Rüyada | Büyük Rüya Tabirleri


Cumhurbaşkanı | Rüya Tabirleri

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Cumhurbaskani


Rüyalarınızda gördüğünüz sembollerle ilgili 6 rüya tabiri.

Başkan

Rüyada cumhurbaşkanı görmek, güç ve otorite ile ilişkilendirilir. Başkan hakkındaki kişisel değerlendirmenizi tasvir edebilir.... başkan dream meaning

Müslümanların iman şahitliği

ëAllah'tan başka ilah yoktur, Muhammed Allah'ın Elçisidir.í Bir sarımsak ağacı veya bir soğan bitkisi veya kabakgiller familyasından çok yıllık bir asma veya sarmaşık ağacı tCitrullus colocynthis görmek; bot.) rüyada sert sözler veya kötü konuşmalar duymak demektir. Rüyada ana ağacın verdiğinden başka meyve koparmak, başkasının malını veya malını taşımak demektir. Rüyada ağaç kesmek, birini öldürmek veya bir hastalık anlamına gelebilir. Rüyada ağaca tırmanmak, güçlü bir adamla tanışmak demektir. Rüyada ağaçtan inmek, bir kimseden ayrılmak demektir. Rüyada ağaçtan düşmek, kavga sonucu ölüme işarettir.

Rüyada böyle bir düşüşten sağ eli kırılırsa, erkek veya kız kardeşinin kavgada ölmesine delalettir.

Ayağı kırılırsa Rüyada zeytin ağacı gibi mübarek ağaçların dikenli olduğunu gören kimse, bu dikenlerin kendisini günah işlemekten ve günaha düşmekten alıkoyacağına delalet eder.

Ceviz rüyada ağaç zor kazanılan parayı temsil eder. Rüyada ağaç görmek ayrıca dükkânlara, işletmelere, sofralara, şenliklere, hizmetlilere, sığırlara, lokantalara, paraya, gizli hazinelere, depolara, dinlere veya mezheplere de işaret eder. Rüyada bir fırtınanın bir ağaca zarar vermesi, onu yakması veya düşmesine neden olması, bir erkeğin veya bir kadının ölümüne veya öldürülmesine işaret eder.

Rüyada hurma veya hurma ağacı da ünlü bir kişiye, ilim adamı, padişah eşi, cumhurbaşkanı annesi.

Zeytin ağacı ise ilim adamı, vaiz, yolcu, hakim veya hekime delalet eder. Bunun gibi ağaçlar, maddesine, değerine, zararına veya faydasına, köküne, kökenine veya yaşına göre yorumlanır. Rüyada kışın üzüm veren bağ görmek, kişinin bir ticari alışverişte bulunduğu bir kadın veya erkek tarafından zengin zannedilerek aldatılacağına delalettir. zekasını kendine veya başkalarına fayda sağlamak için kullanmak.

Rüyada badem ağacı görmek, bir yabancıya veya bir yolcuya işaret eder. Rüyada kamış veya kamış bitkisi muhalefete, cezaya veya yardıma işaret eder.

Rüyada görülen nar ağacı, salih ve dindar bir kimseye, dikenleri ise onun günaha düşmesine engel olabilecek engellere işaret eder.

A rüyada nilüfer ağacı asil ve zarif bir insanı temsil eder. Rüyada ahtapot ağacı iyi ama korkak ve kolayca korkan, gerçek bir bağlılığı olmayan ve dini görevlerini yerine getirmeyen bir adama işaret eder. p>Rüyada çivit bitkisi bilgili bir Arap'a işaret eder.

Rüyada kurumuş hurma ağacı münafığı temsil eder. Rüyada fırtınanın ağaç kökünden sökmesi, bir musibet veya vebaya işarettir.

Rüyada görülen muz ağacı, dini ve maddi hayatını doğru yöneten zengin bir kimseye işaret eder. Rüyada görülen ajujube ağacı, neşeli ve mutlu bir insanı temsil eder veya gücü ve liderliği temsil eder.

Rüyada görülen incir ağacı, ailesine fayda sağlayan, düşmanına adaletle davranan birini temsil eder.

