firin

Rüyada Fırın | Büyük Rüya Tabirleri

Bir adamın rüyada hamurunu fırına götürüp ekmek yaptırdığını görmesi, ihtiyaçlarının bitmesine, hastalıklardan şifa bulmaya ve hayra delâlet eder.

Rüyada fırın görmek, ev sahibine veya ev sahibinin çoluk ve çocuğunun işlerini yürüten ve düzene koyan hizmetçisine delâlet eder.

Bazı kere de fırın rüyası, evin malını ve sırrını muhafaza eden, kasa, mahzen veya sandığa işarettir. Tandır ocağının tâbiri dahî bu şekildedir.

Rüyada tanıdığı ve bildiği fırını görmek, dükkân, bağ ve bahçe gibi kazanç ve geçimine, hububat ve mevki’e delâlet eder.

Bazı kere da hayır, şer, fazlalık eksiklik ve memurluk gibi rüya sahibinin kendisine veya kazanç yerine ait şeylere işarettir.

Rüyada tanımadığı ve bilmediği fırını görmek, sultanın sarayına ve hakimin evine delâlet eder. Çünkü fırında ateş yanar.

Ateş ise faydalı olması cihetiyle büyüklere alâmettir.

Bazı kere de fırın rüyası, sokağa ve caddeye işarettir.

Rüyada bir kimsenin tanımadığı bir fırına arpa veya buğday unu gönderdiğini görmesi, hastalık veya ölüm ile tâbir olunur.

Rüyada kendisinin bir fırın yaptırdığını görmek, o mahallin halkı için menfaat teminine delâlet eder. Fırında hamur yoğurduğunu görmek, yaptığı bir işten dolayı kazanç elde etmek ile tâbir olunur.

Bu hamurdan ekmek pişirdiğini ve halka dağıttığını görmek, büyük hayır ve sevaba nâiliyete delâlet eder. Yine rüyada görülen fırın, kâr ve menfaata, hayır ve berekete alâmettir.

Rüyaların Anlamı | Müslim

Rüyada fırın yaptırmak, bekar için evlenmeye, fakir için zenginliğe, hayırlı evlada işarettir.

Rüyada fırın görmek gönül rahatlığına, rızkın genişliğine, bolluğa, kazanca işarettir.

Rüyada fırında ekmek pişirdiğini görmek ise sıkıntılardan kurtulmaya, hastalıkların şifa bulmasına işarettir.

Rüyasında hamurunu firma götürüp pişiren kimse, ihtiyaçlarını giderir ve hastalıklardan şifa bulur.

Ekmeklerin pişmediğini görmek, büyük bir zarurete düşmeye veya bir felakete uğramaya yorulur. Fırın yaptırmak veya fırın sahibi olmak, bekar için evlenmeye, fakir için geçimini temin etmeye, orta halli için büyük bir iş tutmaya, zengin için ise işçiye ve yoksula karşı zalim olmaya yorulur.

Rüyalar Kitabı | Müellif

Tandır ve fırın gibi şeyler, kişinin malını muhafaza ettiği sandığa, mahzene, kasaya ve diğer şeylere, İnsanın eşi ve çocuklarına, Mahalle fırını insanların topluca sahip oldukları müşterek dünyalığa, Fırın yahut tandırı kızdırmak menfaat ve kazanca, Kışş mevsimi fırın ağzına yakın durmak yahut tandırın karşısında oturmak rahatlığa, Fırın ve tandır ateşinden tacil olduğunu yahut bir yerinin yandığını görmek dünyalıktan yahut birinden gelecek sıkıntıya, Fırına hamur götürüp onu pişirmek hastalıktan kurtulmaya, ihtiyaçların karşılanmasına, Fırın kürekçisi öğretmene yahut okulda çalışan hademeye delalet eder. Güzel bir aile yaşamınız olacak ve çok sayıda çocuğunuz olacağına yorulur. Güzel bir aile yaşamınız olacak ve çok sayıda çocuğunuz olacağına yorulur. Sıcak bir fırın, güzel bir aile hayatının işaretidir. Fırında yemek pişirdiğinizi gördüyseniz, geçici bir sıkıntı yaşayacağınız anlamına gelir. Bolluk, bereket, kısmettir. Fırın temizse çok iyidir, sıcak ve pis ise kısmette sıkıntı olacağına işaret eder.

