgilenmesine delalettir. Bir rüyada toprak aynı zamanda kişinin annesini veya toprağın valisini temsil eder. Rüyada bir tarlada çalışmak, onun aletlerini, unsurlarını, tohumlarını, suyunu, toprağı sürmek, hasat etmek, çevre düzenlemesini yapmak, çiçeklerinin açmasını, kokularını, ışıklarını görmek, orada olumlu veya olumsuz her türlü sonucu görmek, o tür bir başarı veya başarısızlığa işaret eder. . Bilinmeyen bir memleket görmek, anneye, evlada, kocaya, zevceye, ortağa, vasiye, hizmetliye veya varislere delalet eder. Bir rüyadaki dünya aynı zamanda tartışmalar, bilgi veya konuşmanın netliği anlamına da gelebilir. Bir rüyada yer, aynı zamanda, gökyüzü ahiret unsurunu temsil ettiği gibi, dünya unsurunu da temsil eder. Rüyada yer ve göğün aynı anda görülmesi, dünya ve ahiret bir yerde olmadığına göre, bunların asla birleşemeyeceğine işarettir. rüya, toprağın bereketli ve ekilebilir olduğuna delalet eder. Bir rüyadaki bu tür çatlaklar aynı zamanda icat edilmiş dini dogmaların yükselişine ve kötülüğün ve bid'atın yayılmasına işaret eder. Rüyada arazinin genişliğini görmek, esirlerin salıverilmesine, hamile kadın ise doğumunun yaklaşmasına işarettir.

Rüyada deprem ve can ve malın yıkıldığını görmesi , bu unsur yoldan sapmayı, gururu ve gafletini temsil eder. Rüyada yeryüzünün üzerine çöktüğünü görmesi, dünyadan bir kişinin düşmesine, boşanmasına veya işinde kaybetmesine işarettir.

Rüyada yer yarılıp onu yutarsa, yaptığı bir şeyden utandığına, işinde sıkıntıya, yolculuğa, hapis cezasına delalettir.

Rüyada yeryüzünün çöl arazisi gibi görünmesi, böyle bir kişinin acil bir yolculuğa çıkabileceğine delalettir. Rüyada sopayla yeri dövmek, iş gezisine çıkmaya delalettir. Rüyada toprak yemek, bir kimsenin rüyada ne yediği kadar para kazanmasına delalettir. Rüyada yerin çatlayıp yarıldığını ve bir canavarın gelip insanlarla kendi dillerinde konuştuğunu görmesi, insanların bir mucizeye veya herkesi hayrete düşürecek bir olaya şahit olacağına işarettir. Bu aynı zamanda kişinin yaşamının sonuna yaklaştığı anlamına da gelebilir. Rüyada yeryüzünü kazmak, aynı zamanda tuzak kurmak ve başkalarını aldatmak anlamına da gelir.

Yeryüzünün rüyada bir kimseye güzel sözler söylediğini görmesi, o kimsenin kendisine söyleneni elde edeceğine delalettir. Öte yandan, rüyada toprağın bir kimseyi azarladığını görmesi, o kişinin amelini düzeltmesi ve Allah'tan bağışlanma ve hidayet dilemesi gerektiğine delalettir.... toprak dream meaning

Boşaltım

(Törensel pislik) Bir kimsenin rüyada bağırsaklarından fazla dışkı atması, seyahat planlarının aksamasına işaret eder. Bir kimsenin rüyada katı dışkı çıkarması, parasını hastalığa harcamadığına delalettir.

Rüyada bağırsaklardan sıvı maddelerin anormal şekilde çıkması ise, parasının çoğunu çarçur edeceğine delalettir.

Bir kimsenin rüyada abdest aldığı bilinen bir yerin yakınında hela kullandığını görmesi, harcamalarının tutku, arzu ve şehvetiyle ilgili olduğuna delalettir. Rüyada yerinin bilinmemesi, malını bilmeden ve isteyerek haram yollara sarf edeceğine ve bu maldan hiçbir sevap ve fayda görmeyeceğine işaret eder. Rüyada açık alana dışkı atmak ve üzerini toprakla örtmek, parayı bir çukura gömüp üzerini toprakla örtmeye delalettir.

