sabah-kahvaltisi

Rüyada Sabah kahvaltısı | Büyük Rüya Tabirleri

Bakınız; Kahvaltı.

Rüyada görülen kusluk yemegi "Kusluk yemegimizl getir.

Bu yolculugumuzdan, andolsun, yorgun düstük. " (Kehf Suresi. a. 62) mealindeki ayetin işaret ettiğine göre, yorgunluga işarettir.

Bu sebepten rüyada kusluk yemegi istediğini gören kimse, mesakkata düser.

Rüya Yorumlama Sanatı | Ulema

Kişinin rüyada kuşluk yemeği yediğini görmesi: “Kuşluk yemeğimizi getir.

Bu yolculuğumuzdan, andolsun, yorgun düştük. ” (Kehf: 62) mealindeki âyetin işaretince, yorgunluğa delâlet eder. Zira Hazret-i Musa ve yol ar­kadaşı uzun ve meşakkatli bir yolculuk sonunda Hızır (a. s) ’a vasıl olmuşlardı.

Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslam Alimi


Sabah Kahvaltısı | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Sabah Kahvaltısı


Sabah

Rüyada sabahın erken vaktini görmek, zikir ve Kur’ân-ı Kerim okumaya delâlet eder. Çünkü müminlerin ekserisi sabahın erken vaktinde Rablerini zikreder. “Sabah akşam Rabbi-nizi çok çok zikredin” âyeti gereğince, bu vakit zikir anıdır.

İbn-i Kesir demiştir ki: -Rüyada sabah olduğunu görmek, hasta için şifaya, mahkum için hürriyete, yolcu için selâmete, günahkar için tevbeye, tüccar için çok kazanca, fakir için rızka, mal ve nimete delâlet eder.

Rüyada cemaatle sabah namızmı kıldığını görmek, hacca veya yolculuğa delâlet eder ve o kişi herhalde selâmet bulur. Son nefeste îman ile göçüp cennet-i âlâya girer.

Bir kimsenin rüyada sabah olduğunu görmesi, vaadini yerine getirmeye delâlet eder.

Rüyada sabah olduğunu ve fakat kendisinin çirkin ve kötü bir durumda bulunduğunu görmek, bidat ve günaha delâlet eder. Ziraat işleriyle uğraşanların rüyada sabah olduğunu görmeleri, borç ve sıkıntıya delâlet eder. Şiddetli ve güçlü düşmanı olan bir kimsenin rüyada sabah olduğunu görmesi, düşmanı üzerine galip gelmeye delâlet eder. ... Rüyaların Anlamı

Daha fazla oku...

Rüyaların Anlamı

Sabah

Rüyada sabah olduğunu görmek sıkıntı, üzüntü ve hastalıklardan kurtulmaya, vaadini yerine getîimeye, ucuzluğa, sevince ve rahata, kız çocuğuna delalettir.

Rüyada sabah ezanını işitmek iyi bir kısmete işaret eder.

Bir kimse sabah olduğunu ve kendisinin çirkin bir durumda bulunduğunu görse, küfrüne ve günah işlediğine işaret eder. Tarımla uğraşanların bu rüyayı görmeleri borca tabir olunur.

Rüyada bir şeyin kaybolduğunu ve şafak sökerken onu bulduğunu gören kimse, borçlusu aleyhinde iddia ettiği şeyi birtakım kimselerin şahitliği ile ispat eder.

Bu rüyayı, kâfir bir düşmanı olan ve onu arayan yahut zalim bir düşmanı olup kendisiyle çekişen bir kimse görse, düşmanına karşı zafer kazanır ve elde edeceği bir hakla ona galip gelir.

Rüyada su istediğini veya yiyecek bir şey topladığını ya da arpa satın aldığını gören kimse, müptela olduğu bir hastalıktan kurtulur.

Bu rüyayı mahkum bir kimse görse, hapislikten kurtulur, denizde yolculuk etmekten menedilmiş kimse görse, bu mani ortadan kalkar. Sabah namazını cemaatle kıldığını gören kimse yolculuğa çıkmayı bekler veya hacca gider.

Eğer beklediği yolculuk ölüm yolculuğu ise cennete gider. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Daha fazla oku...

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Sabah

Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, adaklarını, verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır. ... Rüyalar Kitabı

Daha fazla oku...

Rüyalar Kitabı

Sabah

Cafer Sadık: Rüyada sabah olduğunu görmek; bölge halkının dirliğine işarettir.

İbn-i Sirin: Şafağın söktüğünü ve havanın aydınlandığını görmek; bölge halkının huzur içinde olacağına…

Hava ağardıktan sonra tekrar karardığını görmek; bunun aksine tabir edilirCabir Mağribi: Sabah olduğunu ve gökyüzünün kızıllaştığını görmek; bulunduğunuz bölgede çok kan akıtılacağına…

Gökyüzünün sarardığını görmek; hastalığa işarettir.

... İslami Rüya Tabirleri

Daha fazla oku...

İslami Rüya Tabirleri

Sabah

Rüyada sabah görmek, vaadini yerine getirmeye işarettir.

Rüyada sabah ve kendisinin çirkin ve yaramaz bir durumda gören kimsenin küfrüne veya günah islediğine işarettir. Kefil olan bir kimse rüyada sabah görse ve o adam da cömertse, kefil olduğu kadar eline malin gelecegi müjdelenir. Ziraatçilarin sabah görmeleri, borca işarettir.

