Rüyada | Büyük Rüya Tabirleri


Ağabey | Rüya Tabirleri

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Agabey


Rüyalarınızda gördüğünüz sembollerle ilgili 13 rüya tabiri.

Erkek Kardeş

1. Benliğin eril özellikleri (özellikle bir kadın rüya görüyorsa).

2. Otorite veya baskı (ağabey).

3. Çatışmalar (tartışıyorsa).... erkek kardeş dream meaning

Aİle

Olumlu ve olumsuz ilişki kalıplarının ve günlük olaylara taşıdığımız hayata karşı tutumların çoğunu ailemizden öğreniriz. Babanın insanlarla ilişkilerindeki belirsizliği veya değişimle karşılaşma konusundaki kaygısı, bu alanlardaki kendi zorluklarımızın kaynağı olabilir. duygularımızla tanışın.

Bir erkek veya kadın olarak olgunlaşmamız, bizi bir şekilde, karşı cinsten ebeveynimize yönelik cinsel arzu ve aynı cinsiyetten ebeveyne bağımlılıkla karışık rekabeti içeren çocukluk arzumuzu karşılamaya ve bütünleştirmeye çağırır. . Kayıp bir ebeveyn, ölen veya ayrılan anne veya baba bile içsel olarak güçlü bir figürdür.

Bir babanın veya annenin sevgisinin veya varlığının yokluğu, herhangi bir güçlü şekilde yaralayıcı olay kadar travmatik olabilir. Rüyalarımızdaki ebeveynlerimiz, kimliğimizin biçimlendirici güçlerinin ve deneyimlerinin (güç ve duygu dolu) imgesidir. Onlar, benlik duygumuzun ortaya çıktığı yer, toprak, kanlı katliamdır. Ancak kimliğimiz, yaratımımızın bu içsel güçlerinin egemenliği altındayken herhangi bir gerçek bağımsızlık kazanamaz. Herakleitos, aynı nehirde iki kez yıkanılamayacağını söyledi; bir ebeveynin erdemlerini tekrar etmeye veya onlarla rekabet etmeye çalışmak, kendi kişiliğimizin gerçek doğasının yanlış anlaşılmasıdır. Bireyselleşme.

Aile grubu: Değerlerimizi ve görüşlerimizi oluşturan tüm deneyim arka planı. Bu arka plan, sosyal statü gibi binlerce farklı açık ve ince şeyden oluşur; evdeki kitap miktarı; ebeveynler kendileri hakkında ne düşünüyor; aile dışındaki yaşamla nasıl ilişki kurduklarını; baskın rollerin teşvik edilip edilmediği; ebeveynlerin hangi milliyetten olduğu; aileyi kuşatan hangi bilinçsiz toplumsal tutumlar (yani, efendi ve uşak ya da egemen işveren ve boyun eğen çalışan, yüzyılın başında İngiltere'yi simgeleyen roller, Birleşik Krallık'taki pek çok tutumu hâlâ renklendiriyor). Basitçe söylemek gerekirse, o bizim içsel dürtü ve değer 'ailemiz'dir; aile hayatımızın genel duygu tonu - güvenlik, tahakküm, her ne ise, ailenin bilinçsiz başa çıkma kalıpları.

Ebeveynler rüyada birlikte: genel bilgeliğimiz, önemli kararlar aldığımız veya sezgisel içgörüler elde ettiğimiz bilgi ve deneyim arka planımız. Ebeveynler ayrıca, çocukken öğrendiğimiz, hâlâ bizimle içeriden konuşan ve belki de yeniden değerlendirmeden kendi çocuklarımıza aktarılan kuralları ve genellikle mantıksız disiplin kurallarını tasvir ederler. Bunlar ≠ "Ağzınız doluyken konuşma"dan konuşulmayanlara kadar her şeyi içerir Mastürbasyon kutsal değildir/

Rüyada ölü ebeveyn: ebeveynden bağımsızlığın başlangıcı; bizde uyandırdıkları duyguların, ebeveynimizin ölümüyle ilgili duygularımızın bastırılması; ölümle ilgili duygular. Ölü insanların rüyalarını görün.

Örnek: ëBabam bana ve başka bir kadına ilaç veriyordu. Bir şeyler bize dayatılıyor. Cinsel organına ve diğer tarafa baktığında arka tarafına vurup yumruklamaya başladım. Bunu yapmak için doğru boyda gibi görünüyordum ve onun beni incittiği gibi onu da incitmek istediğime dair çok kızgın bir duyguya kapıldım (Audrey V). Ebeveyni incitmek, gömmek, öldürmek: örnekte Audrey'nin boyu onu bir çocuk olarak gösteriyor. Babasının boğazına basmaya zorladığı tavırlar ve durumlar hakkında öfkesini serbest bırakıyor.

Ebeveynlerimizden aldığımız içe dönük kısıtlamalardan ve hazır değerlerden kurtulmak için, büyümemizin bir döneminde onları öldürebilir veya gömebiliriz. Bazı insanlar bu tür rüyalar karşısında şok olsalar da, bunlar bağımsızlığın ortaya çıkışının sağlıklı belirtileridir. Kabilenin yeni bir lidere sahip olabilmesi için şefi öldürmeye ilişkin eski mitler bu süreci betimler. Rüyamızda anne ya da baba öldüğünde, ilişkide pozitif olan ne varsa ondan elde edilen tüm gücü miras alabiliriz. Ana babayı sarhoş, beceriksiz, aptal görmek: içselleştirilmiş değerlerden ya da babayı ya da anneyi "onurlandırma" ya da onlara hayranlık duyma güdülerini aptallaştırmanın başka bir yolu.

baba

Genel olarak olumlu: otorite; dış dünyadaki yetenek; ailevi veya sosyal gelenekler, içimizdeki ëdoer' ile nasıl ilişki kurduğumuz; fiziksel güç ve koruyuculuk; olma iradesi. Genel olarak olumsuz: içe dönük saldırganlık; diğer insanların otoritesinden korkarak hükmetme, umursamaz cinsel dürtü; sevilmeme duygusu. Babayı arketipler altında görün; Adam.

anne

Genel olarak olumlu: duygular; ilişkilerde yetenek; ailenin birleştirici ruhu; bir ilişkide duygularla nasıl ilişki kurduğumuz; kendinden ve rahibeden verme gücü; sezgi. Genel olarak olumsuz: irrasyonel beğenilere ve hoşlanmamalara dayalı irade; endişe veya kıskançlıktan kaynaklanan görüş; duyguların hakimiyeti; bağlanma eksikliği. Arketipler altında Büyük Anne'ye bakın; kadın.

kardeşler ve çocuklar

Kardeş, kız kardeş, kız veya oğul (bu girişin altına bakın), rüyalarımızdaki en genel kullanım, kendimizin bir yönünü tasvir etmektir. Bununla birlikte, rüyamızın rüyamızdaki kişi hakkında olduğuna büyük bir inançla inanmak neredeyse evrenseldir.