(Ayrıca bkz. Pislik; Dışkı; İdrar yapmak)... boşaltım dream meaning

İshak

(Batı geleneklerinde Yahya olarak da bilinir. Yakup peygamberin oğlu Allah'ın peygamberi İslak ikisine de selâm olsun.) Onu rüyada görmek sıkıntı ve meşakkatlere işaret eder.

Bir kimsenin, babasına isyan ederek kaçan bir oğlu olduğunu ve rüyasında Allah'ın peygamberi İshak'ı gördüğünü görmesi, evine dönüp tekrar itaat edeceğine işarettir. Bu rüya aynı zamanda bir müjdenin, huzurun ve sükunetin dalgalanmasına delalet eder. İshak (uwbp)'ı rüyada görmek, aynı zamanda bir kimsenin, bulunduğu yerin senatörleri veya bazı akrabaları tarafından zulme uğramasına ve sonunda Yüce Allah'ın yardımına koşarak ona bütünlüğünü geri vermesine delalettir. ve şeref.

Bir kimse onu en güzel haliyle ve nur saçan bir güzellikle görürse, bu, neslinin liderler, yöneticiler ve salihler çıkaracağı bir müjdeye alamet olur. Onu rüyada görmek, dar bir durumdan daha rahat bir duruma geçmek, gafletten hidayete, fakirlikten zenginliğe, anne babaya masiyetten yine itaate delalet eder. Bir kimsenin rüyada İshak(uwbp)'a dönüştüğünü veya kaftanını giydiğini görmesi, öleceğine ve ondan kurtulabileceğine işarettir.... İshak dream meaning

Müezzin

(Namaza çağrı yapan; Müslümanların namaz vaktinde çağıran) Rüyada müezzin, hayra ve berekete çağıran kimseye, simsara, nikah memuruna, nikâh memuruna, haberciye delalet eder. kralın veya kapı görevlisinin.

Bir müezzinin rüyasında ezan ezanının tamamını okuması, hac mevsimine işaret edebilir.

Rüyada ezan okunması, hırsızlık haberini veren sirene de işaret edebilir

Rüyada bir kadının minarenin tepesinde ezan okuduğunu görmesi, o yerde büyük bir fitnenin çıkacağına ve bid'at çıkacağına işarettir.

Bir çocuğun minarenin tepesinden ezan okuması, Rüyada minare ve namaz vaktinden başka bir vakitte olduğunu görmek, cahil kimselerin ayaklanıp kendi cemaatini yöneteceklerine ve önderlik edeceklerine delalettir.

Rüyada ezan okunması da resmi bir duyuruya işaret eder. rüyada müezzin görmek, o yerin valisine veya hükümdarına delalet eder.

(Ayrıca bkz. Horoz dövüşü; Minare; Mescit; Cami; Ram)... müezzin dream meaning

Diriliş

(Hesap Günü; Kıyamet Günü; Kıyamet Günü; Hesap Görme; Ölülerin Kıyameti; Kıyamet Sûru) Rüyada Kıyamet Günü veya Kıyamet Günü görmek, günahkâr kimse için ciddi bir uyarıya veya günah işlemeyi düşünen biri için bir uyarı olabilir. Kıyamet gününü rüyada görmek de adalete işaret eder. Böyle bir günde dirilen tek kişi olmak kişinin ölümü demektir. Rüyada kıyâmet gününde kıyâmet beklemek, sefere çıkmak demektir.