Bir dut ağacı Rüyada fıstık ağacı görmek, cömert bir kimseye delalettir.

Rüyada fıstık ağacı, zengin, aynı zamanda iyi bir mizaca sahip, ailesine ve arkadaşlarına karşı cömert olan bir kimseye işaret eder.

Rüyada şeftali ağacı, doğru çok az kişi faydalanabilir veya münafık veya yakışıklı bir kimseye veya belki de zengin bir kadına delalet edebilir. Rüyada elma ağacı sebat ve kararlı bir kişiyi temsil eder.

Rüyada görülen erik ağacı zengin ve cesur bir adamı temsil eder.

Rüyada armut ağacı şifalı bitkilerle uğraşan bir İranlıyı temsil eder.

Rüyada ılgın ağacı münafığı temsil eder veya hırsızın fakirlere fayda verip halka zarar vermesine delalet eder. ich. Rüyada abullace, yabani küçük bir erik ağacı veya mürdüm ağacı herkesin yararına olan birine işaret eder. , güçlü ve zengin.

Rüyada görülen keçiboynuzu ağacı, başkalarına pek faydası olmayan bir adama işaret eder.

Rüyada görülen limon ağacı, hayırsever bir kimseye veya hayır işleriyle tanınan zengin bir kadına işaret eder.

(Ayrıca bkz. Çınar ağacı; Dökmeyen; Meşe ağacı; Palmiye ağacı; vb.)... müslümanların iman şahitliği dream meaning

Öngörülü Felaket Rüyaları

Aşağıdaki öngörüsel felaket rüyaları, dünya ile rüya gören zihnin birbiriyle nasıl ilişkili olduğuna dair önyargılarımıza ve mantıklı açıklamalarımıza kesinlikle meydan okuyor.

Ward Hill Lamon, Recollections of Abraham Lincoln, 1847-1865 adlı kitabında Lincoln'ün kısa bir süre önce gördüğü bir rüyayı anlatıyor. onun ölümü. Rüyada Lincoln, Beyaz Saray'ın alt katında bir grup insanın yaslı bir şekilde ağladığını duydu, ancak araştırmak için gittiğinde, çaresiz ağlamalarına rağmen yas tutan kimse bulamadı. Doğu Odasına girdiğinde cenaze kıyafetlerine sarılı bir ceset buldu. Orada bulunan askerlerden birinin 'Beyaz Saray'da kim öldü?' sorusuna, 'Cumhurbaşkanı' cevabını aldı. Bir suikastçı tarafından öldürüldü. SS Titanic'in ölümünden bir gün önce, rezil gemideki bir kadın ertesi gün gerçekleşecek olan korkunç olayı rüyasında gördü. Endişeleriyle alay eden ve ricalarını görmezden gelen kocasına söyledi. Ancak rüya onu o kadar etkiledi ki, bir gece önceden gizlice hazırlandı ve her an hazır olabilmek için bütün çocuklarına sıcak tutan giysileri içinde uyuttu. Gece, gemi buzdağına çarptıktan sonra, o ve çocukları kurtarıldı ve batan gemiden kaçtı. Kocası ne yazık ki 1.500'den fazla kişiyle birlikte battı.

1914'te, yüz yirmi Newfoundland fok balığı kış aylarında Kuzey Atlantik'te bir buz kütlesine terk edildi. Gemi kaptanının ve diğer mürettebatın beceriksizliği, kayıpların iki gün iki gece fark edilmemesi anlamına geliyordu. Kurtarıldıklarında yarısından fazlası ölmüştü. Yıllardır Newfoundland mühürleme topluluğunun başına gelen en kötü felaketti. Ancak, felaket uyarı vermeden gelmedi. Hayatta kalan elli beş kişiden biri daha sonra felaketten iki hafta önce gördüğü bir rüyayı anlattı. Cassie Brown'ın felaketle ilgili raporuna göre: John Howlet haftalar önce tüyler ürpertici bir kabus görmüştü. Rüyasında buzdan bir dağın üzerindeydi, kaybolmuş ve donuyordu. Yalnızdı, korkunç ve ürkütücü bir şekilde yalnızdı, ama dolaştığı her yerde, etrafındaki buzun üzerinde belirsiz, tanımlanamayan "şeyler" vardı - seçebildiği belirli bir şekli olmayan şeyler. Kendini yolunu bulamayarak, ne olduklarını merak ederek ve onlardan korkarak o şeylerin arasında yürürken buldu. Rüyasında sayıyor, sayıyor, sayıyorduÖ Titreyerek ve son derece bunalımda uyandığında hala beyaz tepecikleri sayıyordu. birkaç gün içinde kim ölecekti. Ancak daha sonra karla kaplı vücutların rüyasındaki beyaz tepecikler olduğunu anladı.