Rüyada firin görmek mahalle ve ev halkina yorum-lanir.

Bir rivayete göre, firin evin kileri olarak da tabir edilir. Ma-halle veya çarsi firinini görmek, mahalle halki tarafindan sevilip takdir edildiğine; onlarin kendisine ve ev halkina karsi gösterdik-leri ilgiye delalet eder. Çarsi firinindan ekmek aldiğini görmek, çocuklarinin okullarinda iyi bir sekilde okuyup yetistiklerine alamettir.

Bir firin yaptirdiğini görmek, mahalle halki için, onlarin adina o yerde bir irfan veya saglik ocagi açilmasi için çalistiğına;bir firinci ile konusup sohbet ettiğini görmek, bir ilim adami ile mahalle yararina bazi konusmalar yaptiğına; firinin yandiğini ve-ya kendisi tarafindan yakildiğini görmek, o yerde mahalle halki yararina bir yeşil alan veya çocuk bahçesi açilacağına; firina odun tasiyip istif ettiğini görmek, mahalle halkindan bir is için yardım göreceğine işarettir. Firinda hamur yogurdugunu görmek, yaptigi bir isten dolayi büyük bir kazanç elde edeceğine; bu hamurdan ekmek pisirdiğini görmek, mahalle yararina hayırlı bir is için para harcayacağına delalet eder. Güzel bir aile hayatınız olacağına ve birçok çocuğunuz olacağına işarettir. Güzel bir aile hayatınız olacağına ve birçok çocuğunuz olacağına işarettir.

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi | Allame Meclisi

Güzel bir aile yaşamınız olacak ve çok sayıda çocuğunuz olacağına yorulur.

İslami Rüya Tabirleri | İslam Uleması

Bir kimsenin rüyada tandır veya fırın kızdırdığını görmesi, malında ticaret, nefsinde menfaate delâlet eder.

Rüyada tandır yaktığını gören kişi, eğer o işe ehilse vali olur.

Düşmanı varsa düşmanını kahreder.

Rüyada kötü olmayan bir tandıra mâlik olduğunu görmek, hayırsız bir kadınla evlenmeye işarettir. Kişinin kış günü tandırın yanında olduğunu ve ondan ısındığını görmesi, elbiseye ve mevsimsiz meyve alıp yemeye delâlet eder.

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi | Cumhur

Çağdaş Ulema: Fırıncı görmek; endişelerinizin azalacağına. . .

Fırında olmak; başarılı ve mutlu bir hayat süreceğinize…

Bir fırıncı eşi olduğunuzu görmek; oldukça sağlıklı olduğunuza veya olacağınıza…

Fırın görmek; içinde bulunduğunuz yılın kendi açınızdan bolluk ve bereket yılı olacağına işarettir.

Büyük Rüya Tabirleri | Anonim


Firin | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Firin


Fırın Kürekçisi

Rüyada görülen fırın kürekçisi, okulun öğretmenine veya çocukları okula götürüp getiren hademesine işarettir. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Daha fazla oku...

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Fırın Kürekçisi

Rüyada finn kürekçisini görmek, okulun ögretmenine veya çocuklari okula götürüp getiren hademesine işaret eder. Finn kürekçisinde görülen noksanlik ve olgunluk, ögretmene aittir. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Daha fazla oku...

Rüya Yorumlama Sanatı

Fırın Ve Tandır

Rüyada tandir ya da firin kizdirdiğini gören, malinda ticaret, nefsinde menfaata nail olur. Tandir ve finn yaktiğini gören kimse amirlige ehil ise amir olur.

Düsmani varsa düsmanina galip gelir. Kötü olmayan bir tandir ve finna sahip gören kimse, hayirsiz bir kadınla evlenir. Kis günü tandir ve finnin yaninda ve ondan isindiğini görmek, mevsimsiz meyve alip yemege işaret eder. Yaz gününde bu rüyayi görmek, sicakliktan hastaliga ve kan deveranindaki basincin yükselmesine, üzüntü ve kedere girmesine işaret eder.

Bazen de tandir ve firin, yenen yemegi midenin hazmetmesine işaret eder.