Bir kimse rüyasında büyük Mahşer günü hükmolunmak üzere yalnız kendisinin ve hanımının getirildiğini görse, o kimse, haksız olmak Bir savaşçının rüyasında Kıyamet Günü'nü görmesi, saldırganın Allah'ın izniyle mağlup olacağına işarettir. Rüyada Kıyamet Sûrunun çalınması, salihlerin kurtuluşuna işaret eder. Rüyada kıyametten önce gelecek büyük olağanüstü olaylardan veya alametlerden herhangi birini görmek, iyilik yapan bir mümin için müjdeye, kâfir için ise kıyamet gelmeden önce kendini düzeltmesi ve günahlarından tövbe etmesi için bir uyarıdır. Rüyada kıyâmet görmek, kan dökülmesi, şerlerin yayılması, dinsizliğin cimriliği, mal gururu, işçi sınıfının hakimiyeti, yüksek binalar yapılması, kıyamet gibi bazı büyük alâmetlerin fiilen yaşandığına delalet eder. ya da güneşin batıdan doğuşu, insan diliyle konuşacak bir canavarın ortaya çıkışı, sahtekarın yükselişi gibi kehanet edilen alametleri kişiye hatırlatabilir (arb. Dajjiil, Deccal) vb. Rüyada kıyamet günü görmek, aynı zamanda kötülüğün yayılmasına, geniş bir polis gücünün varlığına, büyük orduların ve dünya çapında diktatörlüklerin hakimiyetine de işaret eder. Demek ki, kıyâmet gününü rüyada görmek, onu gören için bir hatırlatma ve uyarıdır. Rüyada kabirlerin yarıldığını, ölülerin diriltildiğini ve melekleriyle birlikte oradan çıktıklarını gören kimse, o yerde adaletin hakim olacağına işaret eder.

Rüyada dirilmeyi gören kimse, dünyanın eski akışına döndüğünü keşfetmesi, bir süreliğine o topraklara adaletin hakim olacağı, ardından da bu karakterde olduğundan bile şüphelenilmeyen insanların yürüteceği bir zulmün geleceği anlamına gelir. Böyle bir rüya, imkansızı arayan veya yanlış, yalan ve yalan yolunda ısrar eden bir kişiye de uygun olarak yorumlanabilir. Rüyada hesap gününün apaçık son alametlerini görmek, kişinin gafletinden habersiz olduğuna delalet eder ve böyle bir rüya bir uyarıdır. Bir kimsenin rüyada hesabının kolay olması, hanımının ona olan takvasına, şefkatine ve sevgisine delalettir.

Rüyada hesabın detaylı ve acılı olması, büyük kayıplara işarettir. rüyada yaptığı kötülükler, yaptığı ibadetin doğru olduğuna ve sevabının daha büyük olacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyada kendi amellerini tartmak için terazi taşıdığını görmesi, o kişinin doğru ve doğru olduğuna delalet eder. doğru yoldadır. Kıyamet köprüsünde yürümek, kendi defterlerini taşımak ve ağlamak, kişinin Allah'tan mağfiret dilemesine ve hesabının kolaylaşmasına delalettir. tehlikeli düşmanlardan kaçacağına veya belki de o yerin sakinlerinin başına büyük bir imtihan geleceğine. bu hayatta aşılması gereken engeldir.

Bir kimsenin rüyada defterini sağ elinde taşıdığını görmesi, hak, mal ve şeref kazanacağına delalettir. Bir kimse rüyada defterini sol elinde tasidigini görse, o kimsenin günaha düsmesine ve bunun sonucunda baskalarina muhtaçlik ve fakirlik duymasina isarettir, çünkü mal ve zina birlesmez. Rüyada Sahtekar (Deccal)'ın çıktığını gören kimse, yeni akımlara, yeniliklere ve doğru yoldan sapan kitlelere delalet eder.

(Ayrıca bkz. ölüler; Diriliş Borusu)... diriliş dream meaning

Toplama Kampı

Bu, manevi bir hapishanenin veya baskıcı bir yerin simgesidir.... toplama kampı dream meaning

Adil

Eğlenceli bir yerin simgesi... adil dream meaning

Orman

Bir orman hayatta izole edilmiş veya tehlikeli bir yerin simgesi olabilir, Ps. 104:20... orman dream meaning

Ev

Hayatının ya da yaşadığın ya da çalıştığın yerin simgesi, Matt.12:43-44.

