Esma | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Esma


Kale

Şaşmaz ve değişmez hakikatleri doğrulamaya, emin kimselere itimat etmeye, İslam dinine ve onun mutluluk kaynağı olan emir ve yasaklarına, Kaleye hapsedilmek evlenmeye, mülk edinmeye, çocuğu olmaya, tövbe etmeye yahut hidayet bulmaya, Kalenin içinde bulunnmak iç huzura ve güvene, iyi kulluğa, Kale görmek üzüntü ve kederden sevinç ve esenliğe çıkmaya, uzaktan kale görmek yolculuğa, Kale bazen iş ve dünyalıktaki başarıya, Harap olmuş kale dişinin din ve dünyaca eksikliğine, sağlam kale ise din ve dünya güzelliğine, Kale burcu üs düzey yöneticilere, kendini burçta görmek yüksek bir makama yahut vefat etmeye delalet eder. Kale, sıkıntılardan sıyrılacağınıza işarettir. Uzaktan kale görmek, bir yerden başka bir yere taşınacağınız anlamındadır. Kale, sıkıntılardan sıyrılacağınıza işarettir. Uzaktan kale görmek, bir yerden başka bir yere taşınacağınız anlamındadır. Kişinin inancı sayesinde çok şeyi başaracağını gösterir. Kaleye bayrak çekmek, eşi görülmemiş başarıdır.

Rüyada kale görmek inanca delildir.

Rüyada bir kalenin içinde hapsedildiğini görmek, büyük bir eve sahip olacağına; bekar ise evleneceğine; evli ise bir çocuku olacağına; baska dinde ise müslüman olacağına; günahkar ise tövbe edeceğine; hasta ise iyileseceğine işarettir.

Bir kalenin içinde bulundugunu ve burçlarinda gezindiğini görmek, ibadetine devam ettiğine; kale içinde bulundugu yerden etrafi gözetlediğini görmek, günahlarindan sigindiğına delalet eder.

Rüyada bir kalenin yapimina katilip çalistiğini görmek, düsmanindan kurtulduguna, yahut namusunu beladan ve nefsini haramdan kurtardiğına işarettir. Kalenin yikildiğini görmek, dini inancinin sarsildiğına veya karisinin öleceğine delildir.

Rüyada kale burcunun üzerinde oturdugunu görmek, çocuklarinin veya kardesinin yardımı ile zor bir durumdan kurtulup, feraha çikacağına delalet eder.

Cabir'ül-Magribi'ye göre; kale, hiç kimsenin gücü yetmeyen kuvvetli bir insanla yorumlanır.

Rüyasında uzakta bir kale görüp, oraya ulaşmaya çalistiğini görmek, adinin ün kazanacağına isa-rettir.

Rüyada kale görmek, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya ve feraha kavusmaya da delalet eder.

Rüyada çok uzakta bir kale gördügünü ve oraya varmak için yola çiktiğini görmek, uzak bir yere yolculuga çikacağına; saglam ve iyi korunan bir kaleden içeriye girdiğini görmek, islerinin yolunda gideceğine işarettir.

Bir kale-de olup yaninda birçok silah ve mermi gören, dinde iyile-sir.

Bir kalede olup yaninda silah ve cephane olmadiğini gören, fe-sada ugrar.

Abdülgan'i Nablusi'ye göre; kale. günahlardan kurtulmaya delildir. Kale, büyük bir ilim ile de tabir olunur.

Rüyada kaleler ve müstahkem mevki, ayni sekilde tabir olu-nurlar.

Rüyasında bir kale yaptiğini görmek, rüya sahibinin dini-nin iyilesmesine, düsmanini sikistirmaya; bir kaleyi yiktiğini gör-mek dinin fesadina, düsmaninin kendisini sikistirdiğına delalet eder. Kirmani'ye göre: kendini bir kale burcunun içinde gören, arzularina erisemez, hasta ise ölür.

Bir kale burcunun duvari üze-rinde gören, düsmana üstün gelir ve maksadina eri-sir.

Ebu Sait-El-Vaiz'e göre: bir kale burcunu tamir ettiğini gö-ren. iyi bir is yapar. Kale burcuna girmek ve üzerine çikmak, çok hayırlıdır.