Rüyasında bir oğlunun öldüğünü gören bir anne, genellikle büyük bir endişe yaşar çünkü içinde bunun bir önsezi olduğu duygusu gizlidir. rüya. Neredeyse herkes zaman zaman yakın aile üyelerinin öldüğünü veya öldürüldüğünü hayal eder - birçok anne bunu hayal eder ve çocukları 80 yaşına kadar yaşar. Ancak bazen çocuklar ölür. O halde rüya önceden algılayıcı mı, yoksa tesadüfi mi?

Örnek: ë10 aylık civarında olacak küçük oğlumu taşıyarak oldukça tozlu bir yolda yürüyordum ve kendimi oldukça yorgun hissediyordum. Aniden benimle konuşmak için durup bebeği taşırken oldukça yorgun göründüğümü söyleyen bir adamla tanıştım. Benimle gel ve şu duvarın üzerinden bak, öyle bir manzara göreceksin ki, içini ferahlatacak, dedi. Parmak uçlarımda durarak duvarın ötesini görebiliyordum ve gördüğüm manzara nefesimi kesti, o kadar güzeldi ki (Johan E). Burada Johan'ın oğlu hissettiği sorumluluğun ağırlığını tasvir ediyor.

Güzellik, onun annelikteki kendi güç kaynaklarıdır.

Örnek: ëİkizlere binh verdim ve yerde yatıyorlar. Onlarla ilgilenmeye başladık. Evli ve iki çocuğu olan ablamı görmeye gittiğimde annem tavsiyesi için onları doktora götürdü. Ablam bebekler hakkında fikir versin diye orada ikizlerle buluşturdum. Yakın zamanda doğum tecrübesi vardı ve bize bebeklerin iyi örnekler olup olmadığını söyleyebilirdií (Bayan E). Miss E'nin kendi çocuğu yok, bu yüzden kendi kapasitesinden emin değil.

Anne, bir otorite figüründen güven arayan kendi annelik yeteneklerini tasvir ediyor. Kız kardeşi, onun en yakın doğum deneyimidir. Yani kız kardeşini gözlemleyerek öğrendiklerinden yola çıkarak kendi niteliklerini değerlendiriyor.

Çoğu zaman aile üyesi, hayalini kurduğumuz kişinin karakterinin bir parçası olduğunu düşündüğümüz niteliklerimizi tasvir eder. Yani ailedeki tutkulu olan bizim tutkularımızı tasvir ederdi; Entelektüel olan kendi zihnimiz, kaygılı olan tereddütlerimiz. Bunu tanımlamak için rüya işlemedeki soruları kullanın. Bunu yaptıktan sonra, rüyanın neyi tasvir ettiğini gözlemleyebiliyor musunuz? Bayan E için annelikle ilgili sorular olurdu.

Örnek: ëKızım bana, yardım mesleğindeki işimin tek olumlu yanının, ondan dine dönen bir kadınla çalışmak olduğunu söyledi. Bunu, henüz kendi aklının başında olmadığını söylediğim uzun ve güçlü bir konuşma izledi. Annesinin endişesi ve eğitiminin tıbbi akılcılığı ona hükmediyordu. Kendi hayatının derslerini bütünleştirmek için kendi kaygılarının ötesine geçmeye cesaret ettiğinde, o zaman tekrar dinlerdim (Desmond S). Desmond boşanmıştı ve kızını henüz ergenlik çağındayken terk etmekten duyduğu acı ve suçluluk duygusuyla mücadele ediyordu. Kızı, duyguları ile rasyonel benliği arasındaki bu çatışmayı tasvir ediyor.

brother

Kendisi veya reddedilen benliği, rüyada neyle karşılaşırsa karşılaşsın; akrabalık duyguları; rekabet duygusu, bir erkek kardeşle ilgili duygular. Kadının rüyası, küçük erkek kardeş: dışa dönük ama savunmasız benlik; rekabet. Kadının hayali, ağabeyi, otoritesi, kişinin yetenekli dışa dönük benliği. Man'in rüyası, küçük erkek kardeş: hassas duygular; o yaşta kendini Man'ın rüyası, ağabey: deneyim; otorite, zulüm duyguları. Bak oğlum; Adam. Deyimler: ağabey, silah arkadaşları; kan kardeşi.

kardeş

Kendini hissetmek veya benliğin daha az ifade edilen hali; rakip; bir kız kardeş hakkında duygular. Erkeğin rüyası, küçük kız kardeş: hassas duygular; Anne baba sevgisi için rakip. Man'ın rüyası, ablası: yetenekli kendini hissetmek; zulüm duyguları. Kadının rüyası, küçük kız kardeş: kişinin o yaştaki deneyimleri; savunmasız duygular, ebeveynlerin sevgisine rakip. Kadının rüyası, ablası: yetenekli kendini hissetmek. bak kız; kadın. Deyimler: derinin altındaki kız kardeşler.

kız

Kişinin kızıyla, kızıyla veya oğluyla olan ilişkisi, karı koca arasındaki evlilikte olanları temsil edebilir.

Çocuk, ne kadar anlık olursa olsun, iki kişinin birbirine bağlanmasından doğan şeydir. . Bu nedenle rüyalarda çocuk bazen ilişkinin nasıl ilerlediğini tasvir etmek için kullanılır. Yani hasta bir kız, ilişkideki duygularını 'hasta' gösterebilir.

Bir annenin rüyasında: genellikle destek veya arkadaşlık duyguları; duygusal bağlar alanında yalnız olmama duyguları; veya kişinin duygu alanı; sorumluluk; ebeveynlik bağları; o yaşta kendini; kişinin kendi dürtüleri, zorlukları, incinmeleri, ki bunlar hâlâ geçerli olabilir. Ayrıca bir karşılaştırma; anne kızının gençliğini, fırsatını görebilir ve bu konuda hisleri olabilir. Bu nedenle kız, kaçırdığı fırsatı ve gençliği, hatta kıskançlığı, bir erkeğin arzusunu elde etmedeki rekabeti temsil edebilir.

Bir babanın rüyasında: kişinin kendini hissetmesi, kızıyla ilişkisiyle ilgili duyguları veya zorlukları; kişinin kendi hisseden benliğinin olgunlaşmak için verdiği mücadeleler, bir ailede cinsel duyguların nasıl ele alındığı özellikle kur yapmaya başladığında ortaya çıkar; kız kardeş, ebeveyn sorumluluğu; gençken karısı. Başkasının kızı: kişinin kendi kızıyla ilgili hisleri, daha genç kadınlarla ilgili hisleri.

Örnek: Güneş sıcak olmasına rağmen, bir süpermarketin önünde ağır çantalar yağmurluğumla duruyorum. Kızım ve iki arkadaş müzik çalıyorlar ve herkes dinlemek için duruyor. Onlar için bir şarkı yazmaya başlıyorum ama ben daha yazarken toplanıp otobüse biniyorlar. Ağır alışveriş yükümle otobüs durağında yalnız bırakıldım, inanılmaz derecede istenmediğimi hissediyorum (Bayan F). Kızın bağımsız hale gelmesiyle ilgili bu tür rüyalar, çocuk okula başlar başlamaz gerçekleşebilir ve anne yeni bir tutum bulana kadar devam eder. Bkz. çocuk; kadın.

oğul

Dışa dönük benlik; kendini ifade etme ile bağlantılı arzular; oğulla bağlantılı duygular; ebeveyn sorumluluğu. Annenin rüyası: kişinin hırsları; potansiyel, umutlar; evliliğiniz örneğe bakın.