Kendi evini yıkan kişi, bir akılsızın simgesidir, Özdeyiş.14:1. Yıkılan bir ev, kötü bir kişinin simgesidir, Süleymanın Meselleri 14:11. İyi şeylerle dolu bir ev, bilge bir kişinin simgesidir, Prov. 21:20.

Kartlardan veya dayanıksız malzemeden yapılmış bir ev aptallığın simgesidir.

Kumun üzerindeki bir ev felaketin simgesidir, Matt. 7:26.

Yanan bir ev yargının simgesidir, Ezek. 16:41... ev dream meaning

Mide Bulantısı

Kötü bir ortamın, sizi hasta edecek bir yerin veya kötü faaliyetlerin simgesi, Prov. 26:11... mide bulantısı dream meaning

Havuz

Hayatta insanların toplandığı bir yerin sembolü.

Su kirliyse kötülüğü sembolize eder.... havuz dream meaning

Hayvanat Bahçesi

Hayatta yoğun ve aktif bir yerin temsilcisi... hayvanat bahçesi dream meaning

Toprak Çatlaması

Yerin çatladığını gözlemlersiniz: ciddi bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir... toprak Çatlaması dream meaning

Manastır

Artemidorus tarafından bahsedilmedi. Rüya kitapları bu rüyayı rahatlık, iç huzuru vb. olarak tanımlar.

Kutsal yerin sembolizmi açıktır.... manastır dream meaning

YeraltI

Yerin altında: genellikle kendimizin gizli tarafı; bilinçsiz deneyim derinliklerimiz - içimizdeki eski psikolojik ve fizyolojik süreç katmanları; görmezden geldiğimiz veya gömdüğümüz benlik yığınları. Yeraltı/metro: Bir yetişkin olarak içimizde hâlâ aktif olan çocukluk özelliklerinin farkına varma, bastırılmış cinsellikle karşılaşma, ifade edilmemiş potansiyeli veya içgörüyü keşfetme gibi genellikle içimizde bilinçsiz olan şeylere yaptığımız yolculuklar.... yeraltI dream meaning

Mızrakçı

Rüyada mızraklılar arasında çarpışmak, bir kader darbesine, bir aksiliğe veya bir musibete delalet eder.

Böyle bir aksilikten kurtulmanın yolu, Allah yolunda para ve çaba sarf etmektir. Böyle bir savaş, dinine saldırmak, iftira atmak, başkasının inancıyla alay etmek, salih kimseler hakkında kötü söz söylemek, din hakkında alay etmek olabileceği gibi, iftira etmek, karalamak, yalanlamak, karalamak, yermek, iftira etmek de olabilir. veya birine karşı iftira niteliğinde ifadeler kullanmak. Rüyada birini mızrakla, kılıçla, mızrakla veya tahta direkle bıçakladığını gören kimse, o kimse hakkında iftira niteliğinde sözler sarf eder veya yayınlar, bu durumda saldırgan odur ve eylemlerinden de sorumlu olur. aynı kadere tabi olacaktır. Bir kimse rüyada birini bıçaklar, yaralar veya tehdit ederse veya bu silahları karşısındaki kişiye doğrultup da rüyada ona saldırmazsa, ona iftira veya iftira atmaya kalkacağına, o zaman vazgeçeceğine delalettir.

Rüyada insanların mızraklarla dövüştüğünü gören kimse, o yerin başına bela geleceğine veya fiyatların yükseleceğine işarettir.

