Rüyada Meryem suresi | Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada meryem suresini okuduğunu görmek üzüntü ve kederden kurtulmaya, müslümanları sevmeye, kuvvete erişmeye, mal elde etmeye yorumlanır.

Rüyalar Kitabı | Müellif

Rüyasında Meryem suresini okudugunu veya dinlediğini gören kimse, sıkıntıda ise kurtulur feraha çikar, Hasta ise iyilesir, kiyamet gününde azaptan kurtulur.

Bir baska rivayete görede: Rüyada Meryem suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya, salihleri sevmeye, kuvvete ve mala işarettir.

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi | Allame Meclisi

Cafer Sadık: Rüyada Meryem suresini okumak; bir iftirayla karşılaşacağınıza, daha gerçeklerin ortaya çıkacağına ve dürüstlüğünüzün anlaşılacağına…

İbn-i Sirin: Kıyamet gününde Allah'ın azabından güvende olacağınıza…

Kirmani: Doğru yolu seçeceğinize ve Resul-i Ekrem’in (s. a. a) sünnetini yerine getireceğinize işarettir.

İslami Rüya Tabirleri | İslam Uleması

Hazret-i Âişe validemiz demişlerdir ki: Rüyada Sûre-i Meryem’i veya bir kısmını rüyada okuduğunu görmek, Cenâb-ı Hakk’ın keremiyle gam, keder, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya ve ihtiyaçların teminine delâlet eder.

Bazı kere de rüyada bu mübarak süreyi okuduğunu görmek, salihleri sevmeye, kuvvet ve kudrete, mal ve menfaata delâlet eder.

İbn-i Sîrîn (r. a) demiştir ki: Kim rüyada Meryem Sûresi’ni okuduğunu görürse, kıyamet gününde Allah huzurunda âfât ve azabdan mahfuz olur ve Rabbi onu korktuğundan emin kılar.

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi | Cumhur

Rüyada Meryem suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya, salihleri sevmeye, kuvvete ve mala işarettir.

Büyük Rüya Tabirleri | Anonim


Meryem Suresi | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Meryem


Buhurumeryem

Bakınız; Tavşankulağı. ... Büyük Rüya Tabirleri

Daha fazla oku...

Büyük Rüya Tabirleri

Meryem Ana

Huzurlu ve rahat içinde, sıkıntıdan uzak bir yaşam süreceğinize işaret eder. ... Rüyalar ve Yorumları

Daha fazla oku...

Rüyalar ve Yorumları

Meryem Ana

Huzurlu ve rahat içinde, sıkıntıdan uzak bir yaşam süreceğinize işaret eder. Huzurlu ve rahat içinde, sıkıntıdan uzak bir yaşam süreceğinize işaret eder.

Rüyada Hz. Isa'nin annesi Hz. Meryem'i görmek, o yerde büyük bir ibret meydana çikacağına ve sabra delalet eder. ... Rüyaların Anlamı

Daha fazla oku...

Rüyaların Anlamı

Benzer Aramalar