Örnek: ëEşim ve ben kırda yürüyorduk. Aniden etrafıma bakındım ve dört yaşındaki oğlumu bir deliğin yanında gördüm. Düştü ve ben geri koştum.

Delik dar ama çok derindi. Dipte su görebiliyordum ama oğlumdan bir iz yoktu. Aşağı atlayıp onu kurtarabilir miyim, yoksa çok dar mı, bilmiyordum. Sonra bir şekilde dışarıdaydı. Kalbi az önce atıyordu (Richard H). Richard, karısıyla öyle bir şekilde tartışmıştı ki, evliliklerinin istikrarından korkuyordu.

Oğul, birlikte yarattıkları şeyi, yani bir çocuğu, bir evliliği temsil ediyordu.

Rüyasının kendi kendine değerlendirdiği gibi, evlilik hayatta kaldı. . Oğlunun ölümü: Bir anne, bağımsızlığa doğru adımlar attığını gördüğü için sık sık rüyalarında oğlunu öldürür. Bu, okulun ilk gününden itibaren olabilir. Örnek: T, sarp kıyıları olan son derece geniş ve derin bir nehrin üzerindeki çok yüksek bir köprü üzerindeyim. Oğlum korkuluğun üzerinden çift takla atıyor, suya düşüyor. Bence şov yapıyor. Onu kurtaramam. Oğlum 18 yaşında ve üniversitede bir yapı mühendisliği kursuna katılmış (Joyce H).

Gösteriş, Joyce'un oğlunun hayatı ve ilişkisi açısından cüretkar şeyler yaptığını hissettiğini gösteriyor. eski form ölür.

Babanın hayali: o yaştaki sen; oğlunuzda hangi nitelikleri görüyorsunuz; kendi imkanlarınıza, gençliğe ve fırsatlara haset; nvalry. başkasının oğlu: kişinin kendi oğlu hakkındaki duyguları; genç erkekler hakkında duygular. Ölü oğul: ölü insanların rüyalarını görün. İkinci çocuk. Şuna da bakın: adam; düşmedeki ilk örnek.

Eşinizle ilişkinize nasıl baktığınızı tasvir eder; cinselliğiniz ile ilişkiniz; cinsel ve duygusal arzu ve zevk; beden, zihin ve ruhta samimiyetle nasıl ilişki kurduğunuzu; hisleriniz, sezgisel doğanız; kişinin annesiyle geliştirdiği ilişki alışkanlıkları. Örnek: ëKarım beni hayatından ve evden çıkarmaya çalışıyordu. (David P)'den ayrılmamı sağlayacak bir gerilim ve reddedilme duygusuna beni zorlamaya çalışıyor gibiydi. David, annesinin onu tekrar tekrar vermekle tehdit ettiği çocukluk deneyiminden dolayı, karısına duygusal olarak bağlanmayı zor buluyordu. Rüyasında karısı bu duyguları temsil eder, bu yüzden onun endişesinin ve acısının onu evliliğini bitirmeye zorladığını görür.

Örnek: Eşimle birlikte çocukken yaşadığım evin bahçesinin sonunda duruyorduk . Çitin üzerinden ötesinde yükselen çayıra bakıyorduk. "Ağaçtaki şu kuşa bak" dedi. Sağ tarafımızda, küçük bir dişbudak ağacına kocaman bir baykuş tünemişti. En az 4 fit yüksekliğindeydi, şimdiye kadar gördüğüm en büyük kuştu. Rüyamda ülkemize ait olmayan daha büyük bir kukuletalı baykuş olarak tanıdım. O kadar heyecanlıydım ki, kuştan bahsetmek için birine telefon etmek için eve koştum - hayvanat bahçesi, polis, gazeteler? Kimseyle iletişime geçtiğimi hatırlayamıyorum ama kuşun bir şekilde benimle buluşmak için orada olduğunu hissettim. Ayrıca karnı acıkmıştı ve yandaki ufak tefek hayvanlara bakıyordu. Bu yüzden ona yemesi için ne verebileceğimi merak ettimí (David P). Bu, David'in karısıyla olan ilişkisinin olumlu yanını gösteriyor.

Bahçe, onun çocukluğundan kalma bağlarıdır. Ama bahçeyi büyütüyor ve marnajıyla bağlantılı olarak onların ötesine bakıyor.

İnanılmaz kuş, diğer doğal canlılar gibi bir eşi olduğu için dokunduğu derin duygulardır. Çiftleşmesinden sonra bir yuva inşa etme ve kendini eşine verme dürtülerinin farkına varır. Bunlar doğaldır ve onun bilinçaltı veya ruhsal doğasının bir parçasıdır.

Kuş, karanlıkta görebilen kukuletalı bir baykuştur - bilinçaltını - çünkü David daha önce hiç görmediği şeyleri fark etmektedir.

Kuş maskelidir, yani hayatın daha geniş boyutuna veya bilinçaltına dokunmak için bir gereklilik olan ego bir yana.

Kuşun açlığı, David'in karısından öğrendiklerinin mahrem bir detayını gösteriyor. Garson olarak çalışıyordu ve onun için kendi yemeğinden ayırdığı tavuk parçalarını eve getiriyordu.

Davut'un ruhani yönü, karısının sevgisinin görmesine yardımcı olduğu bu özveri niteliğini geliştirmek istiyor.

Örnek: Ocak 1979'dan beri dul bir kadınım, Ekim 1941'de evlendim. Sürekli olarak işimin olduğu Londra'da olduğumu hayal ediyorum. Eşimle birlikte sokaklarda yürüyoruz ve birden önümde sarı yağmurluk ve şapkayla onu görüyorum. Onu aradım ve yetişmeye çalıştım ama aniden ortadan kayboldu. Aramama ve aramama rağmen onu (Douglas G) bulamıyorum. Bu, dul veya dul kadınların rüyasında sıkça görülen bir temadır, eşin kaybolması. Douglas karısını "kaybetti". Rüyası, Panner'ın ölümünden sonraki aşk paradoksunu gösterir. Aşkı, onun ölümünden yıllar sonra hala oradadır. Muhtemelen hala karısını görünüşte gerçek bir insan olarak sevmeye çalışıyor. bu yüzden duyguları hiçbir bağlantı kuramaz.

Karısından geriye kalanları kendi içinde karşılamak için kendi iç kederiyle, duygularıyla ve yaşamı oluşturan tüm hislerle, anılarla, öfkelerle ve güzelliklerle yüzleşmesi gerekir. karısının kalıntıları onun içinde.... aİle dream meaning

Radar

1- Bir rüyadaki radar, kendi kişisel sezgi yetimizi temsil eder.

Bu, genellikle bilinçaltı düzeyde, diğer insanların verdiği ince mesajları ve sinyalleri alma yöntemimizdir.

2- Çoğu kişi için radar, rüyalarınıza bir tür "Ağabey sizi izliyor" hissi olarak kaydolun. Belki de davranışlarımızın veya düşüncelerimizin uygun olup olmadığını anlamak için kendimizi izliyoruz.