Rüyada devlete isyan ettiklerini gören kimse, , fiyatların düşeceği anlamına gelir.... mızrakçı dream meaning

Ruhani Toplanma

(Öğüt; Kardeşlik; Toplanma; Buluşma; Dinî toplantı) İmam veya âlim olmaya uygun olmayan kimse, kendisini dinî bir toplantı düzenlediğini ve insanlara iyiliği emredip kötülükten sakındırdığını görse. rüya, Allah'ın izniyle geçmesi için canla başla dua ettiği bir sıkıntı ve hastalığa delalet eder. Ancak rüyasında böyle bir mânevî toplantıda hikmetli sözler söylediğini görmesi, Allah'ın izniyle sıkıntı ve hastalığının giderilmesi için çok dua edeceğine işarettir. Sonuç olarak, Allah'ın izniyle, hastalığından kurtulacak ve sıkıntılarını giderebilecektir. Durumu darlıktan bolluğa değişir. Borçlarını öder, zulmedenlere galip gelir.

Bir kimse rüyasında Allah'ın adının tesbih edildiği, Kur'an-ı Kerim okunduğu ve hikmetlerin konuşulduğu bir manevi meclis görse, böyle bir yerin ruhani olarak kurulacağına delalettir. merkez veya cami olarak. Böyle bir yer aynı zamanda ruhani liderlerin ve yöneticilerin toplanıp konuşacakları bir merkez haline gelecektir.

Rüyada böyle bir toplantı sırasında nur niteliğinde aşk şarkıları çalınıyorsa, böyle bir yere batıl hakim olur. Bir kimsenin rüyada sahnenin ortasında, âlimlerin ve din âlimlerinin ortasında oturduğunu görmesi, o kimsenin hayatında daha büyük bir ilim ve şerefe kavuşacağına delalettir. bir rüya, güvenle geçecek bilinmeyen bir sıkıntıyı temsil eder. Rüyada halka nasihat etmek, emrine uyulacağına delalettir. Bir rüyada ruhani bir toplantıda merkez sahnede oturmak kişinin makamını veya rütbesini temsil eder veya kişinin karısını, çocuğunu, mülkünü veya kişisel sekreterini temsil edebilir. Rüyada böyle bir toplantının başına gelen herhangi bir şey onlardan herhangi birine yansır.

(Ayrıca bkz. Kardeşlik; Toplanma; Cami)... ruhani toplanma dream meaning

Yeraltı Tahıl Ambarı

(Tahıl Ambarı; Kiler; Kiler; Yeraltı deposu) Rüyada yer altında tahıl ambarı görmek, şefkatli bir anneye, bekar bir ebeveyne veya üvey anneye işaret eder. Bu yorum, annesinin rahmindeki bir cenin örneğinden ve gerekli beslenmeyi sağlamak için ona bağlı olmasından kaynaklanmaktadır. Depolanan yiyecek bir kez tüketildikten sonra yeni bir kaynağa güvenilmesi gerekir.

Bir kimse rüyada yeraltındaki bir ambarın yıkıldığını veya pislikle dolduğunu görse ve annesinin hasta olduğunu görse, bu onun ölebileceğine işarettir. onun hastalığı. Bir kimsenin karısı hamile ise, yakında bebeğini doğuracağına delalettir.

Rüyada yer altında bulunan tahıl ambarının yıkılması, kişinin tahıllarına alıcı bulmaya, ambara dolan pislik ise parayı temsil eder.

Eğer Rüyada depolanan tahılın toprağa dönüşmesi, piyasa fiyatlarının düşmesine veya kişinin yatırımının boşa gitmesine delalettir. Rüyada tahıl ambarı dolu olduğunu görmek, eşinin hamile olduğuna işarettir.