Jung otobiyografisinde 1913'teki rahatsız edici rüyaları ve vizyonları anlatıyor. Bir vizyonda Almanya'yı kaplayan korkunç bir sele tanık oldu ve bir felaketi fark etti sürüyordu. ëGüçlü sarı dalgaları, yüzen medeniyet molozunu ve sayısız binlerce kişinin boğulmuş bedenlerini gördüm. Sonra tüm deniz kana döndü. Jung, bu görüntünün kişisel olduğunu varsayarak, kafasının karıştığını ve midesinin bulandığını söyledi. Kolektif doğasını ancak bir yıl sonra Birinci Dünya Savaşı patlak verene kadar fark etti. Bu irrasyonel deneyim, Jung'u her kişinin bilinçaltının yalnızca kişisel değil aynı zamanda kolektif bir boyuta sahip olduğu sonucuna varmasına neden oldu. 21 Ekim 1966, Aberfan, Galler. O gün, büyük bir kömür dağının çöküp Aberfan kasabasının çocuklarla dolu bir ilkokul da dahil olmak üzere küçük bir bölümünü gömmesi sonucu 116 çocuk ve yirmi sekiz yetişkin öldü. Felaket, kasabadaki hemen hemen her aileyi etkiledi ve bütün bir çocuk neslini etkili bir şekilde yok etti. Felaketten sonra önsezi raporları gelmeye başladı. Ölen öğrencilerden birinin annesi, (afette ölen) on yaşındaki çocuğunun önceki gece bir rüya gördüğünü ve bunun felaketi önceden haber verdiğini bildirdi. Çocuk annesine şöyle dedi: "Rüyamda okula gittiğimi ve orada okul olmadığını gördüm.

Her yere siyah bir şey inmişti.í

Öngörüsel rüya raporları kelimenin tam anlamıyla Galler ve İngiltere'nin her yerinden geldi. Bir bayan, "koyu karanlıkta" boğulduğu bir kabus gördü. Bir başkası rüyasında küçük bir çocuğun büyük bir toprak kaymasıyla gömüldüğünü gördü. Bir diğeri, bir okul binasının bir kömür çığının altında kaldığını ve kurtarma görevlilerinin hayatta kalanlar için çılgınca kazı yaptığını açıkça gördü. Bir diğeri, diri diri gömüldüğü bir kabustan uyandı. Felaket sabahı Bayan Sybil Brown, çocukların "siyah, dalgalanan bir kütle" tarafından alt edildiğini gördüğü bir rüyadan uyandı. Önsezilerin muhtemelen en net olanı, kuzeybatı İngiltere'de, felaketten önceki gece yalnızca göz kamaştırıcı bir ışıkla yazılmış harflerden oluşan bir rüya gördüğünü iddia eden bir adam tarafından bildirildi: ABERFAN. O zamanlar rüyanın onun için bir anlamı yoktu. Saatler sonra, bunun ne anlama geldiğini dehşet içinde anlayacaktı.

11 Eylül 2001'de Dünya Ticaret Merkezi'ni yerle bir eden ve Pentagon'a zarar veren terörist uçak saldırılarının ardından ilginç bir olay meydana geldi: çok sayıda insan, canlı önceden bu felaketlerle ilgili hayalleri vardı. Rüyalar daha sonra gerçekleşen görüntülerle doluydu: binalara çarpan uçaklar, yere çarpan uçaklar, çöken yüksek binalar, binalardan çıkan alevler, gri kül içinde koşan insanlar ve panik, toplu ölüm ve savaş duyguları. Bu kabus gibi rüyalar o kadar gerçekçiydi ki, birçok insan korku ve ter içinde onlardan uyandı.