3- Radar, rüyayı görenin bir dereceye kadar kehanete sahip olduğunu önerebilir.... radar dream meaning

Harun

(Allah'ın peygamberi Musa'nın ağabeyi Hz. büyük bir zatın imamı, naibi olur ve belki de bu yüzden pek çok musibetlere maruz kalır. Sonunda muzaffer olacak ve amacına ulaşacaktır veya bir zorbayı ve adaletsiz bir hükümdarı yok edebilir. Bir mücahit, rüyasında Allah'ın peygamberi Musa'yı veya kardeşi Harun'u -ikisine de selam olsun- görse, bu, düşmanına galip geleceğine işarettir.... harun dream meaning

BÜyÜk

büyük Önem, ilişki, "büyük" bir üne sahip birinin yanında kendimizi küçük hissettiğimizde olduğu gibi. Deyimler: büyük biri, ağabey, büyük balık/gürültü/tekerlek/vuruş; büyük silahlar; koca kafa; büyük, büyük zaman; ayakkabılar için çok büyük; büyük zaman.... bÜyÜk dream meaning

Boğulma

Örnek: ë1 bir gölete düştü. Ağabeyim tek başına kalmaktan korktu ve suya atladı. İkimiz de suda boğuluyorduk ve anneme seslendik. Kardeşim (Poppy S) boğuldu. Poppy, babası hasta olduğu için kendini güvensiz ve endişeli hissederken bunu hayal etti. Su nedeniyle boğulma, zor duygular veya kaygılar altında ezilme korkusunu tasvir eder. Boğulan başka biri: ara sıra onun sağlığı veya iyiliğiyle ilgili kaygılarımızı gösterebilir, ölüm veya arıza izlenimi verebilir.... boğulma dream meaning

Kabuslar

Pek çok rüya, uyanıkken nadiren hissedebileceğimiz duygu yoğunluğunu hissetmemize yol açar.

Eğer hissedilen duygular korkutucu veya tiksindiriciyse, rüyayı kabus olarak adlandırırız. Bir kabusun ortak özelliklerinden biri, umutsuzca durumdan uzaklaşmaya çalışmamızdır; korkunç bir durumda sıkışmış hissetmek; ya da uyandığında bunun sadece bir rüya olduğu için büyük bir rahatlama hissedersin. Kabusun yoğunluğu nedeniyle onu diğer rüyalardan çok sonra hatırlarız; diğer rüyaları nadiren hatırlasak bile, ne anlama geldiği konusunda endişelensek bile.

Hipnoz, çağrışımların ve duygusal içeriğin keşfi ve kişinin genellikle bilinçdışı anıları, imgeleri ve duyguları keşfedebildiği LSD psikoterapisi gibi çeşitli yaklaşımlar kullanılarak pek çok rüya derinlemesine araştırıldığı için, kabusların ne olduğunu bildiğimizden eminim. Altı ana nedenden kaynaklanırlar.

Annesi olmadan hastanede bırakılan bir çocukta ortaya çıkanlar gibi yoğun duyguların bilinçsiz anıları. Örnek: Karanlıkta ikinci örneğe bakın.

Savaş sahnelerine karışma, cinsel saldırı (sıklıkla saldırıya uğradıkları için bu, kadınlar kadar erkekler için de geçerlidir) gibi dış durumların ürettiği - ancak o sırada tam olarak ortaya çıkmamış olan - yoğun kaygı. Örnek: ëBir ŞEY, küçük bir çocukla birlikte kaldığım oldukça kasvetli, karanlık evin etrafında yağmalıyor.

Bundan kaçınmak için kendimi çocukla bir odaya kilitliyorum.

ŞEY odayı buluyor ve onu kırmaya çalışıyor. kapı aşağı. Ellerimi ve bir ayağımı ona bastırarak çılgınca onu kapalı tutmaya çalıştım, destek için sırtımı duvara dayadım. Korkunç bir mücadeleydi ve (Terry F) diye bağırarak kendimi uyandırdım. Terry uyanıkken içinde korku duygusunun uyanmasına izin verdiğinde, kendini İkinci Dünya Savaşı'nın bombalanması sırasında çocukken -rüyadaki çocuk- hissettiği gibi hissetti. O zamandan kalma güvensizlik duygusu, güvenli bir işten ayrıldığında ortaya çıkmış ve kabusun görüntülerinde ortaya çıkmıştı. Korkularını anlayarak, her zamanki felç edici etkilerinden kaçınmayı başardı.

Ebeveyn kaybı, kaybolma veya terk edilme gibi çocukluk korkuları, yabancı veya ebeveyn tarafından saldırıya uğrama korkusu, kendi içsel dürtülerinizle ilgili kaygı.

Yetişkinlerdeki pek çok kabusun benzer bir kaynağı vardır; yani ergenlikle karşılaşma, cinsel özelliklerin kaybı, yaşlılık ve ölüm gibi saldırganlık, cinsellik ve büyüme ve değişme süreci gibi içsel dürtülerle bağlantılı korku. Örnek: Evin altındaki kapılar, binalardaki üçüncü örneğe bakın.

Ciddi hastalık. Örnek: ëBir kedinin boğazımı kemirdiğini her gece rüyamda görüyorumí (Gecenin Manzaraları'ndan erkek).

Rüyayı gören kişi boğaz kanserine yakalanmıştı. Bu fiziksel hastalık rüyaları, diğer kabus sınıfları kadar yaygın değildir.

Önemli olayların önsezisi. Örnek: RAF'ta pilot olan kocam yakın zamanda bir hava kazasında bir arkadaşını kaybetmişti. Bir sabah çok sıkıntılı uyandı, genellikle çok pozitif bir insandır. Bana arkadaşının siyah bir jet uçurduğunu hayal ettiğini ve kocamın onunla uçmasını istediğini söyledi.

Kocam basit bir rüya olmasına rağmen içindeki karanlık duyguları üzerinden atamadı. Kısa bir süre sonra kendi jeti düştü ve (Anon.) kazasında öldü.

Kabusların nedenlerini anlamak, onlarla başa çıkmamızı sağlar.

Kabusta kaçtığımız şeylerin, biz uyanıkken karşılanması gerekir. Bunu, oturup kendimizi tekrar rüyada hayal ederek ve korktuğumuz şeyle yüzleşerek veya karşılaştığımızı hayal ederek yapabiliriz. Terry, kapalı tutmak için mücadele ettiği kapıyı açtığını hayal etti. Bunu yaparken ve sessiz kalarak çocukluk duygularının yükseldiğini hissedebiliyordu. Onları oldukları gibi tanıyınca, korkuları uçup gitti.

Genç bir kadın, yüzüne bir kumaş parçasının değmesiyle ilgili tekrarlayan bir kabus gördüğünü söyledi. Bağırır, çağırır ve ailesini uyandırırdı. Bir gece ağabeyi yanına oturarak kumaşın tasvir ettiği duygularla tanıştırdı. Bunu yaptığında bunun büyükannesinin cenaze kefeni olduğunu anladı. Büyükannesini kaybettiği için ağladı, ölümle ilgili duygularını hissetti ve bir daha kabus görmedi.