Rüyada görülen firin ve tandir sahibinne veya ev sahibinin çoluk ve çocugu nun islerini yürüten hizmetçisine işaret eder.

Bazen firin, evin malini ve sirrim muhafaza eden anbar, mahzen, kasa veya sandiğına işaret eder. Çarsi firini, hakimin evine, çocuklarinin terbiye delimesine mahsus olan meketebe ve ihtiyaçlarinin bitirilmesine işaret eder.

Bundan dolayi bir kimse rüyada hamurunu firma götürse ve ekmek yaptirsa, o kimsenin ihtiyaçlari nin bitmesine hastaliklardan sifa bulmasina işaret eder. Firinin alet ve takimlan, o kimsenin adamlari veya mesleginde ona yardımci olan küçük çocuklandir. Tanidigi firini görmek, han, dükkan, bag ve bostan gibi kazanç ve geçimine, hububat ve mülke işaret eder.

Bazen de hayir, kötülük, fazlalik, eksiklik ve memurluk gibi rüya sahibinin kendisine veya kazanç yerine ait seylere işaret eder. ... Rüyalar ve Yorumları

Daha fazla oku...

Rüyalar ve Yorumları

Fırıncı

Bir kimsenin rüyada fırıncı görmesi, neslin artacağına, rızkın bereketine ve işlerin yolunda gitmesine delâlet eder.

Rüyada fırıncı görmek, halkın işlerine vakıf bir adama delâlet eder. Çünkü fırıncı, o mahallin ekmeğini temine çalışan kimsedir. Yine rüyada fırıncıyı görmek, bekâr için evlenmeye; evliler için de evlâda delâlet eder.

Bazı kere de bu rüya, devlet reisine, onun hizmetine bakanlara, namaz kılmaya, ibadet ve tâat üzere olmaya; keder, üzüntü ve fakirliğe delâlet eder. ... Rüyaların Anlamı

Daha fazla oku...

Rüyaların Anlamı

Fırıncı

İnsanlara hizmet eden varlık sahibi bir kimseye, Fırıncı çocuk, sevgili, merhametli yönetici, korkudan emniyet ve mal bolluğuna delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Ekmek. ) Rüyada firinci görmek mahalle muhtari gibi halkin islerine bakan biri olarak yorumlanır.

Rüyada bir firinci ile konustugunu görmek mahalle için hayırlı bir yer yapmak isteğine işarettir. Firinci ile kavga ettiğini görmek, o yerde aleyhinde bazi dedikodularin yapildiğına delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen firinci, halkin islerine vakif bir kimseye işaret eder.

Bazen finnciyi görmek, kaçmaya ve uzaklaşmaya, bazen de nesli çok olan bir adama işaret eder. Firinciyi görmek, bekar için evlenmeye, evliler için de evlada işaret eder.

Bazen de hizmetçisine, namaz kilmamaya, ibadet ve taati boslamaya, üzüntü, keder ve fakirlige işaret eder. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Daha fazla oku...

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kireç Fırını

Rüyada kireç fırını görmek, yüksek makam ve rütbelere delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada kendisini kireç fırını yapıyor görmesi, velayet ve saltanata delâlet eder.

Eğer yaptığı şey muntazam ve kıvamında değilse, bu rüya, insanları büyük bir işle meşgul etmeye işarettir. ... Büyük Rüya Tabirleri

Daha fazla oku...

Büyük Rüya Tabirleri

Kireç Fırını

Kireç firini görmek iyilige yorumlanır.

Rüyasında bir kireç firininda bulundugunu görmek, ummadigi birinden bir iyilik göreceğine işarettir. Kireç firinina düstügünü ve bütün elbisesinin kireçlendiğini görmek, bir devlet büyügünden müjdeli bir haber alacağına veya memursa maasinin, tüccarsa kazancinin artacağına delalet eder. Kendisinin bir kireç firini yaptiğini veya yaptirdiğini görmek, hükümet katinda büyük bir mevki sahibi olmasina işarettir. Yaptirdigi kireç firininin yikildiğini görmek bulundugu mevkiden daha asagilara indirileceğine yorumlanır. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Daha fazla oku...

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Benzer Aramalar