Rüyada Mağara | Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada mağara görmek, yakın zamanda uzak yolculuğa çıkmaya, sıkıntılardan kurtulmaya, ömrün uzunluğuna, hayra, ferahlığa ve emniyete işaret eder.

Rüyada mağara görmek insanın sığınacağı kimseye işaret eder.

Bazen mağara görmek, işlerini gizlemek arzusunda bulunan kimse için işlerini gizlemesine işarettir. Mağara boşta kalmış adam için vazife almağa, melike yaklaşmaya ve sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.

Eğer rüya sahibi hasta veya tutuklu ise bunların hepsinden kurtulur.

Bazen de mağara görmek Ashab-ı Kehf in meşhur kıssasına binaen rüya sahibinin ömrünün uzunluğuna ve hayrının çokluğuna işarettir.

Rüyaların Anlamı | Müslim

Rüyada mağara görmek, korku ve şiddet halinde bulunan kimse için emniyet ve korunmaya delâlet eder. Mağara rüyası, vazife almaya, yüksek kimselerle dostluğa ve sıkıntılardan kurtulmağa delâlet eder.

Rüyada mağara görmek, beş türlü de tâbir edilir: a) İnsanın seyyidi ve imamı, b) Baba,c) Üstad ve hoca, d) Zevce, e) Sığınak.

İşsiz kimse için mağara rüyası, vazife almağa, devlet kapısına yaklaşmağa ve sıkıntıdan kurtuluşa delâlet eder.

İbn-i Sîrîn demiştir ki: Rüyada karanlık bir mağaraya girdiğini görmek, rüya sahibinin vefatına delâlet eder. Çünkü mağara onun mezarıdır.

Rüyada mağaraya girdiğini ve fakat hemen çıktığını görmek, zor ve çetin bir işten sonra feraha ve selâmete ermeye işarettir.

Bazı kere de rüyada mağara görmek, “Ashab-ı Kehf’ in meşhur kıssasına binaen rüya sahibinin çok ömürlü olduğuna ve hayrının devamlılığına delâlet eder. Yine mağara rüyası, Hicret esnasında Resûl-i Ekrem efendimiz ile Hazret-i Ebu Bekir Sıddık’ın beraber bulundukları mağaraya nisbeten bereket ve nasibe erişmeye delâlet eder.

Rüyalar ve Yorumları | Muabbir

İbn-i Sirin: Mağaraya girdiğinizi ve oraya yerleştiğinizi görmek; öleceğinize…

Mağaraya girip tekrar dışarı çıktığınızı görmek; bir zorlukla karşılaşacağınıza…

Işıklı bir mağaraya girdiğinizi görmek; hapse gireceğinize…

Mağarayı dar ve karanlık görmek; hapiste öleceğinize işarettir.

Çağdaş Ulema: Mağara görmek veya mağaraya girmek; kötü arkadaşlar tarafından tuzağa düşürüleceğinize…

Mağara kazmak; bir yakınınızın vefat edeceğine…

Mağarada yaşamak; mutluluğa. . .

Mağarada olmak; büyük bir değişiklikle karşılaşacağınıza…

Mağarada ölmek; perişanlığa…

Karanlık bir mağaradan ışığa çıkmak; uzun süreli bir fakirlikten sonra maddi durumunuzun yeniden düzeleceğine işarettir.

Rüyalar Kitabı | Müellif

İşsiz kimse için iş ve meslek edinmeye, iş ve niyetini gizlemeye, hasta ve hapis için kurtuluşa; Mağara uzun ömür ve bol hayırlara; insanın manen ve maddeten sığınacağı seyyid imama, üstad ve mürşide, baba ve ustaya, eş ve dosta; korku hali bulunanlar iççin emniyete, Mağara bazen gayret ve özene; bir iş yahut meselede yan çizmeye; dostlardan fayda ve nasibe, Mağaraya girmek bazen güç ve makam sahibi birine hile yapmaya delalet eder. İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca dayanabileceği ve esirgemesine sığınacağı büyüklere ve üstatlara, anneye ve sanat bakımından da ustasına işarettir. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa işarettir.

Eğer rüyayı gören hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasına işarettir.

İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca sırtını dayayabileceği büyüklere ve üstatlara yorumlanır. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa yorumlanır.

Eğer rüyayı gören hasta tutukluysa bunlardan kurtulmasına yorumlanır. Kafanıza takılacak olan birtakım sorular aklınızı karıştıracak ve doğru karar almada zorlanacaksınız.