Burçtan çikmak ve üzerinden yere düsmek iyi degil-dir. Müstahkem bir kalede oturdugunu görmek, dininde sebata ve iyi niyetine; bir müstahkem kaleden çikip bir daha dönmediğini görmek, dinden çiktiğına; bir rivayete göre düsmanin kendisinden intikam alacağına; kale duvarina asili görmek, dininde sadik olmayip, igreti davrandiğına delalet eder.

Bazi tabircilere göre: kendisini bir kalede ve adamlari ya-ninda ve zahiresi bol bir halde gören, düsmanindan emin ve isteklerine ulasir.

Bir insanin her ne surette olursa olsun kendisini bir kalede görmesi iyidir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada kale, dogruluga itimattir.

Bazen kale, sahibine yahut ordu ve düsmandan içinde bulunan kimseye işarettir.

Bazen de ilim ve Kur'an'a ve Esmayi azime gibi seytan ordusundan insani muhafaza (eden seylere işarettir. Kale içerisinde hapsedildiğini gören kimse, mülke ehilse mülke malik olur, bekar ise evlenir. yahut bir çocugu olur, yahut bir mülk safin alir veya günahlarindan tövbe ederek Allah-u Teala'ya yönelir. Kale Islamada işarettir. Kale içerisinde olan kimse dininde ibadet ve icatta bulunur. Kale içerisinde bulundugu yerde kararliligi nispetinde günahlarindan ayrilir. Uyaniklikta su içerisinde bulunan bir kalenin rüyada sahrada görülmesi o kaleye düsmanin zafer bulmasina işarettir.

Rüyada bir kale yaptiğini gören kimse düsmanindan korunur. Yahut namusunu haramindan, nefsini zillet ve beladan korur. Kale ev ve köskünün harap gören kimsenin dindeki bozukluguna veya haniminin ölmesine işarettir. Kalenin tepesinde oturdugunu gören kimse, erkek kardesi veya evlatindan istifade eder ve bunlarin sebebiyle kurtulusa erer.

Bazi t birciler kablo, hiç kimsenin kudreti yetemiyecegi kuvvetli ve metin bir insana işarettir, dediler. Uzaktan bir kale gördügünü gören kimsenin isminin yüceliğine ve namusunu haramdan muhafaza etmesine işarettir.

Rüyada kale görmek tamamen üzüntü ve kederlerden kurtulmaya ve ferahliga erismeye işarettir.

Bir kaleye girdiğini gören kimse, ibadet ve taat yapar.

Bir kimse, uzaktan bir kale görse, o kimse bir yerden diger yere yolculuk eder. Isleri iyi gider.

Rüyada müstahkem bir kaleye kapandiğini gören kimse, islerinde basarili olur. Kale günahlardan kurtulmaya işarettir. Kale büyük bir adamla da tabir edilir.

Rüyada kale görmek; istediğiniz her şeyin gerçekleşeceğine, düşmanlarınızı alt edeceğinize, kaleyi yıktığınızı görmek; düşmanlarınızın size zarar vereceğinize işarettir. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Daha fazla oku...

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Pırlanta

Elmas ve pırlanta gösteriş düşkünü, mağrur ve niteliksiz kadına, Elmas ve pırlanta yüzük takmak bu nitelikteki bir kadınla evlenmeye, Esmas ve pırlanta ile süslenmiş zinet eşyası erkek için üzüntüye, kadın için sevinç ve refaha delalet eder. İşinizde göstereceğiniz başarı:ve yetenekleriniz sayesinde işinizde yükseleceksiniz demektir.

İşinizde göstereceğiniz başarı:ve yetenekleriniz sayesinde işinizde yükseleceksiniz demektir.

Rüyada pirlanta görmek, iyi değildir. Çünkü faydasiz ve süse işarettir.

Bir çok pirlantasi görmek, fakirlige delalet eder. Kirmani'ye göre; rüyada pirlanta ile süslü mücevher görmek erkek için keder, kadın için ferahlik ve sevinçtir.

Rüyada pirlanta tasi görmek veya pirlanta kasli bir yüzük veya pirlantali herhangi bir ziynet süs esyasi takinmak, çok pahali ve zevkli bir hediye alacağiniza delalet eder.

Rüyada pırlanta görmek; aşka, saygılı, itibarlı, kültürlü biri olamaya ve mevki yükselmeye işarettir. ... İslami Rüya Tabirleri

Daha fazla oku...

İslami Rüya Tabirleri

Benzer Aramalar