Öngörüsel felaket rüyaları hakkında en sık sorulan soru şu: Bu kadar çok insan bu felaketleri önceden hayal ettiyse neden önlemek için hiçbir şey yapılamadı? onlara? Cevap şu ki, önceden bilişsel rüyalar gören çoğu insan, rüyalarının önceden bildirilen olaylardan sonra gördüklerini anlar ve rüyalarının olaylarla nasıl örtüştüğünü görürler. Diğer rüya görenler, özellikle de periyodik veya sık sık önsezi rüyaları görenler, genellikle tam olarak ne, nerede ve ne zaman olacağını bilmek için yeterince spesifik detayları rüyalarında görmezler. Bazıları yalnızca, genellikle yakında, 'korkunç bir şey' olacağına dair bir korku duygusuna sahip olabilir. Örneğin, yüksek bir binanın yıkıldığına dair bir rüya, teröristlerin 11 Eylül 2001 sabahı Dünya Ticaret Merkezi'ne uçak uçuracakları ile ilgili ani bağlantıyı ateşleyemezdi. Bu, rüyanın, rüyayı görenin hayatındaki duygusal kargaşayı yansıttığını düşündürür.... Öngörülü felaket rüyaları dream meaning

Kosta Rika

Kosta Rika, 2004'te üç eski Kosta Rika cumhurbaşkanı yolsuzluk suçlamalarıyla soruşturulmasına rağmen, Latin Amerika'nın en istikrarlı, müreffeh ve yolsuzluğun en az olduğu ülkelerinden biri olma ününe sahip.

Kosta Rika rüyalarınızda yer alıyorsa, bu uyanık yaşamdaki bir tür gözden düşme veya sapma ile ilgili. Öte yandan, enerjiyi, canlılığı ve refahı temsil edebilir.... kosta rika dream meaning

ÜnlÜ Bİr KİŞİyle TanIŞmak

Ünlüler tıpkı medyada olduğu gibi hayal dünyasında da karşımıza çıkıyor. Galler Prensesi Diana'nın ölümü üzerine binlerce insan onu nasıl hayal ettiklerini anlattı. Bill Clinton, başkanlığı sırasında Amerika Birleşik Devletleri'nde de son derece yaygın bir rüya figürüydü. Canlılığı ve liderlik yeteneği, hem erkekler hem de kadınlar arasında bir ilgi uyandırıyor gibiydi. Kendi içlerindeki ve diğerlerindeki güç meselelerini sıralarken, başkanın hayalleri ilgili dinamikleri keşfetmek için bir forum sunuyordu. Ne zaman ünlü veya karizmatik birinin kamu bilincine hakim olduğu büyük bir olay olsa, bu tür rüyalarda bir artış bekleyebilirsiniz.

Kahramanınızla veya kadın kahramanla tanışmak genellikle bir arzuyu yerine getiren rüyanın ifadesidir. Tipik olarak, ünlü bir arkadaş olarak görünür ve yararlı tavsiyeler verir. Ünlü kişi yaşıyor veya geçmişten olabilir ama rüyanızda onu en iyi arkadaşınız olarak görürsünüz. Hatta aranızdaki özel bağın takdiri olarak sizi evinizde ziyaret edebilirler.

Ünlü biriyle tanışmayı hayal ediyorsanız kendinize, uyanık yaşamınızda yıldız niteliklerinizin daha fazla tanınmasını isteyip istemediğinizi sorun.

Eğer bu geçerli değil, kendinize ünlü kişinin sizin için ne ifade ettiğini sorun. Bu kişi sizin için hangi psikolojik özelliği ve özelliği simgeliyor?