Rüyada bir seyin kaybve safak sökerken onu buldugunu gören kimse borçlusu aleyhine iddia ettigi seyi birtakim kimselerin sahitligi île isbat eder.

Rüyada, sabah gören kimse hasta ise, ölmesi veya iyilesmesi Suretiyle hastaliktan kurtanr. Sabah namazim cemaatla kildiğini gören kimse, yolculuga çikacagim bekler veya hacca gider ya da bekledigi yolculuk, ölüm yolculugu ise, cennete gider, ameli güzel ve kabri nurlu olur.

Bu rüyayi hapsedilmis bir kimse görse, hapislikten kurtulur, denizde yolculuk etmekten menedilmis kimse görse, bu mani ortadan kalkar. ... Büyük Rüya Tabirleri

Daha fazla oku...

Büyük Rüya Tabirleri

Sabah

Sabah olduğunu ve kendisinin de iyilik ve hoşluk içinde olduğunu görmek her türlü sıkıntıdan kurtulmaya; günahkarın tövbe, kafirin iman etmesine, hapisteki kimsenin kurtulmasına, sıkıntıda olanın esenliğe çıkmasına, düşmanı olanın ona galebe çalmasına, vvadini yerine getirmeye, Sabahleyin kendini yaramaz ve çirkin hissetmek günah işlemeye, küfre düşmeye, Sabahın erken vakti kısmete, evlenecek ve hayırlı kısmet açılacak kızlara, gafletten ırak olmaya, zikre ve Kur'an okumaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Aydınlık, Nur, Seher Vakti. ) Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, vaadini yerine getirmeye işarettir.

Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, adaklarını, verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada sabah olması, işteki sorunların, para sıkıntısının, aşktaki üzüntünün, evdeki huzursuzluğun, çevre ilişkilerinde uyumsuzluğun geçmesi ve kişinin feraha çıkması olarak yorumlanır.

Rüyada sabah görmek, hayir kapilarinin açilacağına yorumlanır.

Rüyasında sabah ve ortaligin aydinlandiğini gören, bütün keder ve sıkıntılarından kurtulur. Sabah erkenden horoz sesi duymak, mutlulugun ve sevincin nisanesidir. Sabah günesi, her derdin bittiğini ve ferahlikla, mutlulugun geldiğini bildirir.

Rüyada sabahin ilk anini (fecri) görmek vaaddir. Sabah ve kendisinin o sirada seran çirkin ve mekruh saydigi bir halde bulundugunu görmek, günahkarliğına delalet eder. Sabah olup, ortaligin yavas yavas aydinlandiğini görmek, borçlu için borcunu ödeyeceğine, tüccar ise ticaretinin artacağına, kederli ise gaminin dagilacağına, bekar ise evleneceğine işarettir. Kirmani'ye (RA) göre; ziraat yapan çiftçi için sabahin görmek çok iyidir.

Bu, ürününde feyiz ve bereketin artacağına, bol mahsul alacağına delildir. Sabah olup, ortaligin agardiğini gören, hasta ise iyilesir. Sabah vakti, cemaatle namaz kildiğini görmek bir yolculuga çikmakla yorumlanır.

Bu yolculuk genellikle hac yolculugu olarak tabir edilmektedir, Ibn-i Kesir'e göre; sabah görmek, hasta için sifa, borçlu için borcundan kurtulma, tutuklular için tahliye, yolcu için selamet, gurbette olan için sila ile yorumlanır.

Rüyada sabah olduğunu görmek; hasta ise sağlığına kavuşacağına, borçlu ise borçlarını ödeyeceğine, kısacası bütün sıkıntılardan kurtulacağına işarettir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Daha fazla oku...

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Sabah Kahvaltısı

Kişinin rüyada kuşluk yemeği yediğini görmesi: “Kuşluk yemeğimizi getir.

Bu yolculuğumuzdan, andolsun, yorgun düştük. ” (Kehf: 62) mealindeki âyetin işaretince, yorgunluğa delâlet eder. Zira Hazret-i Musa ve yol ar­kadaşı uzun ve meşakkatli bir yolculuk sonunda Hızır (a. s) ’a vasıl olmuşlardı. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Daha fazla oku...

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Sabah Kahvaltısı

Bakınız; Kahvaltı.

Rüyada görülen kusluk yemegi "Kusluk yemegimizl getir.

Bu yolculugumuzdan, andolsun, yorgun düstük. " (Kehf Suresi. a. 62) mealindeki ayetin işaret ettiğine göre, yorgunluga işarettir.

Bu sebepten rüyada kusluk yemegi istediğini gören kimse, mesakkata düser. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Daha fazla oku...

Rüya Yorumlama Sanatı

Sabahın Erken Vakti

Rüyada sabahin erken vaktinl görmek, kismetli veya evlenecek kizlara, bazen de zikir ve kiraata işarettir. ... Rüyalar ve Yorumları

Daha fazla oku...

Rüyalar ve Yorumları

Sabahlık

Genç kızların güzel bir sabahlık giymesi çok güzel bir evlilik yapacaklarına işarettir.

Evli kadınlar için yuvada mutluluktur.

Erkek için ise akılsızlığı, düşüncesizliği yüzünden güç duruma düşmektir. ... Rüyaların Anlamı

Daha fazla oku...

Rüyaların Anlamı

Benzer Aramalar