Rüya Tabirleri Sitemize Hoşgeldiniz

En Çok Görülen Rüya Sembolleri

Çıplak Kiz görmek Elbisenin yanmas Rüyada kaz görmek Dağ Diş Rüyamda yılan gördüm ne demek Kız Ayı Köpek Göl Göl görmek Yağ Cami kapısı Ölü Yılan Dükkan Kıskançlık, Namaz kıldırmak Namaz kılmak Rüyada yılan görmek ölmüş babasını görmek Rüyada y Cam kırılması Abdest hane kapısı Rüyada elma görmek Porselen yemek takımı ,rüyada aile görmek Ruyamda kömürler ıslanmış ,sulu bir sekilde soba yakmaya çalışıyordum ama kor halinde yanıyor du Sabah karanlığı Görücü Kor halİne gelmİŞ odun Melek Ördek Dizlik Halı Akşam namazı Rahman (c.c.) Arkadaşlar Açık elbise Altın Ağaç Rüyada ke Ağlamak Sınıf Kapılar Çiş Örmek Bayramlaşma

İslami Rüya Tabirleri ve Rüya Yorumları Sözlüğü

Rüyalar İslâm’a göre rüya üç çeşittir.

Salih rüya,
Şeytanî rüya,
İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya.

Şeytanî rüya şeytanın, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için, uyku halinde insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah’tandır. Bunun için Allah’a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.

İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise. insan bir şeyle meşgul olup onunla fazlasıyla ilgilendiği için hakkında rüya görür. Peygamber (sav) bir hadiste şöyle buyurur: Rüya üçdür. Allah tarafından olup müjde veren salih rüya, üzüntü verip şeytandan gelen rüya ve insanın kendi kendine bir şeyler söyleyip tasavvur ettiğinden meydana gelen rüya.

Yûsuf sûresinde zikredilen Hz. Yusuf (as)’ın rüyasıyla ilgili âyet ile yukarda zikredilen hadisler bunu ifade ediyorlar. Rüyaların içinde hak rüyalar vardır. Ancak her rüya haktır ve her tabir de doğrudur, denilmez. Rüyaya göre hareket ve rüyaya istinad etmek doğru değildir. Hatta fıkıh kitapları beyân ediyorlar: Şeytan her ne kadar Peygamberin suretine giremezse de Şaban’in yirmi dokuzunda Peygamber (sav) herhangi bir kimsenin rüyasında yarın Ramazan’ın birinci günüdür oruç tutunuz diye emretse de bu rüya ile amel edilmez. Çünkü, rüya ilim olmadığı gibi zabt da edilmez.

Rüya ve İlham ile Amel Etmek

Rüyalar ve İlhamlar; Rabbani ve Rahmani, Şeytani ve Nefsani olabilirler. Bu sebeple aralarını iyi belirlemek gerekir. İslam uleması bu konularda şu üç şartın yerine getirilmesi durumunda amel edilebileceğini, ama hiç kimseyi zorlamanın doğru olmadığını belirtirler.

Görülen rüya veya ilham, dinimizin emirlerinden birini kaldırıcı veya yasaklarından birini de helal edici cinsten, yani dine aykırı ve sünnete zıt olmayacak.

Rüya veya İlham güvenilir, herkesin itimat ettiği, Ebu Hanife, Şafii, İmamı Rabbani, İmamı Gazali gibi kişiler olmalıdır. Herkes o zatın yalan söylemeyeceği ve dinin esaslarını hakkıyla bilen ve yaşayan birisi olduğunu kabul etmelidir.

Rüya ve İlhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemeli. Sadece tavsiye edilebilir. Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır, irşattır. Bağlayıcı ve zorlayıcı olamaz. Bu rüya ve İlhama uyanlar ayıplanmayacağı gibi, uymayanlar da ayıplanmaz.


Genel Bilgiler
Ortak Rüyalar
En Son Aranan Rüyalar

Uyandirmak

Ruyada kan avlayan agac

Rüyada ev görmek

Rüyada et görmek

Duha namazı kılmak

Arkadaşim oğlunun öldüğünü duymak

Rüyada göt sikmek

Rüyada kadın penis emiyor

Rüyada başka biri penis emiyor

Baldiz la sevişmek öpüşmek

Rüyada erkeğin penisni ağza almak

Erkek çocuğunu çıplak görmek

Ruyada babamdan menekşe almak

Rüyada anneyi çıplak görmek

izlemek

izleme

Komşum rüyasında beni siyahlar içinde ellerimi kaldirmisim havaya ve arapça yazılar saciliyormus etrafa ve bu arada elemtere suresi deniyormus

Hapisteki bır yakininizi görmek

Rüyada inekle ilişjiye girmek

Sali gecesi gorulen ruyslar

At kesme

Suzan ismi görmek

Suzaz

Ejderha gibi yunus balığı görmek ne demek

Ruyada bir koyunun dort baxagini ve basini kesmek

Rüyada siren kafa görmek ne demek

Rüyada penisten kan akması

Köpeğe tecavüz edildiğini

Rüyada süt görmek

Babayı gülerken görmek

Kolonya

Rüyada ağzından cam parçaları çıkarmak

Rüyada hamile kadının fındık görmesi

Ruyada-duman-ve-arkasind ev-gorup-acil-haber-vermek

Uçaktan bomba atıldığı ni görmek

RÜyada dolmakalem ele almak

Rüyada karım penisimi emiyordu

Bir kadın la ters ilişkiye girmek

Rüyada isyandan kaçmak

Rüyada çıplak namaz kılmak ne anlama gelir

Saten kırmızı siyah yastık

Mezar kırmızıya boyamak

Rüyamda bayan penisimi yaladı ne anlama gelir

Cinsel organın büyüdügünü görmek

Lekeli yastık

Yastıkta domuz,yüzü

Domuza benzetme

Domuz sureti

Oglunu cırılcıplak sutyenlerin icinde görmek ne anlama gelir

Sedef hastalığı