Rüya işlemede verilen teknikler bu tür duyguların üstesinden gelmeye yardımcı olacaktır. Kendimizi tekrar kabusta hayal etmek ve korkutucu şeyle yüzleşmek gibi basit bir eylem bile içsel korkularımızla olan ilişkimizi değiştirme sürecini başlatacaktır.... kabuslar dream meaning

KardeŞ / KardeŞ

Rüyalarda erkek kardeşler, erkek kardeşin kendisinden çok sizin bir yönünüzü tasvir etme eğilimindedir. Kendi kardeşleriniz hakkında sevdiğiniz veya sevmediğiniz özellikleri de temsil edebilirler ve rüya size kendinizdeki bu belirli özellikler hakkında bir şeyler anlatıyor olabilir. Ağabey deneyim ve otoriteyi temsil ederken, küçük erkek kardeşler savunmasızlığı ve bazı durumlarda olgunlaşmamışlığı çağrıştırabilir.

Bir kadın rüyasında küçük bir erkek kardeş görüyorsa bu, kendisinin veya erkek kardeşinin rekabetini veya savunmasızlığını ifade edebilir, ancak eğer rüyasında bir ağabey görüyorsa, bu onun dışa dönük benliğine delalet olabilir.

Rüyalardaki kız kardeş, genellikle kişiliğinizin duygusal, dışavurumcu yanını temsil eder ve kız kardeşinizin kişiliğini anlayarak o yanınızla bağlantı kurabilirsiniz.

Bir erkeğin rüyasında ablaları varsa, bu hem kaygıyı hem de şefkati temsil edebilir.

Bununla birlikte, kız kardeş daha gençse, rüyayı gören erkeğin savunmasız tarafını sembolize edebilir.

Bir kadın rüyasında küçük kız kardeşler görürse, rekabet önerebilir, ancak rüyasında ablaları varsa, kendi pratikliği konusunda endişelenebilir.... kardeŞ / kardeŞ dream meaning

Baba Figürü

Bazı insanlar için, büyürken disiplin ve otorite konusunda nihai söz sahibi babaydı ve babanızın rüyanızda herhangi bir görüntüsü size geçmişte vermiş olabileceği cezaları hatırlatabilir.

Eğer baba figürü Siz büyürken evde yoksanız veya babanız sizi hiçbir zaman ciddi veya haksız bir şekilde cezalandırmadıysa, bilinçaltınız sizi geride tutan olgunlaşmamış tutumlara dikkatinizi çekmek için bir baba arketipini çağırabilir.

Ağabeyiniz, amcanız veya patronunuz otoritesini adil ve akıllıca kullanan yardımsever bir sağlayıcı ve koruyucu olan arketipik babanın rüya rolü; rüyalarda, bu tür figürler paha biçilmez tavsiyeler veriyor gibi görünebilir. Ancak, baba figürünün de otoritesini kötüye kullanabileceğini unutmayın ve rüyalarınızda baba figürleri vahşi görünüyorsa, bu figürler sizin kabalığınıza ve bencilliğinize işaret ediyor olabilir.

Otoriter bir babanız varsa, iyi bilinen bir Hitler, Stalin veya Başkan Mao gibi bir diktatör, bu ilişkiyi temsil eden rüyalarınızda görünebilir.

Rüyanızda patronunuzu görüyorsanız, bu, işinizle ilgili endişelerinizi gösterebilir. Bununla birlikte, rüya patronları aynı zamanda babanızın özelliklerini de temsil edebilir ve kovulma rüyası, ebeveyn reddini hatırlatabilir.

Rüyanda zam istersen, bu, uyanıkken hayatında daha fazla ilgi ve sevgiye ihtiyacı ifade ederken, cana yakın patron, daha az sorumluluk özlemini ortaya koyuyor.

Rüyalarında patron sen isen, bu, uyanık bir ilişkide daha fazla hakimiyet arzunu temsil ediyor.

Rüyanda patronuna isyan ediyorsan, bu bir olumlu işaret, ebeveyn otoritesine isyan etmek veya diktatörce ve adaletsiz otoriteye meydan okumak, büyümenin ve kendine güvenen bir yetişkin olmanın sağlıklı bir parçasıdır.

Evler genellikle rüyayı görenin imgeleri olarak temsil edilir; bu nedenle, bir ev sahibinin veya ev sahibesinin ya da hayalinizdeki evin gerçekten sahibi olan başka birinin rüyası, uyanıkken hayatınızın kontrolünün sizde olmadığını hissetmenizi önerebilir; veya belki de bir eş veya ebeveyn gibi biri aşırı baskındır.... baba figürü dream meaning

Arketipler (arketipsel Rüya İmgeleri)

Arketip kavramı en az Platon kadar eski olsa da, modern dünyaya en çok ünlü İsviçreli psikoterapist Carl Jung'un çalışmaları aracılığıyla aşinadır. Akıl hocası Sigmund Freud'un aksine Jung, bilinçdışı zihni kişisel bilinçdışı ve kolektif bilinçdışı (nesnel psişe olarak da adlandırdığı) olmak üzere iki alt bölüme ayırdı. Kişisel bilinçdışı, kişisel deneyimlerimiz tarafından şekillendirilirken, kolektif bilinçdışı, insanlığın kolektif deneyiminin mirasımızı temsil eder. İnsanlığın deneyimlerinin bu deposu, arketipler (veya prototipler) biçiminde mevcuttur.

Arketipler, kişisel deneyimlerimizi bilinçaltımızda belirli şekillerde düzenlemeye yatkın hale getirir. Örneğin, erken çevremizdeki birini baba arketipinden dolayı baba olarak algılamaya yatkınız. Bir kişinin biyolojik babası çocukluk döneminde yoksa, başka biri (örneğin bir ağabey) bu arketipe asimile edilerek baba kompleksi için somut imgeler sağlanır (baba arketipinin kişisel bilinçdışındaki yansıması).

Arketipler, belirli görüntüler veya semboller değildir. Daha çok, demir talaşlarının kendilerini belirli kalıplara göre düzenlemelerine neden olan görünmez manyetik alanlar gibidirler. Örneğin Jung, egomuzun bilinçsiz temelini oluşturan bir benlik arketipinin varlığını varsaymıştır - bilinçli benlik imajımız veya benlik kavramımız. Rüyalarda, bu benlik çeşitli şekillerde, genellikle bir daire veya mandala (Hinduizm ve Budizm'de meditasyona yardımcı olarak kullanılan dairesel bir diyagram) şeklinde temsil edilir. Benlik, neredeyse her şeyin dördü (Jung'a göre, dört bütünlüğün sayısıdır ve dolayısıyla benliğin bir simgesidir), Jung'un dörtlü olarak adlandırdığı bir model gibi vekil sembollerle de temsil edilebilir. Anlaşılması zor arketiplerin bu somut tezahürlerine arketipsel imgeler veya rüyalarda göründüklerinde arketipsel rüya imgeleri denir.