Rüyamızdaki ünlü kişiler, onlarda hayran olduğumuz olumlu nitelikleri kendi kişiliklerimize de entegre ederek bize “Haydi!” diyorlar. Bu kişinin sizin için neyi sembolize ettiğini düşünün. Hayran olduğunuz birincil nitelikler mutlaka şöhret, güzellik veya para olmayabilir. Dürtüleri, hatta bir bağımlılık ya da trajediden kurtulmaları gibi psikolojik yönlere daha fazla değer verebilirsiniz. Kendinizin bu yönleriyle temasa geçin ve onları odak ve tezahür haline getirmek için çalışın. Bazı durumlarda, ünlü insanlarla tanışma rüyaları, uyanık yaşamdaki aşağılık duygularını vurgulamaz, sizi güçlendirebilir ve gerçek değer katabilir. Örneğin, merhum Rahibe Teresa gibi biriyle tanışmayı, konuşmayı ve hatta ona yardım etmeyi hayal etmek, hayırsever bağışların gönüllü çalışmasından büyük memnuniyet duyabileceğiniz bir fikrin çekirdeğini zihninize yerleştirebilir.

Rüyanızda başbakan veya cumhurbaşkanı ile tanışmak ya da yüksek bir makama aday olmak için rüyanın yorumu, toplumdaki politikacıların değerini nasıl değerlendirdiğinize bağlıdır.

Jane Austen, Charles Dickens veya JK Rowling gibi ünlü bir yazarla tanışmayı hayal ediyorsanız, belki her zaman bir kitap yazmayı arzuladınız veya belki de fikirlerinizin diğer insanları etkilemesi veya harekete geçirmesi için uyanıkken hayatta kendinizi daha iyi ifade etmek istiyorsunuz. uyanık hayatınızdaki tutku ve yaratıcılık için mi? Mozart, harika bir sanatçının trajik görüntüsünü temsil ediyor. Mozart ayrıca kendini adama ve çok çalışmayla elde edilen zahmetsiz güzelliği temsil eder. Ludwig von Beethoven olağanüstü yetenekli bir müzisyendi ve geleneklere meydan okuma ve zorluklardan zamansız bir güzellik yaratma konusundaki kahramanca yeteneği, onun hikayesini olağanüstü kılıyor.

Vincent Van Gogh veya Leonardo da Vinci gibi harika bir sanatçıyla tanışmayı hayal ediyorsanız, belki de geliştirmeniz gereken sanatsal bir yeteneğiniz var ya da sadece hayatınızın daha yaratıcı olması gerektiğini hissediyorsunuz. Leonardo da Vinci'nin yer aldığı rüyalar sizde onun dehasının sırlarını paylaşma arzusu uyandırabilir. Belki de hayatın gizemlerini anlamak için can atıyorsunuz? Picasso, belki de bir yüzü veya bir bedeni çeşitli yönlerine ayırdığı ünlü kübist resimleriyle birlikte rüyalarınızda görünüyorsa, rüyadaki görüntü, hayatınızın tüm yönlerini anlama, onları ayrı ayrı gözlemleme ve gözlemleme ihtiyacını ifade edebilir. sonra hepsini bir anlam ifade etmek için bir araya getirin. Picasso'yu hayal etmek, anlayamasanız bile hayatın karmaşıklığını gözlemlemenin önemini gösterir.

Hangi ünlü veya nüfuzlu kişiyle tanışırsanız tanışın ya da kim olursanız olun, tüm hayalleriniz ideallerinize ulaşmak için istek ve çabadır. Ayrıca bkz. İNSANLAR; ROLLER.... ÜnlÜ bİr kİŞİyle tanIŞmak dream meaning

Ünlü Rüyalar

Yüzyıllar boyunca, rüya gören zihin, bazıları tarihin akışını değiştiren fikirlerin, içgörülerin, vahiylerin ve rehberliğin kaynağı olarak kabul edildi. İşte iyi bilinen birkaç örnek:

Julius Caesar'ın Rubicon'u geçme kararı, kendisini annesiyle yatakta gördüğü bir rüyaya atfedilir (Roma Ana, kahinler ona söyledi. ). Suikast, karısının Calpurnia'nın rüyasında önceden bildirildi. ëOnu kollarında tuttu, kanlar içinde ve bıçakladı.í Bir diğer Sezar, Sezar Augustus'un, rüyasında aldığı talimatlar yüzünden sokaklarda dilenci olarak yürüdüğü söylenir.

Assili Aziz Francis, İsa Mesih'in çarmıhtan konuşarak ona "git evimi düzene koy" dediği bir rüya nedeniyle Fransisken Tarikatını kurdu.