Rüyada depolanan tahılın yangında yandığını görmesi, fiyatların yükselmesine işaret eder. Rüyada ambarın şeker veya hurma ile dolu olduğunu görmesi, fiyatların sabitleşip uygun hale geleceğine, burada depolanan yiyeceklerin sınırlı miktarda bulunacağına ve dolayısıyla fiyatının artacağına delalettir. rüyada yer altı ambarına düştüğünü görmek, onun ölümüne veya denizde boğulmasına veya bir otoyol soygunuyla karşı karşıya kalmasına delalettir. Kavga eden kimsenin rüyasında yerin altında bulunan tahıl ambarı, hapishaneye veya genelev ziyaretine delalet eder.... yeraltı tahıl ambarı dream meaning

TaŞInabİlİrlİk

1- Rüyada bir binanın veya belirli bir noktanın etrafında yürümek, içinde eylemin gerçekleşebileceği bir 'evren' yaratmaktır.

O yerin belirli bir öneme sahip olduğunu belirtmektir.

2- Psikolojik olarak hepimizin sadece bize ait bir yere ihtiyacı vardır ve tavaf rüyası, kendimizin ve hareketlerimizin sorumluluğunu almaya delalet eder.

3- Tavaf ile evrenimizin merkezini yaratmayı sembolize ederiz.... taŞInabİlİrlİk dream meaning

ÇakIl

Çoğu zaman dikkatimiz bir rüya içindeki bir makalenin boyutuna çekilir. Bu bağlamda çakıl, basitçe küçük parçacıkların bir göstergesidir. Böyle bir rüya aynı zamanda belirli bir zaman veya yerin anılarını geri getirebilir ve bize çocukluk günleri gibi daha mutlu zamanları hatırlatabilir.

Çakılda kaymak, günlük hayatta risk almaktan kaçınmamız gerektiğini gösterir.

Mikro evren .... ÇakIl dream meaning

CÜzdan

1- Rüyada cüzdan, kaynaklarımızı güvende tuttuğumuz yerin bir temsilidir. Bunların sadece finansal kaynaklar olması gerekmez, herhangi bir türden olabilir. Manv rüyaları paraya karşı tutumumuzu gösterebilir ve bir cüzdanı hayal etmek bu rüyalardan biridir.

2- İlginç bir şekilde, cüzdan aynı zamanda bakım ve muhafazanın kadınsı yönlerini de önerebileceğinden, cüzdan sezgiye karşı tutumumuzu vurgulayabilir. ve farkındalık.

3- "Hayatınızın" cüzdanınızda olması şeklindeki eski fikir, yalnızca yaşamı değil, sağlığı da sembolize eder.... cÜzdan dream meaning

MeŞe

(bkz. Orman, Yapraklar, Ağaçlar)

Kuzey Avrupa'da bu ağaç, Jüpiter, Thor ve Zeus gibi tanrı figürleriyle güçlü bir şekilde bağlantılıdır ve ona erkeksi bir hava verir; doğurganlığın amblemi.

Güç, sağlam temeller ve uzun ömür. Halk inanışlarında, meşenin kökleri, dalları gökyüzüne uzandıkça yerin derinliklerine iner.

Meşe palamudu ile dolu bir meşe, terfi ve finansal artışlara işaret eder.

Cesur}í ve başkalarına fayda sağlayan hayırseverlik. Roma'da bir vatandaşın hayatını kurtaran herhangi bir kahraman, meşe yaprağı ve meşe palamudu çelengi ile taçlandırılırdı.... meŞe dream meaning