Jung, dünya mitolojisinin ve folklorunun çoğunun kolektif bilinçdışının dışavurumlarını temsil ettiğini iddia etti. Bu iddiasını, hastalarının rüyalarının sıklıkla tamamen yabancı oldukları, ancak dünya kültürünün mitolojik sistemlerinde bir yerlerde bulunabilecek sembolleri yansıtıyor gibi görünen imgeler içerdiği keşfine dayandırdı. Jung ayrıca, yerel kültürlerinde bu tür görüntülerin özel anlamlarını keşfedebilirse, bunların meydana geldiği rüyaları daha iyi anlayabileceğini keşfetti. Bu tür anlamları arama süreci, amplifikasyon olarak adlandırılır.... arketipler (arketipsel rüya İmgeleri) dream meaning

Tekrar Eden RÜyalar

Rüyalarımızın kaydını tutarsak, rüya temalarımızın, karakterlerimizin veya yerlerimizin tekrar tekrar tekrar tekrar ortaya çıktığını çok geçmeden anlarız. Bu yinelemelerin çeşitli türleri vardır.

Belirli bir tema çocuklukta başlamış ve hayatımız boyunca devam etmiş olabilir - ya değişmeden ya da yavaş yavaş değişen bir dizi rüya olarak. Tekrarlanan özellik bir dekor olabilir, belki tekrar tekrar ziyaret ettiğimiz bir ev olabilir, ancak detaylar farklıdır. Bazen bu tür rüyalar ergenlik veya evlilik gibi hayatımızın belirli bir olayı veya aşamasından sonra veya sonrasında başlar.

Örnek: ëBu rüya 30 yıldan fazla bir süredir tekrar ediyor. Kırsal bir bölgede ücra bir yerde bir tren istasyonu, dört bir yanından platform geçen merkezi bir bekleme odası var. Platformda yüzlerce insan var, sanırım hepsi erkek. Hepsi yırtık pırtık, ince, kirli ve tıraşsız. Onların arasında olduğumu biliyorum. Dağın yamacına baktım ve bizi izleyen bir muhafız var. Zalim görünümlü, doğulu, yeşil giysiler içinde. Sivri şapkasının üzerinde kırmızı bir yıldız var. Makineli tüfek taşıyor. Sonra etrafımdaki erkeklere baktım ve hepsinin ben olduğunu anladım. Her biri benim yüzüme sahip. kendime bakıyorum O zaman korku ve dehşet hissediyorum (Anon.).

Rüyanın teması, yukarıdaki örnekte olduğu gibi endişeli duyguları veya deneyimin herhangi bir yönünü içerebilir. Saralı bir kadın, her gece meydana gelen ve her ayrıntısıyla aynı olan bir rüya anlatır. Genelde bu tür rüyalar, rüyayı görenin iç ve dış dünyalarına alışkanlıkla tepki verdiği yollar olduğu için tekrarlanır. Tutumları veya tepkileri değişmediği için onu yansıtan rüya aynı kalır.

Rüyalarını işleme bölümünde açıklanan teknikler kullanarak rüyalarını keşfedenlerde, tekrar eden temaların, tutumlar veya alışkanlıklar nedeniyle kaybolduğu veya değiştiği fark edilir. onları doğuran kaygılar karşılandı ya da dönüştürüldü.

Bir rüyada diğer faktörlerin değiştiği yinelenen bir ortam aynı değildir. Konuşmamızda aynı kelimeleri tekrar tekrar kullanırız, ancak her cümle farklı olabilir.

Ortam veya karakter, kişinin belirli bir yönünü temsil eder, ancak onu çevreleyen farklı olaylar, bunu psikolojik dünyamızın değişen sürecinde gösterir. büyüme. Yukarıdaki örneklerde olduğu gibi, böyle bir değişikliğin olmadığı durumlarda, bu, zihinsel duygusal benliğimizin bir bölgesinin, alışılmış bir duygu durumunda veya tepkide takılıp kaldığını gösterir.

Tekrar eden bazı rüyalar, sadece onlar hakkında bilgi alınarak 'durdurulabilir'. Bir kadın çocukluğundan beri aynı rüyayı gördü. Çocukken yaşadığı kasabada parmaklıkların önünden geçiyordu. Bu rüyadan her zaman korku ve ter içinde uyanırdı. 40 yaşında kız kardeşine bundan bahsetti.

Yanıt ëOh, bu çok basit. Sen dört yaşındayken o parmaklıkların yanından geçerken bir grup çocuğun bize saldırdığını hatırlamıyor musun? Sonra onlara dedim ki, 'Canımızı yakma, annemiz öldü!' Bizi yalnız bıraktılar, ama yüzünüzdeki ifadeyi görmeliydiniz. nüksetti. Sürekli olarak dar ve korkutucu bir yerde olmayı hayal eden başka bir kadın, onu rahimde olmaya bağladıktan sonra rüyanın bir daha geri gelmediğini fark etti.

Tırabzanlarınki gibi yinelenen rüyalar, rüyaların altında yatan sürecin genelinin kendi kendini düzenleyen bir (homokostatik) olduğunu düşündürür.

Rüya süreci sıkıntılı duyguları sunmaya çalışır. veya rüyayı görenin bilinçli zihnine rüyanın altında yatan travmayı veya zorluğu çözmek için durumlar. çığlıklarıyla ailesi. Bundan bıkan ağabeyi bir gece onu çığlıklarından uyandırmış ve duygularından söz ettirmiş. Onun ısrarı, kumaşı büyükannesinin kefeniyle ilişkilendirdiğini yavaş yavaş ortaya çıkardı. Bu, daha önce hissetmesine izin vermediği ölümle ilgili keder ve duygularını su yüzüne çıkardı.

Kabus bir daha geri gelmedi. Kabus görmek; rüya işleme... tekrar eden rÜyalar dream meaning

Erkek Kardeş / Kız Kardeş

(1) Erkek veya kız kardeşiniz bir rüyada görünüyorsa, rüyanın gerçek erkek veya kız kardeşiniz ve onunla olan ilişkiniz hakkında bir şeyler mi söylediğine veya erkek veya kız kardeşinizin rüyada sembolik olarak başka bir şey için mi durduğuna karar vermelisiniz. - kendinizin bir parçası.

Önceki durum buysa, bu sizin için açık olabilir: erkek veya kız kardeşinizle son karşılaşmalarınız veya onun hakkında bazı haberler, rüyayı harekete geçiren şey olarak kabul edilebilir. Yine de, bir erkek veya kız kardeşin sembolik bir rol oynadığı rüyalar için her zaman tetikte olun. Rüya kaynağı, malzemelerini - görüntülerini - son dış deneyimlerinizden seçebilir, ancak bu rüya görüntülerinin temsil ettiği şey neredeyse her zaman sizin bir parçanızdır. Bu yüzden lütfen okumaya devam edin.

(2) Erken çocukluk döneminde bir erkek veya kız kardeş, kıskançlık ve nefretin doğal bir nesnesidir. Küçük bir çocuğun gözünde anne, kardeşini kayırıyormuş gibi görünebilir. İkinci bir çocuk doğduğunda, ilk doğan, özellikle annesinin ilgi ve şefkatine karşı yeni rakibe karşı düşmanca duygular geliştirir. Bazen bu tür kıskanç şikayetleri (bilinçsiz bir düzeyde) yetişkin yaşamına taşır ve burada davranışlarımızı ve tutumlarımızı etkilemeye devam eder.