Dante, İlahi Komedya'nın tüm hikayesinin kendisine 1300'de Kutsal Cuma günü bir rüyada vahyedildiğini anlatır. 1321'de öldüğünde, el yazmasının bir kısmı kayboldu. Oğlu Jocojso el yazmasını, babasının ona nereye bakacağını gösterdiği bir rüyadan sonra buldu.

Cengiz Han'ın savaş planlarını rüyalarından aldığı söylenir. Ayrıca rüyasında kendisine seçilmiş biri olduğu söylenmiştir.

Samuel Taylor Coleridge'in ünlü şiiri ëKubla Khani, afyonlu bir rüyadan uyandığında yazılmıştır.

Robert Louis Stephenson, en iyi hikayelerinin rüyalarından geldiğine inanıyordu. Dr Jekyll ve Bay Hyde'ın temasının bir rüyadan kaynaklandığını bildirdi. Ayrıca yazılarında rüyalarından gelen başka atılımlar da bildirdi. Çocukken kabuslardan acı çekti ve kabusları değiştirmek için rüyalarını kontrol etmeyi öğrendi. Uyurken oyunları ve hikayeleri gözden geçirmek için rüyalarını kullandığını söyledi.

Abraham Lincoln, suikasta kurban gitmesinden günler önce, Beyaz Saray'ın Doğu Kanadı'ndan gelen büyük feryatların rüyasını gördü. Araştırdığında, nöbetçi askerler ona suikasta kurban giden cumhurbaşkanı için ağladıklarını söylediler. Günler sonra cenazesi, insanların son saygılarını sunabilmeleri için Doğu Kanadı'nda tutuldu.

Friedrich August KekulÈ von Stradonitz benzenin kimyasal yapısı üzerinde çalışan bir kimyagerdi. "Uzun sicimli" bir molekül olarak yorumlanmasının hiçbir anlamı olmayan verilerinden bıktığını bildirdi. Kendi kuyruğunu ısıran bir yılanın görüntüsüyle irkildiğinde rahat koltuğunda uyuyordu. Uyandı ve benzen molekülünün matematiğini uzun bir ip yerine bir halka olarak hesapladı.

Guiseppe Tartini (İtalyan kemancı ve besteci) en büyük eserlerinden biri olan 'The Devil's Trillí'yi 1713'te gördüğü bir rüyanın sonucu olarak besteledi. "Hayal gücümün en cüretkar uçuşlarını aşacak kadar mükemmel güzellikte bir sonatı mükemmel bir ustalıkla çalmaya başlayan şeytanın ta kendisi. Kendimi büyülenmiş, taşınmış, büyülenmiş hissettim; nefesim kesildi ve uyandım. Kemanımı kavrayarak duyduğum sesleri aklımda tutmaya çalıştım. Ama boşunaydı. O zaman bestelediğim parça... yazdığım en iyi parçaydı ama rüyamda duyduğum parçanın ne kadar altındaydı!í

Elias Howe, dikiş makinesinin mucidi, şöyle yazmıştı: ana fikri, çığır açan konsepti bir rüyadan aldı. O bir kabustu. Yamyamlar tarafından yakalanmıştı. Onu pişirmeye hazırlanıyorlardı ve mızraklarını sallayarak ateşin etrafında dans ediyorlardı. Howe, her mızrağın başında şaft boyunca küçük bir delik olduğunu fark etti ve uyandığında mızrakların yukarı ve aşağı hareketi ve delik onda kaldı. İpliği iğnenin diğer ucundan değil de noktasına yakın bir yerden geçirme fikri, mekanik dikişi mümkün kılan büyük bir yenilikti.

Niels Bohr atom modelini, tüm gezegenlerin küçük ipler üzerinde tıslayarak hareket ettiği güneşin üzerinde oturma hayaline dayanarak geliştirdiğini bildirdi.

Paul McCartney rüyalarından birinde rahatsız edici bir melodi duydu, Beatles'tan hiçbirinin bunu daha önce duymadığını doğruladı ve yazdı. Ünlü şarkı 'Dün' için melodi oldu.... Ünlü rüyalar dream meaning