Peynir Peynir | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Peynir Peynir


Peynir

Rüyada peynir görmek, mal ve rızık ile tâbir olunur. Peynir, bekâr için evlenmeye, hamile kadın için çocuğa, artan mala ve uzun ömre delâlet eder.

Ebu Saidü’l-Vaaz demiştir ki: - Rüyada peynir görmek, rahat ve afiyetle beraber mala, taze peynir hazır mala ve senenin ucuzluk ve bereketli olacağına delâlet eder.

Rüyada taze peynir görmek eskisinden daha iyidir. Kuru peynir, seferden hâsıl olacak az mala, taze peynir ise zahmetsiz kazanılacak çok mala delâlet eder. Koyun sütünden imal edilmiş peyniri hamice kadının görmesi, hamileliğinden selâmetle kurtulacağına işarettir.

Rüyada peyniri ekmeğe katık edip yediğini görmek, geçimin güç ve çetin olmasına delâlet eder.

Bazı kere peynir, rızık ve berekete, bazan da içerisinde maya bulunmasından dolayı, faiz karışmış mala işarettir.

Rüyada peynir mayası görmek, ferahlık, sevinç ve kolaylıkla elde edilen rızka delâlet eder. Yine peynir mayası, ibadet ve taata, zühdü takva ve mala delâlet eder. ... Rüyaların Anlamı

Daha fazla oku...

Rüyaların Anlamı

Peynir

Rüyada peynir görmek uzun ömre, devamlı artan mala, bekar için evlenmeye, evliler için çocuğa işarettir. Peynir bazen rızka ve berekete, bazen de içerisinde maya bulunmasından dolayı faiz karışmış bir mala işaret eder. Peyniri ekmeğe katık edip yediğini gören kimsenin geçimi güç ve çetin olur.

Rüyada görülen kuru peynir yolculuktur. Yine denilmiştir ki bir kilo peynir onbin dirhem maldır. Peynir aynı zamanda rahat kazanılan maldır. Yaş peynir tabirde kuru peynirden hayırlıdır. Peynir mayası ibadet ve taatla, takva ve mala yorumlanır.

Rüyada görülen peynir şekeri, ferahlık, sevinç ve kolaylıkla elde edilecek rızka yorumlanır. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Daha fazla oku...

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Peynir

Rüyada peynir yemek, iş yaşamında kandırılmaya yorumlanır. Peynir görmek veya almak, erkekler için ticarette büyük para kazancına işaret eder.

Bekarlar için evliliğe, evli ve çocuklu bir kadın için miras kalacağına yorumlanır. ... Rüyalar Kitabı

Daha fazla oku...

Rüyalar Kitabı

Peynir

İbn-i Sirin: Rüyada peynir, kazanca işarettir.

Kurutulmuş peynir; bir yolculuktan elde edeceğiniz az mala…

Yaş peynir; kendi memleketinizde elde edeceğiniz bol kazanca işarettir.

Cabir Mağribi: Yaş peynir; kolay ve zahmetsizce kazanılan mal ve nimete…

Kurutulmuş peynir; yolculukta elde edilen az menfaate…

Ekmek ile peynir yemek; sıkıntılarla dolu yolculuğa ve bu yolculukta kazanılacak az menfaate işarettir.

Bazı tabircilere göre ise bu rüya, hastalığa ve ardından çabucak iyileşmeye işaret eder.

... İslami Rüya Tabirleri

Daha fazla oku...

İslami Rüya Tabirleri

Peynir

Rızık ve berekete, artan mala ve uzun ömre, hazır ve kolay elde edilen mala, senenin ucuzluk ve bolluğuna; Bekarın peynir görmesi nikaha, hamile kadın için çocuğa, gebelikten kurtulmaya, Peynir bazen faiz bulaşmış mala, Kuru peynir yolculuğa ve rızka, taazesi, kişinin yaşadığı yerde kavuşacağı rızka, Lezzeti iyi olmayan peynir zillet ve meskenete, Peynir ekmek yemek geçim sıkıntısına, Peyniri çeytin ve ekmekle birlikte yemek çabuk ele geçecek mala; Peynir şekere sevince, kolaylıkla elde edilecek rızka;Peynir mayası mala, ibadet ve takvaya delalet eder.

Rüyada peynir yemek, iş hayatında aldatılmaya; peyniri görmek veya çarşıdan almak, erkekler için ticarette büyük ve zahmetsiz kazanç ve kara; bekarlar için evlenmeye; evli ve çocuklu bir kadın ise mirasa konacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada peynir yemek, iş yaşamında kandırılmaya yorumlanır. Peynir görmek veya almak, erkekler için ticarette büyük para kazancına işaret eder.

Bekarlar için evliliğe, evli ve çocuklu bir kadın için miras kalacağına yorumlanır.

Rüyada peynir yemek, hayal kırıklığına işarettir. Zevkle harcanacak para, yuvada mutluluğa neden olacak mutluluktur.

Rüyada peynir görmek, helal mal ve rizkla tabir olunur. Taze peynir eskisinden iyidir. Kuru peynir, yolculukta ele geçecek mala; taze peynir ise zahmetsiz elde edilen çok mala yorumlanır.

Rüyasında ekmekle peynir yediğini gören, yolculugunda zahmetle biraz para kazanir.

Bir rivayete göre bir hastaliga tutulup bir müddet sonra iyilesir. Taze peynir yediğini gören, büyük bir kazanca nail olur.

Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada peynir görmek, rahat ve saglikla birlikte mala, taze peynir hazir mal ile o yilin ucuzluk ve bereketli bir yil olacağına delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada peynir, bekar için nikahlanmaya, hamile olan hanim içli çocuga, artan mala ve uzun ömre işarettir. Koyu sütten yapilan peyninî hamile kadınin görmesi, gebeliginden kurtulmasina işarettir. Bazen peynir, rizik ve berekete, faiz kansmis bir mala işarettir. Peynir, rahatlikla beraber maldir. Yas peynir, tabirde kuru peynirden hayırlıdır. Peynir, rüyayi gören için hazir mal ve senenin bolluguna işarettir.

Denilmistir ki, kuru peynir, yolculuktur. Yine denilmistir ki, bir kilo peynir onbin dirhem maldir. Peyniri ekmege katik edip yediğini gören kimsenin geçimi güç ve çetin olur.

Denilmistir ki, peyniri ekmek ve cevizle yediğini görmek, rüyayi görenin haline göre peynirin her kalibi yüz yahut bin dirhem maldir.

Bazen de peynir zillet ve meskenete, kurusu, yolculuga ve rizka, tazesi de kendi yerindeki rizka işarettir. Hayal kırıklığına işarettir.

Rüyada peynir görmek; zenginliğe,gören hasta ise iyileşeceğine,huzura,bekar biri için evliliğe,evli ve hamile bir kadın için; çocuğa,uzun ömre işarettir. ... Büyük Rüya Tabirleri

Daha fazla oku...

Büyük Rüya Tabirleri

Peynir Mayası

Ibadet ve taatla. zühdü takva ve mal ile tabir edilmistir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Daha fazla oku...

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Peynir Şekeri

Rüyada peynir sekeri görmek, ferahlik sevinç ve kolaylikla elde edilecek nzka delalet eder. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Daha fazla oku...

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Benzer Aramalar