O zaman onları çözmemiz, onlarla yüzleşmemiz ve ne olduklarını kabul etmemiz zorunludur. ve böylece kendimizi onların zararlı etkilerinden kurtarın (yansıtmalarla ilgili aşağıdaki (3) numaralı paragrafa bakın).

(3) Bir ağabey veya kız kardeş (rüya gören erkek için erkek kardeş, kadın rüya gören için kız kardeş) sizin ëdiğer benlik ('alter ego'), kişiliğinizin şimdiye kadar ihmal edilmiş ve gelişmemiş tarafı. Jung buna "Gölge" adını verdi. Yetişkinliğe, genellikle olmak ya da yapmak istediğimiz şey ile ebeveynlerin ya da genel olarak toplumun bizden talep ettiği şeyler arasında bir tür uzlaşma olan bir öz imgeyle başlarız. , bir süreliğine her şey yolunda olabilir; ama (potansiyel) benliğimizin diğer yönlerine dikkat etmemiz gereken bir zaman gelebilir. Bu diğer yönler - Gölgemiz - kendilerini bize rüyalarda gösterecek; ve rüyalarında aldıkları biçimlerden biri de bir ağabey veya kız kardeşinkidir.

İnsanlar genellikle gölgelerini kendileriyle aynı cinsten bir kardeşe yansıtırlar; ve eğer yansıtılmazsa, kendisini her türlü garip ve utanç verici şekilde ifade edebilir - örneğin, şaşırtıcı bir kabalık veya diğer anti-sosyal davranışlar. Bilinçli benliğiniz ile ikinci benliğiniz arasındaki karşıtlık, Jekvll ve Hyde arasındaki karşıtlık kadar şaşırtıcı olabilir. Yine de paniğe kapılmayın: her zaman bilinçaltınızın müttefikiniz - en iyi dostunuz - olduğunu ve hatta bilinçaltınızın bir parçası olarak rüyalarda kendini gösteren en korkutucu ya da ürkütücü şeylerin bile, her şeyden önce, alışılmadık oldukları için korkutucu ya da ürkütücü olduğunu unutmayın. ve/veya ikinci olarak, ihmal edildikleri ve karanlıkta kilitlendikleri için, ihmal edilmiş bir çocuk gibi davranmaya eğilimlidirler ve isyankar hale gelebilirler (bu fenomen için bkz. İblis). Onlara gerekli dikkati ve gerekli saygıyı gösterin ve tehdit edici özellikleri ortadan kalkacaktır; yaşamla başa çıkmak, tam doyum ve bütünlüğe ulaşmak için kişisel donanımımıza değerli katkılar sağlayacaklarını kanıtlayacaklar. Onları bilincinize tanıtın, onları ve ihtiyaçlarını belirleyin ve onlara uyanık yaşamınızda oynamaları için kontrollü ve uygun bir rol verin.

Bu arada, ihmal edilmiş bir gölge benliğinizin olup olmadığını kontrol etmek için uygulayabileceğiniz bir test sormaktır. Diğer insanlarda (özellikle eşinizde) özellikle sevmediğiniz bir özellik varsa kendinizde: otoriter bir eğilimí veya aşırı liberal bir tutum veya her neyse.

Varsa (ve elbette çok fazla şeye ihtiyacınız varsa) dürüstlük, bunu kabul etmek), o zaman bu özellik muhtemelen gölge benliğinize ait olacaktır. Kendi bilinçaltımızda yaşayan karanlık, “iğrenç5 şeyleri” diğer insanlara yansıtma eğilimindeyiz.

Hayatımızda bir şeyler ters gidiyorsa, suçu diğer insanlara, hükümete veya ebeveynlerimize yükleme eğilimindeyiz; suçu üstlenecek bir günah keçisi arıyoruz. Yine de suç bizdedir, çünkü kendi evimizi düzene sokmadık: bilinçaltımızın taleplerine gereken ilgiyi göstermedik ve "yaşamımızda kendimize uygun ifade alanımıza" izin vermedik.

(4) Bir kadın rüyasında bir erkek kardeş veya bir erkek bir kız kardeş rüyasında gördüğünde, erkek kardeş / kız kardeş, Jung'un "ruh-imgesi" dediği şeyi temsil edebilir; bu, bir kadının kişiliğinin eril tarafı (her animus) veya dişil tarafıdır. bir adamın kişiliğinin (anima'sının) Erkek ve kadın arasında farklı biyolojik işlevlerden kaynaklanan çok temel farklılıklar var gibi görünüyor (varlıklarını sosyal koşullanmaya borçlu olan daha az temel farklılıklar da var). Geleneksel olarak dişil nitelikler ve kapasiteler olarak adlandırılan (nezaket, şefkatli bir eğilim, yaratıcılık, işbirliği ve ilişki, sezgi gibi) ve benzer şekilde erkeksi nitelikler olarak adlandırılan özellikler (saldırganlık ve rekabetçilik, akılcılık ve bir eğilim gibi) vardır. analiz etmek ve farklılıkları aramak için). Bununla birlikte, günümüzde psikoterapistler arasında erkek ruhunun da kadınsı nitelikler içerdiği ve kadın ruhunun da, genellikle uykuda ve ihmal edilmiş veya bastırılmış olsa da erkeksi nitelikler içerdiği yaygın olarak kabul edilmektedir. kadın pc? Bunu yaparsanız, psişenizdeki dengeyi düzeltmeniz gerekebilir: dişil yanınız

muhtemelen erkekliğinizi bastırdı ve şimdi ikincisini öne çıkarmanız gerekiyor. Senin durumunda, anima oldukça erkeksi olacak. Bu, genel bir kuralın yalnızca bir örneğidir: animus / anima, bilinçli kendilik imajının zıt özelliklerine sahip olacaktır.

Erkek veya kadın rüya görenler kendilerini bir rüyada bir anima / animus figürüyle kahramanca bir ilişki içinde bulabilirler. . Bir adam rüyasında zor durumdaki bir genç kızı kurtarabilir; bir kadın ölü bir prensi bir öpücükle uyandırabilir. Bunlar, anima / animus'unuzu bilinçli işleyişinize dahil etmeye, onu unutulmaktan ve ihmal edilmekten kurtarmaya, Külkedisi'ni veya Kurbağa-Prens'i hayattaki partneriniz yapmaya davet olarak görülmelidir. Bu olmadan kişisel bütünlük sağlanamaz. Ayrıca Külkedisi, Kurbağa, bölüm (3), Evlilik'e bakın.

(5) Bir erkeğin rüyasındaki kız kardeş veya bir kadının rüyasındaki erkek kardeş, rüya göreni korkunç bir uçuruma, denizin dibine ya da derinlere götürebilir. karanlık bir orman. Bu, örneğin psikosomatik bir hastalığın derin duygusal nedenlerini keşfetmek için egoyu bilinçdışına götüren erkeğin animasını veya kadının animusunu temsil edebilir; kronik can sıkıntısının temelinde yatan bastırılmış öfke; ya da daha tam anlamıyla tatmin edici bir varoluş sağlayabilecek enerji ya da bilgelik kaynağı. Bunun edebi ve mitolojik temsilleri, Dante'yi güvenli bir şekilde cehenneme ve tekrar cehenneme götüren Beatrice ve Minotor'u öldürdükten sonra Theseus'un Girit labirentinden çıkış yolunu bulmasını sağlayan Ariadne örneklerinde bulunabilir. Hem cehennem hem de labirentler bilinçdışının sembolleridir. Ayrıca bkz. Labirent, Canavar, Yeraltı Dünyası.

