Rüya Tabirleri Sitemize Hoşgeldiniz

En Çok Görülen Rüya Sembolleri

Çıplak Kiz görmek Elbisenin yanmas Dağ Rüyada kaz görmek Diş Ayı Kız Yağ Köpek Göl Cami kapısı Rüyamda yılan gördüm ne demek Ölü Göl görmek Namaz kılmak Yılan Dükkan Namaz kıldırmak Abdest hane kapısı Kıskançlık, Rüyada yılan görmek Cam kırılması Rüyada elma görmek Akşam namazı Sabah karanlığı Kor halİne gelmİŞ odun ölmüş babasını görmek Ördek Halı ,rüyada aile görmek Ruyamda kömürler ıslanmış ,sulu bir sekilde soba yakmaya çalışıyordum ama kor halinde yanıyor du Açık elbise Rüyada y Ağaç Arkadaşlar Sınıf Altın Porselen yemek takımı Görücü Ağlamak Melek Dizlik Bayramlaşma Rahman (c.c.) Çiş Kapılar Rüyada ke Para görmek

İslami Rüya Tabirleri ve Rüya Yorumları Sözlüğü

Rüyalar İslâm’a göre rüya üç çeşittir.

Salih rüya,
Şeytanî rüya,
İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya.

Şeytanî rüya şeytanın, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için, uyku halinde insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah’tandır. Bunun için Allah’a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.

İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise. insan bir şeyle meşgul olup onunla fazlasıyla ilgilendiği için hakkında rüya görür. Peygamber (sav) bir hadiste şöyle buyurur: Rüya üçdür. Allah tarafından olup müjde veren salih rüya, üzüntü verip şeytandan gelen rüya ve insanın kendi kendine bir şeyler söyleyip tasavvur ettiğinden meydana gelen rüya.

Yûsuf sûresinde zikredilen Hz. Yusuf (as)’ın rüyasıyla ilgili âyet ile yukarda zikredilen hadisler bunu ifade ediyorlar. Rüyaların içinde hak rüyalar vardır. Ancak her rüya haktır ve her tabir de doğrudur, denilmez. Rüyaya göre hareket ve rüyaya istinad etmek doğru değildir. Hatta fıkıh kitapları beyân ediyorlar: Şeytan her ne kadar Peygamberin suretine giremezse de Şaban’in yirmi dokuzunda Peygamber (sav) herhangi bir kimsenin rüyasında yarın Ramazan’ın birinci günüdür oruç tutunuz diye emretse de bu rüya ile amel edilmez. Çünkü, rüya ilim olmadığı gibi zabt da edilmez.

Rüya ve İlham ile Amel Etmek

Rüyalar ve İlhamlar; Rabbani ve Rahmani, Şeytani ve Nefsani olabilirler. Bu sebeple aralarını iyi belirlemek gerekir. İslam uleması bu konularda şu üç şartın yerine getirilmesi durumunda amel edilebileceğini, ama hiç kimseyi zorlamanın doğru olmadığını belirtirler.

Görülen rüya veya ilham, dinimizin emirlerinden birini kaldırıcı veya yasaklarından birini de helal edici cinsten, yani dine aykırı ve sünnete zıt olmayacak.

Rüya veya İlham güvenilir, herkesin itimat ettiği, Ebu Hanife, Şafii, İmamı Rabbani, İmamı Gazali gibi kişiler olmalıdır. Herkes o zatın yalan söylemeyeceği ve dinin esaslarını hakkıyla bilen ve yaşayan birisi olduğunu kabul etmelidir.

Rüya ve İlhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemeli. Sadece tavsiye edilebilir. Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır, irşattır. Bağlayıcı ve zorlayıcı olamaz. Bu rüya ve İlhama uyanlar ayıplanmayacağı gibi, uymayanlar da ayıplanmaz.


Genel Bilgiler
Ortak Rüyalar
En Son Aranan Rüyalar

RÜyada baldızı dudaktan öpmek

Baldızı dudak da öpmek

Rüyada ölmüş anneyi görmek

Karalahana

Ruyada kırmızı kart gormek

Rüyana göt sikme ne anlama gelir

Yun

Mexarllk boyamak

Mumya insan

Decalı görmek

Rüyada dikenleri ateşe atım anlamı

Heykel yapmak

Kesilmis tavuk ordek gormek

Kumes ha

Kumes hayvani kesilmis yolmak

Birini kesik vücut görmek

Saf salep görmek

Rüyada mastürbasyon yaparken yakalanmak ne anlama gelir?

Buzdolabı

Olmuş babam büyük bir alışveriş merkezinde film izliyoruz bittikten sonra babam rahmetli birden kucağıma bayılıyor hemen yardıma geliyorlar bana orası hastaneye oluyor hemen bir doktor babamı alıyor tedavi ye başlıyor bende dışarda bekliyorum sonra kendine geldi diyor ama beni içeri almıyorlar sabaha kadar hastanede kaldık sabah ambulans verdiler ambulans la eve giderken ben birşeyler satılıyor diye ambulans tan iniyorum trafik sıkışık diye sonra trafik açıldı ambulans hızla gitti ben yetişemedim sonra ölmüş eski bir akraba mın evinin önünden geçmeye çalıştım ambulansa yetişiyim diye gene yetişemedim sonra arkadaşım dedi senin büyük oğlumu görmüş hemen telefon edip gel beni al dedim oarada köylü pazarının arasından geçtim ama bir şey almadan babamada bir türlü ulaşamadım

Karim ruyamda penisimi yaliyordu

Rüyada kocasının penisinden süt emen kadın

Ağaç da domurcuk görmek

AĞIz

Rüyada baldizla çıplak halde yattığını görmek

Gazoz içmek

Rüyada haşr ne anlama gelir?

Www.wodw.cn

Www.ganseeea.cn

Www.shenyefa.cn

Www.02933.cn

Köpeğin tecavüz etmesi ne anlama gelir

Yüzük

Sarılın çocuk

Rüyada kaynanama köpek tecavüz ediyor

Rüyada çocuklu kadınmgörmek ne demek

Rüyada kızının çıplak olduğunu görmek

Kız kardeşim çıplak görmek

Gomlek dikme

Ruyada kediye tecavüz edildiğini gormek

Kediye tecavüz edildiğini gormek

Ölüm

Aşık olduğum çocukla yakın olmak ne anlama geliyor

Ruyada penisten kan gelmek

Rüyada dişlerin arasından kılçık çıkarmak ne anlama gelir?

Ayva yaprağı toplanmak

Bebek yanması

Marol

Marol yapragi

Rüyada zenci onu gormek