Yıldız

(Astral; Göksel küreler; Takımyıldızı; Köpek yıldızı; Ay; Procyon; Sirius; Yıldızlar) Rüyada bir yıldız, insanların en iyisini ve en asilini temsil eder. Rüyada ışıklarla parıldayan yıldızları evinin içinde toplanmış halde görmek, o evde büyük kimselerin veya ülkenin ileri gelenlerinin bir araya geleceğine delalettir. rüyada siliklik görmek, bu tür kimselerin o evde zor altında veya bir musibet nedeniyle gizlice buluşacaklarına delalettir. Rüyada elinde yıldız tutmak, büyüyüp büyük bir lider olacak soylu bir evlat sahibi olmaya delalettir. Rüyada yıldız çalmak, değerli bir şeyi çalmak demektir. Rüyada gökten yıldız düştüğünü görmek, o yerin başına bir musibet geleceğine ve özellikle büyük ve asil bir kimsenin hayatını etkileyeceğine veya o beldenin valisinin ölümüne delalettir. Genel olarak rüyada görülen yıldızlar, siyasi liderlere, âlimlerin en bilgilisine, toplumdaki insanların en asilzadesine ve zenginlerin en zenginine işaret eder. Rüyada evinin içinde çok sayıda yıldız görmek, aynı zamanda geniş bir aileye sahip olmaya delalet eder. Rüyada yedi büyük yıldız veya güneş sisteminin sabit yıldızlarını görmek, ticarete, ticarete, bilgiye ve yeryüzündeki liderliği temsil eder. Bu tür yıldızların her biri farklı bir şans getirir. Rüyada parlak yıldız görmek, mutluluğa ve liderliğe işarettir.

Zengin bir kimsenin rüyada yıldızsız gökyüzü görmesi, servetinin kaybolmasına delalettir.

Fakir bir kimsenin rüyasında yıldızsız gök görmesi , onun ölümü demektir. Rüyada küçük yıldızları elinde tutmak, şöhret kazanmaya ve insanlara başkanlık etmeye işaret eder. Rüyada başının üstünde yıldız görmek, şöhrete ve çevredekilerden üstün olmaya veya yüksek bir mevkide hizmet etmeye delalettir. Bir kimsenin rüyasında yıldızların bir yerde toplandığını görmesi, bir iş seyahatinden fayda göreceğine veya başarılı bir iş seyahatinden evine sağ salim döneceğine delalettir. Rüyada yıldıza binmek, liderlik, güç ve zenginlik anlamına gelir.

Bir kimsenin rüyada yıldızları çatısı altına sabitlediğini görmesi, bu, bir musibet veya evinin yıkılmasına veya evin reisinin ölümüne delalettir. ev halkı. Rüyada yıldız yemek, insanların paralarını dolandırmaya delalettir. Rüyada yıldız yutmak, asil kimseler arasına karışmaya ve onlarla özel hayatını paylaşmaya veya Allah'ın Peygamberinin (s.a.v) ashabına hakaret ve iftira atmaya delalet eder. Rüyada yıldız emmek, büyük âlimlerin veya bilge şeyhin elinden ilim tahsil edeceğine işarettir.

Bir falcı veya müneccim, rüyasında yıldızları yediğini görse, önemli bir göreve seçileceğine delalettir. başarılı olacak. İnsanların çoğu için, rüyada yıldız yemek, ölüm demektir. Rüyada dağılmış yıldızlar görmek, büyük liderlerin veya alimlerin ölümüne veya savaşa işarettir. Rüyada yıldızların yeryüzüne düşüp sonra kaybolduğunu görmek veya göktaşlarının ışıklarının dünya atmosferine girdiğini görmek, büyük bir yıkıma ve ölüme işaret eder. olanlar, büyük yıldızların düşmesi ünlü kişilerin ölümünü temsil ederken. Gökyüzünden yıldızların düştüğünü görmek aynı zamanda kelleşmek veya saç kaybetmek anlamına da gelebilir. Buna göre yıldızlar kişinin saçını, gökyüzü ise başını temsil eder. Rüyada yıldızları gündüz görmek, skandallara, kötü şöhrete veya büyük olaylara ve musibetlere işaret eder. Sabah yıldızlarını rüyada görmek, bir düğün anlamına gelir. Rüyada yıldız olmak, zenginlik ve şöhret kazanmak demektir. Rüyada kışın gelişine işaret eden yıldızları görmek, sıkıntı ve kedere, yazın gelişine işaret eden yıldızları rüyada görmek ise mutluluk ve hayırlı bir yaşam sürmeye işaret eder.

(Ayrıca bkz. Göksel küreler; Gemi)... yıldız dream meaning


Copyright © buyukruyatabirleri.org - 2022 buyukruyatabirleri.org