(6) Bazen bir rüyadaki anima / animus figürü bir şekilde düşmanca veya tehdit edici görünebilir. Örneğin, bir erkeğin rüyasında anima, erkekleri bir göle veya okyanusa çeken bir büyücü, bir femme fatale şeklini alabilir. Sulu derinlikler, bilinçdışının derinliklerini simgeliyor olarak görülebilir. Böyle bir rüyanın anlamı, rüyayı görenin korkutucu ve tehditkar yönüne rağmen (veya daha doğrusu bu yüzden) diğer - bilinçsiz - benliğini keşfetme ihtiyacı olabilir. Bununla birlikte su, aynı zamanda dişilliğin de bir simgesidir. Bu nedenle rüyanın anlamı, rüyayı görenin annesine çok fazla odaklanmış olması ve erkekliğini ve bağımsızlığını ileri sürerek kendini özgürleştirmesi gerektiği olabilir; aşırı durumlarda erkek, ruhundaki dişil tarafından "ele geçirilme" veya "yutulma" tehlikesiyle karşı karşıya olabilir. Bununla birlikte, böyle bir rüya bir uyarı değil, bir davet olabilir: bilinçdışı, erkeği ruhunun dişil tarafıyla daha iyi - eşit şartlarda - anlaşmaya zorluyor olabilir. Anima / animus eşitliğinizi sağlayın, tüm ruhunuzu ele geçirmeye yönelik isyankar girişimlerinden vazgeçecektir. Yine rüyayı gören kişi, böyle bir rüyanın bir uyarı mı yoksa bir davet mi olduğuna karar vermek zorunda kalacaktır: erkekliğine kapılmaya karşı bir uyarı (belki de erken baba saplantısını çözememiştir) veya ihmal edilmiş erkekliğini keşfetme ve kullanma daveti. . Sağduyu ve her şeyden önce dürüstlük, ona rüyayı doğru anlama konusunda rehberlik etmelidir; ve her durumda, anima / animus'a eşitlik vermekle ilgili yukarıda söylenenleri aklınızda bulundurun.

(7) Bilinçdışı, bilinçli zihni telafi eder. Bilinçli zihnin sahip olmadığı nitelikleri ve kapasiteleri içerir. Bu anlamda bilinçli zihnin karşıtıdır; dolayısıyla başkalığı, yabancı görünümü.

Bu nedenle, bir rüyada anima veya animus'u temsil eden imgenin, rüya görenin ait olduğu psikolojik tipin karşıtı olabileceği sonucu çıkar. Örneğin, entelektüel tipte bir kadınsanız (yani, bilinçli düzeyde düşünmek sizin güçlü noktanızsa), animusunuz rüyalarda duygusal bir tip (örneğin, romantik bir Don Juan) olarak temsil edilebilir.

Duygusal bir kadınsanız (ahlaki duygular da dahil olmak üzere bilinçli düzeyde esas olarak duygularla hareket eden) bir animusunuz sakallı bir profesör veya başka bir entelektüel figür olarak kendini gösterebilir.

Sezgisel bir kadınsanız (örneğin bir sanatçı) ), animusunuz rüyalarda kaslı bir he-man şekli alabilir (duyusal seviyede en güçlü şekilde işlev gören duyusal tip).

(8) Bir rüyada erkek ve kız kardeş birlikte görünüyorsa, bu ya gerilimi sembolize edebilir karşıtların birliği veya karşıtların birliği. Zıtlıklar, psişenin bilinçli ve bilinçsiz içerikleridir. Bunların birleşmesi ve iç içe geçmesi, benliğin - zaten içinizde olan ancak açılmayı bekleyen gerçek benliğin - gerçekleştirildiği araçlardır.

Bu sembolün ortaya çıkışı genellikle hayırlı bir işaret olacaktır, yani tüm görünüşlere rağmen tersine, içinizde gizli ve ulaşılabilir bir düzen ve ahenk vardır. Ama tabii ki siz - bilinçli ego - bilinçsiz karşıtınızın ihtiyaçlarına sevgiyle dikkat ederek (uyuyan güzeli kucaklayarak uyandıran prens gibi) bu gizli düzeni gerçekleştirmelisiniz.... erkek kardeş / kız kardeş dream meaning

Kilise

Bir kilise için geçerli olan, bir tapınak veya bir taş daire veya başka herhangi bir kutsal yer için de aynı şekilde geçerli olabilir. her ne olursa olsun, bireysel kişiliğiniz açısından ve ëkader5.

gerçeğin en yüksek değerini oluşturur. (Kendim için)

Bu nedenle bu görüntü, bilinçaltınızın sizi "merkezlemeye", zıt yönlere gitmenize neden olan parçalanmaya bir son vermeye çağırdığının bir işareti olarak alınabilir; yaratıcı ve tatmin edici bir işbirliğinde veya kaynaşmada şu anda çatışan tüm parçalarınızı birleştirme anlamında neredeyse gerçek anlamda "kendinizi bir araya getirmek".

Diğer binalar - bir ev veya sadece bir oda - ruhunuzu temsil edebilir. Rüyanızın psişeyi bir kilise imgesinde sunması, kendinizi kutsal bir şey olarak algılamaya davet edildiğiniz anlamına gelir - yani, yüce değere sahip ve belki de bir şekilde aşkın bir şey.

(2) Kilise psişenin tamamını değil, hayatınızın anlamını taşıyan en değerli (ëkutsal) kısmını - gerçek kaderinizin anahtarını sembolize edebilir.

(3) İlkel zamanlarda kutsal bir yer doğum yeri olarak kabul edilirdi kabilenin orijinal - ilahi - ata(lar)ının. Aynı şekilde, rüyanızdaki kutsal bir yer imgesi, anlamsız bir hayat yaşayan değersiz bir yaratık olmadığınızı hatırlatabilir; benliğinizin ilahi bir gerçeklik olduğu, en yüksek değere sahip ve son derece ciddiye alınması gereken bir şey olduğu; sadece kendinizi sevmeniz değil, aynı zamanda kendinize saygı duymanız gerektiğini de.

(4) Kilise - ya da içinde olup bitenler ya da rüyada nasıl tepki verdiğiniz - din ya da kurumsallaşmış bazı konular hakkındaki duygularınızı temsil edebilir. din biçimi.

(5) Kilise mahzeni için bkz. Mağara, Kiler.

(6) Kilisede biri var mı - bir rahip veya (başka) kutsal kişi veya çok sevdiğiniz ve çok saygı duyduğunuz biri (baba) veya örneğin ağabey)? Eğer öyleyse, figür benliği, egoyu aşan parçanızı (benlik için) temsil edebilir. Ayrıca bkz. Bilge Yaşlı Adam / Kadın.... kilise dream meaning