İş hayatınız kötü durumda. Gizli, esrarlı olaylar ve gelişmelerdir. Ibn-i Sirin'e göre; bir magaraya girdiğini gören, dünyadan göçer. Magara karanlik ise, orada bulunmasi, mezara işarettir. Girdigi magaradan hemen çiktiğini gören, çok zor bir ise baslar, fakat sonunda kazançli çikar.

Cabir'ül-Magribi'ye göre; magaraya girmek hapse girmekle tabir olunur.

Bir rivayete göre, gayet zor bir ise girmege delalet eder. Karanlik ve rutubetli bir magaraya girip sonra çiktiğini gören, siddetli bir hastaliga tutulur, ama sonunda iyilesir.

Bir seyini magarada unuttugunu gören para cezasi öder.

Bir rivayete görede, magara görmek dünyada bir mesken edinmege işarettir.

Abdulgani Nablusi'ye göre; rüyada magara görmek, korkaklar için emniyet verici yerdir.

Düsmanindan kaçip bir magaraya sigindiğini görmek, düsmanindan kurtulacağına delalet eder.

Rüyada magara görmek, bir kadınla tabir olunur.

Bir magaraya girerek orada yatip istirahat ettiğini gören, bir kadınla evlenir. Veya öyle bir kadından fayda ve menfaat görür. Karanlik bir magaraya girip korkarak hemen disariya çiktiğini gören, kendi eliyle selametini terk eder.

Bazilari magara görmeyi, dostlarindan yardım görmek ve arkadaslik ile tabir ederler.

Dagda bir magaraya girdiğini gören, büyük bir kimseye hile ile kötülük eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada magara görmek insanin, siğınacagi kimsesine işarettir.

Bazen magara görmek, islerini gizlemek arzusunda bulunan kimse için islerini gizlemesine işarettir. Magara, bosta kalmis adam için, vazife almaga ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.

Eğer rüya sahibi hasta veya hapis ise, bunlardan hepsinden kurtulur.

Bazen de magara görmek "Ashab-i Kehf" in meshur kissasina binaen rüya sahibinin ömrünün uzunluguna ve hayrinin çokluguna işarettir.

Rüyada görülen magara, korku halinde bulunan kimse için emniyettir.

Bundan dolayi düsmanindan kaçtiğini ve bir magaraya girdiğini gören kimse; düsmanindan emin olur. Magara bir seye gayret ve ihtimam göstermeye işarettir. Magarayi görmek, bir seyden sapmaya ve yan çizmeye de işarettir.

Bazen de magara Ebubekir Siddik (R. A. ) 'in Hz. Peygamberle (S. A. V. ) beraber vukubulan maruf kissaya kiyasen dostlardan bir nasibe erismeye işarettir.

Rüyada bir magaraya girdiğini gören kimse, bir kimseye hile yapar.

Rüyada magara görmek, sıkıntıdan kurtulmaya ve refaha kavusmaya işarettir. Bu rüyalar bilinmeyen, gizli, esrarlı olaylar olarak yorumlanır. Karanlık bir mağaraya giren bir insan, gizli bir şey duyacak bu yüzden sıkılacak hatta pişman olacaktır. Mağaraya uzaktan bakan bir insan öğrenmek istediği sırrı asla öğrenemeyecektir.

Rüyada karanlık, rutubetli bir mağara görmek; mezara, sıkıntıya, bir mağaraya girip hemen çıkmak; içine düşülen kötü durumdan kurtulmaya, geniş bir mağaraya girdiğini görmek; düşmanlarınızı alt edip rahatlayacağınıza işarettir.

İslami Rüya Tabirleri | İslam Uleması

İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca sırtını dayayabileceği büyüklere ve üstatlara yorumlanır. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa yorumlanır.

Eğer rüyayı gören hasta tutukluysa bunlardan kurtulmasına yorumlanır.

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi | Cumhur


Mağara | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Mağara


Ashab-I Kehf (mağara Arkadaşları)

Onları görmek ilahi müjdeye ve yardıma, Müslümanları sevindirecek, diğer insanları şaşırtacak durumlara, Onların mağarasını görmek fakir ikin zenginliğe, korku çeken için kurtuluşa, baskı altında olan için mülke delalet eder. ... Büyük Rüya Tabirleri

Daha fazla oku...

Büyük Rüya Tabirleri

Benzer Aramalar